TeknoHocam
Özgün ve Özgür Teknoloji

takipçi satın al

En İyi PDF Düzenleme Programları Nelerdir?

0

Kullanıcılar tarafından en çok kullanılan ve en çok bilinen PDF düzenleme programı hiç şüphe yok ki Adobe Reader yani Acrobat Reader isimli programdır. Bu düzenleme programını kullanmak istemeyen kullanıcılar da mevcuttur. Adobe Reader isimli uygulamayı kullanmak istemeyen kullanıcıların kullanabileceği bazı popüler programlar aşağıda verilmiştir:

Adobe Reader (Acrobat Reader)

Icecream PDF Editor

PDF Element

PDFsam Enhanced

CamScanner PDF Reader

ApowerPDF

ABBYY FineReader

FoxitPDF Reader

Movavi

SlimPDF Reader

PDF Expert

Sumatra PDF

Yukarıda verilen programlar Windows, Mac OS, Android ve iOS ile uyumlu olarak çalışmaktadır.

Adobe Reader (Acrobat Reader)

Ücretsiz PDF Viewer; PDF dosyalarını düzenlemek, bu belgeleri okumak veya yazdırma gibi bazı işlemleri kolaylıkla yapılmasını sağlamaktadır. Adobe Reader isimli program bazı diğer özellikleri ile de dikkat çekiyor. Bu özellikler; sayfaları döndürme, belgeleri yakınlaştırma, gece okuma modu ve anlık görüntüler alma şeklinde sıralanabilir. Kullanıcılar için oldukça kullanımı kolay bir arayüze sahip olan program hem bilgisayar ile hem de mobil cihazlar için uyumlu olması kullanıcılara sorunsuz ve konforlu bir kullanım deneyimi sunuyor.

ABBYY FineReader

Daha önce taraması yapılmış olan PDF dosyalarında düzenleme yapabilme imkanı sağlayan bu OCR yazılımı; dökümanların dijitalleşmesine ve paylaşılmasına olanak sağlar. Bu sayede dökümasyon ile ilgili tüm süreçlerin daha kolay bir şekilde çözülmesine olanak sağlar.

PDF dosyalarına resimler eklemek, metinleri düzenlemek, düzeni ayarlamak ve PDF belgelerini birleştirmek bu program sayede yapılabilecek işlemlerin bazılarıdır.

Icecream PDF Editor

Verimi oldukça yüksek, fonksiyonel ve gelişmiş özellikleri sayesinde kullanıcılar tarafından tercih edilen programlardan bir tanesi de budur. Modern ve şık bir tasarıma sahip olan program PDF ile ilgili tüm işlemlerin yapılmasına olanak sağlar. Korumalı belgelerde bile rahatlıkla bu uygulama sayesinde rahatlıkla düzenleme yapılabilir. Bu programın yapabildiği işlemlerin bazıları; belgelere sayfa ekleme, dosyaları birleştirme ve sayfaları döndürme olarak söylenebilir.

PDFsam Enhanced

Bu PDF editörü, kullanıcılar tarafından bir PDF programında olması beklenen tüm özellikleri bünyesinde barındırır. Tarayıcı üzerinden ya da sıfırdan yeni bir PDF dosyası oluşturmak; metin yazmak, silmek veya taşımak gibi bazı işlemleri gerçekleştirmek bu programda oldukça kolaydır.

Bu programın bir diğer özelliği ise filigran, resimler, bağlantılar, altbilgi ve üstbilgi, sayfa numaraları gibi bazı ögeler eklemek mümkündür.

ApowerPDF

Arayüzü menü bölümlerine göre gruplandırılarak şekillendirilmiştir. Kullanıcılara istedikleri gibi PDF düzenleme fırsatı verir. Belgeyi TİF, JPG GIF, PNG, HTML ve benzeri bazı formatlara dönüştürme imkanı sağlar.

PDF dosyalarına şifre koyma işlemi de bu programın özellikleri arasındadır. Ancak bu uygulama ücretlidir.

Movavi

Bu uygulamayı kullanarak pek çok PDF belgesini aynı anda düzenleme işlemi yapılabilmektedir. Bazı temel işlemleri ise sayfa oluşturmak, belgeye resim veya yeni sayfalar eklemek ve her sayfayı farklı panellerde göstermektir.

PDF Expert

PDF belgelerinde bulunan bağlantı, resim ve yazı gibi bazı PDF içerikler pratik bir biçimde düzenlenebilir. Üstelik bir PDF dosyasında birden fazla kişinin çalışmasına olanak sağlar.

PDF Element

Adobe Acrobat Reader isimli programa benzer bir program olan PDF Element hemen hemen Adobe Acrobat Reader programının özelliklerine sahiptir. PDF dosyasını TXT, HTML, DOCX gibi bazı formatlara çevirmeye izin verir.

SlimPDF Reader

Kullanıcılar tarafından en beğenilen uygulamalar arasında bulunan SlimPDF Reader, düşük boyutlu olsa da gelişmiş özelliklere sahiptir. PDF düzenlemek için neredeyse tüm özelliklere sahiptir.

Sumatra PDF

Açık kaynak kodlu ücretsiz olan yazılımlardan biridir. PDF dışında bir sürü doküman formatında kullanım imkanı sunar. Bu formatlara DjVu, EPUB, XML formatları örnek olarak verilebilir.

FoxitPDF Reader

Tasarımı Office uygulamasına oldukça benzemektedir. Çözünürlüğü ve kaliteli grafikleri kullanıcılarını oldukça memnun etmektedir.

CamScanner PDF Reader

iOS ve Android cihazlarda güvenle kullanılabilecek bu PDF uygulaması, düzenleme ve indirme gibi bazı işlemleri ücretsiz olarak kullanıcılarına sunmaktadır. Fakat PDF depolama ve fakslama gibi bazı özellikleri ücretli versiyonda bulunmaktadır.

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.