TeknoHocam
Özgün ve Özgür Teknoloji

Twitter Otomatik Oynatma Özelliği Nasıl Kapatılır?

0

Twitter otomatik oynatma kapatma işlemi için, kullanıcıların gerçekleştirmesi gereken bazı işlemler mevcuttur. Bu işlemlerden bahsedilecek olursa, şu şekilde sıralanabilir;

  • İlk olarak kullanıcıların yapması gereken, kullanıcı adı ve şifreyi yazarak hesaba giriş yapmaktır.
  • Ardından hesaba giriş yapıldığında, gizlilik ve ayarlar penceresine gidilmesi gerekir.
  • Gizlilik ve ayarlar penceresine gelindiğinde, kullanıcıların karşısına çoklu bir menü çıkacaktır. Bu menüden veri kullanımı seçeneğine tıklanması gerekir.
  • Veri kullanımı seçeneğine tıkladıktan sonra, video bölümünde yer alan videoyu otomatik oynat seçeneğine tıklanmalıdır.
  • Bu kısımdan, hiçbir zaman seçeneği aktif hâle getirildiği takdirde, Twitter otomatik oynatma özelliği kapatılmış olacaktır.

Android ve iOS İçin Twitter Otomatik Oynatma Özelliği Nasıl Kapatılır?

Android ne iOS işletim sistemine sahip mobil cihazlardan, Twitter otomatik oynatma özelliği nasıl kapatılır sorusu merak edilen konular arasındadır. Android cihazlarda, hesaba giriş yaptıktan sonra, daha fazla seçeneğine tıklamalı ve ayarlar ve gizlilik sekmesine gelinmelidir. Ardından genel seçeneğine tıklayarak, veri kullanımı bölümü seçilmelidir. Bu kısımdan, videoyu otomatik oynat ögesine tıklanarak, asla seçeneği işaretlenmelidir. iOS cihazlarda ise ayarlar ve gizlilik sekmesine gidilmeli ve genel bölümünden, veri kullanımı seçeneğine tıklamalıdır. Daha sonra videoyu otomatik oynat kısmına tıklayarak, asla seçeneği seçilmelidir. Tüm bu aşamalar gerçekleştirildiğinde, işlem tamamlanmış olur. Twitter otomatik oynatma özelliği kapatıldığında, akışta, anlarda ve keşfet sekmesinde bulunana videoların otomatik bir şekilde oynatılması mümkün olmayacaktır.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.