TeknoHocam
Özgün ve Özgür Teknoloji

TikTok Yaş Değiştirme Nasıl Yapılır?

0

pubg mobil uc kodu

TikTok yaş değiştirme en çok araştırılan konulardan bir tanesidir. TikTok uygulamasına üye olma şartları arasında kişinin 13 yaşından büyük olması gerekmektedir. 13 yaş altı kullanıcıların girişlerine ve üye olmalarına izin verilmemektedir. Son dönemlerde çok sayıda insan tarafından kullanılan TikTok uygulamasında yaş değiştirmek isteyen kişiler öncelikle giriş yapmalıdır. Uygulama yaş değiştirmek işlemlerinin profil üzerinden değiştirilmesine izin vermemektedir.

TikTok Yaş Değiştirme Sınırı ve Yapılış Şekli

TikTok yaş sınırı giriş yapmak isteyenler için 13 yaştır. Canlı yayın yapmak isteyen kullanıcı yaş sınırı 16 olarak belirlenmiştir. Uygulama üzerinden hediye alabilmek için yaş sınırı 18’dir. Bu getirilen kurallar nedeni ile yaşı küçük olan kullanıcılar TikTok uygulamasını özgürce kullanmak için yaş aralıklarını değiştirmeyi istemektedir.

Sponsor

TikTok yaş değiştir seçeneğinin uygulanması için öncelikle uygulamaya giriş yapılmalıdır. Uygulama üzerinden yaş değiştirmek için aşağıda adımlar izlenmelidir:

  • Profil bilgilerine girilerek sağ üst köşede yer alan üç nokta işaretine basılmalıdır.
  • Ardından ekranda ayarlar ve gizlilik sayfası açılacaktır. Sayfayı aşağı indirerek “destek” bölümünü bulmak gerekmektedir.
  • Destek kısmından “bir problemi rapor et” kısmı karşımıza çıkacaktır. Hesap ve profil kısmı açılan sayfadan bulunarak üzerine tıklanmalıdır.
  • Açılan sayfa içerisinde profili düzenle seçeneğine basılmalıdır. Ardından diğer sekmesine kısmına basılmalıdır.
  • Açılan sayfaları takip ederek son adım olarak itiraz yazılacak alanla karşılaşılacaktır. Burada itiraz nedenleri ayrıntılı bir şekilde anlatılmalıdır. Yaş konusunda kişi ayrıntılı bir şekilde nedenini açıklamak zorundadır. Son adım olarak nüfus cüzdanının eklenmesi istenir. Nüfus cüzdanı eklenerek rapor et kısmına basılarak işlem tamamlanmaktadır.

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.