TeknoHocam
Özgün ve Özgür Teknoloji

takipçi satın al

Twitter Trendleri Gösteren Dünya Haritası

0

Twitter trendleri gösteren dünya haritasıyla, herhangi bir ülkede veya dünyada o an da trend olan bir kelimeyi görebilirsiniz.

Bu haritanın kullanımı ise oldukça basit yapmanız gereken tek şey harita üzerinde bulunan konumlardan istediğinize tıklamak.

Twitter Trendleri Haritada Görebilirsiniz.

Twitter trendleri harita gösterimi için bu linke gidebilirsiniz. Uygulamanın en çok işe yaradığı kısım ise bir ülkenin veya dünyanın tüm gündemi değil, bölgeler arasında hızlıca trendleri görebilmeniz. Bu trendleri takip etmek için Trends Map sizin için her şeyi basit bir şekilde sunmuş ve sizin yapmanız gereken tek şey ekranınızı kaydırmak. Bölge olarak örneğin bir İl’i seçtiğinizde haritanın sağ kısmında bir trend listesi çıkıyor. Aynı zamanda uygulamanın yeni hayata geçirdiği görünüm sayesinde hangi bölgelerde hangi trendin olduğunu harita üzerinden kolayca görüntüleyebiliyorsunuz.

Twitter da olduğu gibi trendlerin tweet sayısı ve diğer özelliklerini de sırasıyla gösterecek. Harita üzerinde yer alan trendlerin herhangi birisine tıkladığınızda ise site sizi otomatik olarak Twitter.com adresine gönderecek ve ilgili trend veya içeriği Twitter üzerinde görüntüleyebileceksiniz.

Trendmap web uygulaması da dünyada bir çok programın kullandığı Google Haritalar’ı kullanıyor. Bu sebeple stabil olarak çalıştığını söylememiz mümkün. Bu araç ile dünyanın her hangi bir bölgesinde trend olmuş kelimeleri analiz edebilirsiniz, Twit’in çıkış yerini bulabilirsiniz.

Twitter’da daha kapsamlı trend analizi yapan araçlarda mevcut ancak istediğimiz ülke, il, ilçe vb. yerlerin trend durumuna hızlı bir şelde göz atmak istiyorsak TrendsMap bizim için yararlı bir araç olacaktır. Trendlere göz attıktan sonra hızlı bir şekilde analizimizi yapıp Twitter aracılığıyla diğer işlemlerimizi eş zamanlı olarak yapabiliriz.

Eğer twitter’da istediğiniz bölgelerin trendlerini görmekte sorun yaşıyorsanız Ana sayfada yer alan “İlgini çekebilecek gündemler” başlığının yanına yer alan “ayarlar” butonuna tıklayın ve isteğinize göre bölge ayarlarını değiştirin.

Twitter Trendleri Neden Bu Kadar Önemli?

Ülkemizde ve tüm dünyada yaşanan olaylar ve gelişmelerden haber siteleri, televizyon gibi araçlardan kolay yoldan ulaşabiliyoruz. Ancak bu haberlerin ve gelişmelerin hazırlanma süreleri bazen uzun zamanlar alabiliyor bu yüzden twitter gibi sosyal medya araçlarında anında bilgiye ulaşabiliyorsunuz. Bu nedenle insanlar artık bir twit atarak tüm gündemi bir anda değiştirebiliyor daha sonrasında ise bu gelişmeyle ilgili haberler ve içerikler ortaya çıkıyor. Sizin de gelişmelerden anında haberdar olma gibi bir durumunuz ve isteğiniz varsa trendleri sürekli olarak takip edebilir veya size bu konuda yardımcı olacak twitter ile bağlantılı çalışan API’ler kullanabilirsiniz.

Yazımızı beğendiyseniz paylaşabilir, sorularınızı yorum kısmında belirtebilirsiniz. teknohocam

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.