TeknoHocam
Özgün ve Özgür Teknoloji

takipçi satın al

Twitter’da Metin Boyutu Nasıl Değiştirilir?

0

Twitter’da Metin Boyutu Nasıl Değiştirilir?  Akıllı telefonlarımızda uzunca vakit geçiriyoruz parlayan ekranlara bakarak saatler geçirmek, artık normal bir şeymiş gibi gelmeye başladı Ancak sağlığımız için bu hiç de doğru bir şey değil. Genel bir depresif can sıkıntısı duygusu uyandırmanın yanı sıra, Twitter‘da uzun süre dolaşmak da kuru gözlere ve göz yorgunluğuna neden olabiliyor, bu da daha sonra baş ağrılarına ve bulanık görmeye neden olabilir.

Bu zaten yeterince kötü, ancak ekrana bakmanız gerekiyorsa daha da kötü olabilir. Az gören veya diğer görme sorunları olan kişiler, Twitter‘ın varsayılan yazı tipi boyutunu kullanmakta zorluk çekebilir ve okunması daha kolay olan daha büyük metinleri tercih etmek isteyebiliyor. Neyse ki Twitter, kullanıcıların metin boyutunu hem masaüstünde hem de uygulamasında ayarlamasına izin veriyor, böylece ekranı ihtiyaçlarınıza en uygun şekilde kolaylıkla ayarlayabilirsiniz.

Twitter’da Metin Boyutu Nasıl Değiştirilir?

1. Twitter‘ı açın.

2.Masaüstündeyseniz, daha fazla seçeneği görüntülemek için soldaki gezinme çubuğunda “Diğer…” seçeneğini tıklayın.

3.Gezinme çubuğunda “Ayarlar ve gizlilik” üzerine tıklayın veya dokunun. Mobildeyseniz, sol üst köşedeki profil resminize dokunarak gezinme çubuğunu açabilirsiniz.

4.”Erişilebilirlik, görüntüleme ve diller“e tıklayın veya dokunun.

5.Masaüstündeyseniz “Ekran“a tıklayın veya mobildeyseniz “Görüntü ve ses“e dokunun.

6.”Ekran” altında, Twitter‘ın yazı tipini küçültmek için kaydırıcıyı sola, büyütmek için sağa sürükleyin.

Twitter'da Metin Boyutu Nasıl Değiştirilir?

Sizlere bu yazımızda “Twitter’da Metin Boyutu Nasıl Değiştirilir?” başlıklı haberimizin detaylarını verdik. Daha fazla içeriğe ulaşmak için buraya tıklamanız yeterli.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.