TeknoHocam
Özgün ve Özgür Teknoloji

iPhone 15, Katlanır Lensli Kamera İle Geliyor!

0

iPhone 15, Katlanır Lensli Kamera İle Geliyor! Gelecek yıl, Apple iPhone 14‘ü piyasaya sürmesi bekleniyor ve büyük ihtimalle iPhone 15‘i de sonra ki yıl piyasaya sürecek. iPhone 14‘ün sızdırılan bilgiler daha kesinleşmemişken ortaya iPhone 15 iddiaları atıldı, bu ortama rağmen ünlü analist Ming-Chi Kuo‘ya göre, iPhone 15 ile ilgili detayların şimdiden sızdırılmaya başladığı aktarılıyor.

Analist tarafından bir yatırımcının iddia notuna göre, iPhone 15‘in periskop kamera olarak da bildiğimiz katlanır lensli bir kamera tasarımı kullanacağı iddia ediliyor. Geleneksel kameralar bir sensöre gönderilen ışığa dayanır, ancak bir periskop kamera ile hala ışığa dayanır, ancak ışığın doğrudan sensöre ışınlanması yerine, önce bir prizmadan geçirilerek görüntü oluşturulur.

iPhone 15, Katlanır Lensli Kamera İle Geliyor!

Hepimizin hayatında büyük bir yere sahip olan akıllı telefonlarımız periskop kamera sistemi kullanmaya yavaş yavaş geçmesinin ana nedeni, akıllı telefonların çok ince olmasından kaynaklanmaktadır. Objektifin ve gövdenin oldukça büyük olduğu geleneksel bir kameranın aksine, yeterli alan olduğu için ışığı prizmadan yansıtmak için bir periskop sistemine gerek kalmıyor. Fakat akıllı telefonlar ince olduğu için periskop sistemi esasen bir geçici çözüm olduğunu teknoloji şirketleri de biliyor.

iPhone 15, Katlanır Lensli Kamera İle Geliyor!

Sonuca gelirsek, dijital yakınlaştırmaya dayanmayan çok daha fazla yakınlaştırma özelliklerine izin verdiği iddia ediliyor. Apple‘ın iPhone yakınlaştırma yetenekleri şu anda tam olarak en iyisi olduğunu söyleyemeyiz, ancak bir periskop sistemi potansiyel olarak Apple‘ın ciddi anlamda adımlar atmasına yardımcı olacağını söyleyebiliriz.

iPhone 15, Katlanır Lensli Kamera İle Geliyor!

 

Sizlere bu yazımızda “iPhone 15, Katlanır Lensli Kamera İle Geliyor!” başlıklı haberimizin detaylarını verdik. Daha fazla içeriğe ulaşmak için buraya tıklamanız yeterli.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.