TeknoHocam
Özgün ve Özgür Teknoloji

Twitter’da Takipçi Kaybetme Sebepleri

0

Twitter’da takipçi kaybetmek kullanıcıların etkileşimini azaltır. Bununla birlikte daha fazla takipçi kaybedilmesine de sebep olabilir. Twitter’da takipçi kaybetmenin birden fazla sebebi olabilir.

Twitter’da Neden Takipçi Kaybedilir?

Twitter’da takipçi kaybetme sebepleri aşağıdaki maddeler sonucunda olabilir;

  • Kullanıcı eğer kendi twitter’ı üzerinden çok az tweet atıyorsa takipçi kaybetmeye başlayabilir. Bunun sebebi takipçiler takip ettiği hesaplardan paylaşım görmek isterler.
  • Tam tersi olarak çok fazla tweet atmak da takipçileri bir süre sonra sıkabilir. Kişilerin ana sayfalarında Twitter kullanıcısının isminin sürekli görünmesi hoş bir görüntü sağlamaz. Bu sebeple de takipten çıkabilirler.
  • Hesap sahibi çok fazla retweet yapıyorsa,  kendi düşüncelerini fazla paylaşmıyor anlamına gelir.  Ayrıca sürekli olarak retweet yapmak da takipçileri sürekli aynı hesabı göstereceği için takipçilerin takipten çıkmasına yol açabilir.
  • Twitter üzerinden fenomen olmak isteyenlerin başvurduğu bir yöntem takip eden herkesi yeniden takip etmektir.  Bu yöntemle takipçi kazanan kişiler bir süre sonra bu takipçilerine kaybederler. Çünkü bu takipçiler Twitter  kullanıcısını sevdiği için değil de takip ettiği için takip etmektelerdir.  Bu sebeple bir süre sonra takipten çıkarlar.
  • Eğer kullanıcı tepki yaratacak tweetler atıyorsa takipçi kaybedebilir. Örneğin dil, ırk, din, mezhep gibi konularda ayrımcılık yapan kişilerin takipçi sayısı zamanla düşer.
  • Twitter’da takipçi düşüşü sebeplerinden biri de sürekli reklam yapmaktır. Takipçiler, twitter fenomenlerinin tweetlerini sevdikleri için takip eder. Eğer bir kişi sürekli reklam yapmaya başladıysa bir süre sonra takipçisini sıkar ve takipçi kaybeder.
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.