TeknoHocam
Özgün ve Özgür Teknoloji

Valorant Hesap Nasıl Açılır?

0

pubg mobil uc kodu

Riot Games tarafından yayınlanan ve çok kısa sürede popüler hale gelen Valorant hesap açma oyuna yeni başlayacaklar için biraz sorun yaratabiliyor. Bu yüzden Valorant hesap açmanın nasıl olduğunun genel hatları ile bilinmesi yararlı olacaktır.

Valorant Hesap Açma Yöntemi

Ücretsiz olan Valorant oyunu RPS türünün en çok akla gelen oyunlarından birisi oluyor. Geçen yıl oyunculara sunulan oyun kısa sürede büyüdü ve geniş bir oyuncu kitlesine ulaştı. Ücretsiz olması sayesinde de oyuncular tarafından yaygın bir şekilde talep görmeyi sürdürüyor.

Ancak oyunu oynamak isteyenler öncelikle Valorant hesabı açmak durumunda. Bu yöntem ise bazen kafa karıştırıcı olabiliyor.

Valorant Nasıl Hesap Açılır?

Valorant hesabı açmak için öncelikle Valorant’ın resmi internet sitesine giriş yapın. Son derece basit ara yüze sahip olan internet sitesinden kolayca üyelik işlemini yapabilirsiniz. Sayfada yer alan Hemen Oyna seçeneğini seçtikten sonra site sizden üyelik bilgilerinizi isteyecek ya da üyeliğiniz yoksa üye olmanız için yeni bir sayfaya yönlendirecek.

Sponsor

Valorant üyeliği için ise Riot Games hesabınız olmalı. Riot Games’in bünyesinde bulunan LoL, Wildrift yada Teamfight Tactics gibi oyunlara üyeliğiniz varsa aynı üyelik burada da geçerli olacaktır. Fakat Riot Games için üyeliğiniz bulunmuyorsa baştan üyelik işlemlerini yapmanız gerekiyor.

İlk olarak sistem sizden eposta bilgilerinizi isteyecektir. Eposta adresinizi güncel olarak kullandığınız, aktif olan bir hesap olacak şekilde girin çünkü onaylama bağlantısı bu adrese gönderilecektir.

Valorant hesap açmak için kendinize kullanıcı adı ve şifre belirleyin. Valorant girmiş olduğunuz eposta adresine eposta gönderecektir. Gönderilecek iki epostanın birincisinde kullanıcı bilgileriniz yer almaktadır. Diğer epostada ise bir tür Valorant rehberi olan bilgiler yer alacaktır. Özellikle oyuna yeni başlayan birisiyseniz bu rehbere göz atmanız yararlı olacaktır. Oyunu henüz indirmediyseniz bu epostanın içinde indirme bağlantısını da bulabileceksiniz.

Bu adımlar sonrasında Valorant üyelik işlemi tamamlanacak ve oyuna hemen giriş yapabileceksiniz. Eğer oyunu daha önceden indirmişseniz bilgilerinizi hemen girerek oyuna başlayabilirsiniz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.