TeknoHocam
Özgün ve Özgür Teknoloji

takipçi satın al

WhatsApp Silinen Mesajlar Nasıl Geri getirilir?

0

WhatsApp platformu üzerinden gönderilen mesajları, resimleri, videoları ya da belgeleri kısacası silinmiş olan tüm sohbetleri geri getirmek için her kullanıcının kolaylıkla uygulayabileceği oldukça basit bir yöntem sayesinde WhatsApp silinen mesajları geri almak mümkündür. İşte WhatsApp silinen mesajlarını kurtarma işlemi için yapılması gerekenler:

WhatsApp platformunda kullanıcılar arasında gönderilmiş video, resim, belge ya da mesajlar alıcıya ulaşana kadar cihazlarda saklanır. Bu mesajlar, alıcıya ulaştıktan sonra WhatsApp şirketinin sunucusundan silinir. WhatsApp şirketi sunucusundan mesajların silinmesi, kullanıcı tarafından ilgili mesajın silindiği taktirde geri alma işleminde zorlanabileceği anlamına gelmektedir. Fakat WhatsApp silinen mesajlar geri getirme işlemi imkansız değildir. Kullanıcıların sildiği mesajları geri alabilmeleri mümkündür. Kullanıcıların, WhatsApp mesajlarını geri alması için uygulayabileceği bazı yöntemler mevcuttur.  

Bulut kullanarak silinen WhatsApp mesajları nasıl kurtarılır?

WhatsApp şirketi, kullanıcılarına bulut depolama özelliği ile sohbetleri yedekleme imkanı sunmaktadır. Kullanıcılar sohbetleri yedeklediği takdirde cihazı tamamen sıfırlasa dahi WhatsApp mesajlarını geri alması mümkündür. Ayrıca akıllı telefon kaybolsa, çalınsa ya da bozulsa dahi mesajların, güvenli bir şekilde kullanıcılar tarafından geri alınabilmesine olanak sağlamaktadır. Bulut depolama işlemi yapıldıktan sonra sohbetler, Android cihazlarda Google Drive isimli bulut depolama yerinde depolanır. iOS yani iPhone ve iPad gibi Apple şirketinin ürünü olan cihazlarda ise iCloud isimli bulut depolama yerinde depolanır. Cihaz değişse bile bu bulut depolamadan tüm sohbetler geri alınabilmektedir.

Düzenli olarak sohbetleri yedeklemek, kullanıcılar için oldukça önemli bir işlem olduğu söylenebilir. Çünkü bulut yedekleme işlemi, WhatsApp mesajlarını kurtarmanın anahtarı olarak nitelendirilebilir.

WhatsApp bulut yedekleme işlemi (eğer kullanıcı otomatik yedeklemeyi aktif hale getirmiş ve cihaz herhangi bir ağa bağlı ise) Android cihazlar için saat 02.00 ile 04.00 arasında gerçekleşir. Nedeni ise kullanıcıların genellikle bu saatlerde daha az aktif olmasıdır. Yedekleme yapıldıktan sonra gönderilen ya da alınan mesajlar yani kısaca tabir etmek gerekirse sohbetler yedeklenene kadar bulut depolama kullanılarak geri alınamaz. Bu nedenle günlük ya da haftalık olarak yedekleme yapmak, verilerin korunması için oldukça önemli bir işlemdir.

Telefon kullanarak silinen WhatsApp mesajları nasıl kurtarılır?

WhatsApp bulut yedekleme hizmetinin kullanılmadığı durumlarda, Android telefonlarda yerel bulut depolama özelliği ile WhatsApp mesajlarının yedeklenme işlemi yapılabilir. Bu yöntemin bir örnekle açıklanması gerekirse, birkaç gün öncesinde silinen mesaj var ve bu mesaj geri alınmak isteniyor (sohbet cihazın yerel bulut depolamasına yedeklenmiş olması gerekiyor) cihazın yerel bulut depolamasından bu mesajlar geri alınabilir.

Android kullanıcıları, bulut depolamadan silinen mesajları geri almak ister ise; dosya yöneticisini kullanarak Android klasörüne girmeleri, WhatsApp klasörünü bularak içerisinde bulunan veri tabanları klasörünü açmaları gerekmekte. Bu klasöre girdikten sonra istenilen mesajlar geri alınabilir.

Tenorshare Kullanılarak WhatsApp Mesajlarını Geri Getirme

Tenorshare isimli program kullanılarak sadece WhatsApp değil bazı diğer uygulamalardaki verilerinde geri alınabilmesi mümkündür. Öncelikle belirtilmesi gerekir ki bu program sadece Apple ürünü cihazlar için geçerlidir.

Kullanıcı, iPhone cihazını kaybetse de ya da cihaz hasar görmüş olsa dahi bu program sayesinde cihazda bulunan verileri geri alabilir.

Tenorshare’in iPhone Veri Kurtarma’nı ücretsiz deneme sürümü olarak veya 49,95 ABD dolarına satın alınabilir.

Kurtarma için Desteklenen Uygulamalar:

Telefon çağrıları

İletişim

Mesajlar ve ekler

Notlar ve ekler

Safari

Takvim

Hatırlatmalar

Fotoğraflar

Videolar

Sesli notlar

Sesli mesajlar

WhatsApp

tango

Viber

Üçüncü taraf uygulama belgeleri

Facebook haberci

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.