TeknoHocam
Özgün ve Özgür Teknoloji

takipçi satın al

Windows 10 Bilgisayarımı Masaüstüne Koyma

0

Windows 10 bilgisayarınıza ilk defa kurulum yapıyorsanız veya format attıktan sonra masaüstü simgelerinizi bulamıyorsanız doğru yerdesiniz. Windows 10 Bilgisayarımı Masaüstüne Koyma yöntemlerine gelelim.

Windows 10 Bilgisayarımı Masaüstüne Koyma ve Masaüstü Simgelerini Aktif Etme

Masaüstü simgelerinin ilk kurulumda gelmemesi, bilgisayarını formatlayan veya ilk defa Windows 10 yükleyen herkesin istisnasız başına gelmiş bir sorun. Eğer sizde bilgisayarınızı ve masaüstü simgelerinizi bulamıyorsanız aşağıdaki adımları takip edip probleminizi rahat bir şekilde çözebilirsiniz. Biraz sonra anlatacağımız adımlar sadece Windows 10 işletim sistemi kullanan kişiler içindir. Diğer Windows işletim sistemlerinde bu çözüm ne yazık ki işinize yaramaz.

Masaüstü Simgelerini Aktif Etme Adımları

-İlk olarak Masaüstünüzde boş bir alana Mouse ile sağ tık yapın.

-Daha sonra açılan Görünüm, Sıralama ölçütü, Yenile, Görüntü Ayarları, Kişiselleştir menüsünden Kişiselleştir’i seçin.

-Açılan “Ayarlar” penceresinde sol tarafta sekmelerde bulunan Arka plan, Renkler, Kilit Ekranı, Temalar, Yazı tipleri, Başlat, Görev çubuğu seçeneklerinden Temalar’ı seçin.

Temalar penceresinde bulunan İlgili Ayarlar seçeneklerinin bulunduğu alandan Masaüstü Simge Ayarları’nı tıklayın.

-Son olarak karşınıza çıkan Masaüstü Simge Ayarları penceresinden “Bilgisayar, Belgeler, Ağ Bağlantısı, Geri dönüşüm kutusu” gibi istediğiniz simgeyi seçin ve önce Uygula daha sonra Tamam’a tıklayın.

 

Masaüstü simgelerinize artık kavuştunuz işte bu kadar basit. Windows 10 birçok kişi tarafından beğenilmese de Windows’un daha önceki işletim sistemlerine göre daha stabil ve daha hatasız çalışıyor. Bilgisayarınızı güncel tutmaktan korkmayın ve güncellemediyseniz hemen Windows 10 sürümlerine geçin.

Eğer Masaüstü simgelerinizi halen ekrana getiremiyorsanız, yaşadığınız sorunları “yorumlar” bölümünden iletebilirsiniz.

Windows 10 Başlat Arama Çubuğu sorunu yaşıyorsanız Çözüm garantili içeriğimize buradan ulaşabilirsiniz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.