TeknoHocam
Özgün ve Özgür Teknoloji

takipçi satın al

Windows 11 Sanal Makinesi Enterprise Geliştiricilerin Kullanımına Açıldı

0

Windows 11 Sanal Makinesi Enterprise Geliştiricilerin Kullanımına Açıldı Microsoft‘un aktardığı bilgiye göre, geliştiricilerin; Windows’un en son sürümleri, geliştirici araçları, SDK’ler ve kullanıma hazır örnekler kullanarak hızlı bir şekilde Windows uygulamaları oluşturmaya başlamalarına imkan tanıyacak “sanal makine”, Windows 11 Enterprise için indirime açılmış durumda buraya tıklayarak indirme sayfasına ulaşabilirsiniz.

Bunun için dört farklı sanallaştırma yazılımı seçeneği bulunuyor: VMWare, Hyper-V, VirtualBox ve Parallels.

Windows 11 Sanal Makinesi Enterprise Geliştiricilerin Kullanımına Açıldı

Windows Central’ın haberine göre, Windows 11 Enterprise sanal makinesi, 20 GB’lık bir indirme boyutuna sahip ve kullanım süresi 9 Ocak 2022’de sona erecek şekilde karşımıza çıkıyor. Bununla birlikte sanal makine şunları içeriyor:

Windows 11 Sanal Makinesi Enterprise Geliştiricilerin Kullanımına Açıldı

1.Windows 11 Enterprise (Değerlendirme)
2.Windows 10 SDK (2004 Sürümü / 10.0.19041.0)
3.UWP, .NET masaüstü ve etkinleştirilmiş Azure iş akışları ve Windows Template Studio uzantısını içeren Visual Studio 2019
4.Visual Studio Code
5.Ubuntu yüklü olarak etkinleştirilmiş olan Linux için Windows Alt Sistemi
6.Geliştirici modu
7.Windows Terminali

Sanal makineler, sistem geliştiricilerinin bir sistem üzerinde işletim sistemini çalıştırmak zorunda kalmadan Windows’u kullanmalarına izin veren araçtır. Yani kısaca, Linux veya macOS gibi diğer işletim sistemlerini çalıştıran cihazlar üzerinde bir Windows 11 Enterprise sanal makinesini kullanabilirsiniz.

VMWare, Hyper-V, VirtualBox ve Parallels desteği de kullanıcılara sanal bir makine geliştirme için çeşitli seçenekler sunuyor. Windows 11 Sanal Makinesi Enterprise Geliştiricilerin Kullanımına Açıldı başlıklı yazımızın detaylarını verdik, Windows 11 hakkında daha fazla içeriğe ulaşmak isterseniz buraya tıklayarak ilgili konularımıza gidebilirsiniz.

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.