TeknoHocam
Özgün ve Özgür Teknoloji

takipçi satın al

Xiaomi Mi Pad 5 Hakkında Tüm Bilinenler

Çinli teknoloji devi Xiaomi'nin yeni tablet'i olduğu varsayılan Xiaomi Mi Pad 5 için tüm bilinenler yazımızın içeriğinde.

0

2021’in en ilgi çekici teknoloji söylentilerinden biri, Xiaomi’nin yakında yeni bir tablet’i piyasaya süreceğini ön görüyor. Eğer bu doğruysa, Çinli teknoloji devinin 2018’de Mi Pad 4’ü piyasaya sürmesinin ardından yeni tableti yeniden markette yer alacak ve markanın sevenlerini heyecanlandıracaktır. Birçok kullanıcı ise bu yeni cihazın Xiaomi Mi Pad 5 olarak adlandırılabileceğini düşünüyor.

Ortaya atılan spekülasyonlara göre Xiaomi, işlem gücü, tasarım ve özellikler açısından iPad Pro veya Samsung Galaxy Tab S8‘e rakip olacak güçlü yeni bir tablet üzerinde çalışıyor ve büyük bir ihtimalle bu yeni tablet iPad ve Tab S8’e göre daha uygun bir fiyatla piyasaya sürülebilir.

Şirketin CEO’su Lei Jun, Xiaomi’nin 2021 için yeni bir tablet üzerinde çalıştığını doğruladı, ancak yeni tablet hakkında daha fazla ayrıntı açıklamadı. Aslında tabletin süper güçlü olacağını öne süren sızıntılar ve söylentiler var.

Yeni cihazın neler getirebileceği hakkında bir fikir vermek için, gelecek Xiaomi tablet veya Mi Pad 5 hakkında haberler, sızıntılar ve söylentilere dayanarak bildiğimiz her şeyi bir araya getirdik.

Xiaomi Mi Pad 5
Xiaomi Mi Pad 5

Xiaomi Mi Pad 5 Çıkış Tarihi ve Fiyatı

Xiaomi CEO’su her ne kadar yeni bir tablet üzerinde çalışıldığını doğrulamış olsa da, yeni tabletin çıkış tarihine dair herhangi bir bilgi vermedi. Ortaya çıkan bir sızıntıya göre Temmuz ayında ortaya çıkabilir.

Bunun yanı sıra, Xiaomi Mi Pad 5’in küresel bir lansman yapıp yapmayacağı bile net değil. Xiaomi, Çinli bir teknoloji şirketidir ve büyük ürünlerin çoğu yalnızca o ülkede piyasaya sürülür. Aslında bunun böyle olduğunu söyleyen şirketin kendisidir ancak şirket, batı bölgesinde büyümeye devam ediyor. Büyümesine devam ediyor olmasına karşın ürünlerine global’e açmazsa bu büyüme daha ne kadar devam eder bunu ilerleyen zamanlarda göreceğiz.

Xiaomi Mi Pad 5 fiyatına gelecek olursak, fiyatı, giriş seviyesine dair bir bilgimiz yok, ancak ortaya çıkan bir başka sızıntıya göre orta segment bir tablet olacak.

Xiaomi Mi Pad 5 Hakkındaki Sızıntılar ve Söylentiler

Birkaç yeni Xiaomi tabletinin kod adları sızdırıldı ve bilgilerin bir kısmı, cihazlardan en az birinin hücresel bağlantıyı destekleyeceğini gösteriyor. Görünüşe göre, tablet 2K çözünürlüğe ve 120Hz yenileme hızına sahip 10.95 inç ekrana sahip olacak – ki bu oldukça üst düzey görünüyor.

İşlemcinin, genellikle orta sınıf telefonlarda görülen güçlü bir yonga seti olan Snapdragon 870 olduğu söyleniyor. Güç açısından bazı cihazlarda bulunan Snapdragon 888 ile eşleşemiyor ancak yaklaşıyor.

Bir başka özellik sızıntısına göre, iki arka kameraya sahip olacak: 20 megapiksel ana birim ve 13 megapiksel yardımcı kamera. Bu ekstra olanın ne için olduğu belli değil.

Ne Görmek İstiyoruz?

Xiaomi Mi Pad 5
Xiaomi Mi Pad 5

Global Sürüm

Daha önce belirtildiği gibi, Xiaomi’nin tüm cihazları Çin dışında piyasaya sürülmüyor – Mi Mix Alpha ve Mi Mix Fold telefonlar bunun iki örneğidir.

Çoğu bölgede, Android tablet pazarı oldukça ilgi görüyor ve Xiaomi gibi büyük bir oyuncunun ilgi alanına giren bir cihazı getirmek için çabalamasını bekliyoruz.

Klavye Desteği

Samsung ve Apple’ın tabletlerinin üretkenlik aygıtları olarak görülmesinin nedenleri sadece donanıma bağlı değil, beraberindeki çevre birimlerine dayanır. Apple Pencil ve S Pen ve şirketlerin ilgili klavye kılıfları, cihazları büyük telefonlardan taşınabilir elektrik santrallerine dönüştürüyor.

Xiaomi’nin rekabet edebilmesi için, şirketin bu ürünlere kendi alternatiflerini sunması gerekiyor. Mi Pad 5’in not almak için kullanılabilecek bir ekran kalemi ve tablette kolay yazmak için kullanılabilir bir klavye desteği piyasaya sürmesini görmek oldukça sevindirici olur.

Elbette tableti sadece film izlemek veya sosyal medyaya göz atmak için kullananların pekte işine yaramayacaktır. Ancak yine de, rekabet içerisinde olmak istiyorsa bunu yapmalı.

Xiaomi Mi Pad 5
Xiaomi Mi Pad 5

MIUI Tablet Özel Sürümü

Android tabletlerle ilgili en büyük sorunlardan biri, işletim sisteminin tablet form faktörü için iyi optimize edilmemiş olmasıdır. iOS bile mükemmel değildi, bu nedenle Apple’ın iPadOS’u tipik tablet kullanım durumlarını yansıtacak şekilde tasarlamasının nedeni budur.

Apple’ın yapmış olduğu şeyi Xiaomi’de yapmalıdır.

Belki iPadOS gibi özel olarak tasarlanmış bir ana menüye veya dizüstü bilgisayarda görülen türde geliştirilmiş çift ekran veya gezinme işlevine sahip bir arayüz yapılabilir.

Son olarak, Xiaomi cihazınızın orijinalliğini sorgulamak istiyorsanız buraya tıklayarak gideceğiniz yazımızdan nasıl yapacağınızı öğrenebilirsiniz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.