TeknoHocam
Özgün ve Özgür Teknoloji

takipçi satın al

League of Legends 2021 Dünya Şampiyonası Çin’de Yapılacak

Riot Games yapmış olduğu açıklama ile birlikte bu yılki League of Legends Dünya Şampiyonasının nerede yapılacağını açıkladı.

0

Dünyanın en popüler MOBA oyunlarından biri olan League of Legends için bu yıl Dünya Şampiyonasının yapılıp yapılmayacağı merak ediliyordu ancak Riot Games bugün resmi açıklamayı gerçekleştirdi. League of Legends 2021 Dünya Şampiyonası Çin’in Shenzhen kentinde yapılacak.

League of Legends Dünya Şampiyonası 2021

Koronavirüs tüm dünyayı etkisi altına almışken, geçtiğimiz yıldan beri birçok etkinlik ve e-spor müsabakası online olarak gerçekleştirildi.

Her yıl düzenlenen League of Legends Dünya Şampiyonası da bunlardan biridir. E-Spor severlerin merakla beklediği etkinliklerden biri olan Worlds etkinliği geçtiğimiz yıl Çin’in Shanghai şehrinde gerçekleşmişti ve Güney Kore ligi olan LCK’den Damwon Gaming kupaya uzanan isim olmuştu.

League of Legends 2021 Dünya Şampiyonası Ne Zaman Başlayacak?

League of Legends Dünya Şampiyonası 2021 ise yine Çin’de yapılacak. Şampiyonanın finalleri, 6 Kasım 2021 tarihinde Shenzhen FC futbol kulübüne ait olan 60.000 kişi kapasiteli Universiade Sports Centre’da gerçekleşecek.

Riot Games Küresel Espor Başkanı John Needham yaptığı açıklamada “Bu yıl 2021 Dünya Şampiyonası ile eğlence ve sporun sınırlarını zorlayacağımız ve LoL Esports’un önümüzdeki 10 yılını belirleyeceğimiz için son derece heyecanlıyız. Shenzhen, binlerce yüksek teknolojili girişim ve girişimcilik arayışıyla Çin’in en rekabetçi ve yenilikçi şehridir, bu nedenle finallerimize ev sahipliği yapmak için mükemmel bir seçim olduğunu hissediyoruz.” dedi.

Etkinlik şimdiye kadar Asya, Kuzey Amerika ve Avrupa ülkeleri arasında yıldan yıla değişerek yapıldı ancak geçtiğimiz yıl ve bu yıl Çin’de yapılacak. Riot Games’in bu etkinliği neden iki yıl üst üste Çin’de gerçekleştirdiğini bilmiyoruz ancak büyük bir ihtimalle virüsün Çin’de olan etkisini kaybetmesi ve eski normal hayata yavaş yavaş geri dönülmesi göz önünde bulundurulmuş olabilir.

Geçen yıl yapılan etkinlik normalde birçok farklı şehirde yapılacak şekilde planlanmıştı, ancak koronavirüsün ortaya çıkması ile birlikte turnuvanın tüm aşamaları yalnızca Şangay şehri ile sınırlı kaldı.

MSI 2021’de Finalin İsimleri Belli Oldu

Ayrıca MSI 2021 etkinliği halen devam ediyor ve aralarında Türk oyuncu İrfan “Armut” Tükek‘in bulunduğu ekip MAD Lions, yarı final aşamasında geçtiğimiz yılın dünya şampiyonu olan DWG KIA’ya elenerek yarı finalde turnuvaya veda etti.

League of Legends MSI 2021 finali, Çin ekibi (LPL) Royal Never Give Up ile Güney Kore ekibi (LCK) DWG KIA takımları arasında 23 Mayıs 2021 tarihinde oynanacak.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.