TeknoHocam
Özgün ve Özgür Teknoloji

takipçi satın al

Yavaş Şarj Sorununa 4 Etkili Çözüm

0

Elimizde bulundurduğumuz telefonlar ve bataryalar her geçen gün işlevselliğini kaybediyor. Dolayısıyla ilerleyen süreçlerde telefonu şarj etme konusunda büyük sıkıntılar yaşıyor. Yavaş şarj ediyor veya hiç etmiyor. Böylece telefonun başında saatlerce şarjın dolmasını bekliyoruz. Şimdi sizlere yavaş şarj sorununa 4 basit çözüm önerisi sunacağız.

Bu çözüm önerilerini belki uyguladınız belki de yanlış bir şekilde uyguladınız. Dolayısıyla adımları dikkatlice izleyin. En doğru şekilde çözüm önerilerini uygulamanızı tavsiye etmekteyiz.

Şarjın Kablosunu Değiştirin

Şarj kablosunu değiştirmek, her kullanıcının yaptğı bir çözümdür. Dolayısıyla bunu yapmış olabilirsiniz. İşe yarama olasılığı neredeyse yarı yarıyadır. Çünkü kabloların uç ve birleşim kısımları zamanla yıpranıyor ve kopma derecesine geliyor. Dolayısıyla bu da telefonu şarj etmeyi engelliyor.

Yıpranan kablo telefona gerekli gücü sağlayamıyor. Böylece telefonunuz çok yavaş şarj oluyor, şarj olmuyor ya da şarj dolacağına daha çok düşüyordur. Bu sorunu aşmak için kabloyu değiştirebilirsiniz.

Şarjın Adaptör Değişimini Yapın

Şarjın kablosunun değiştirilmesinden yukarıda bahsettik. Dolayısıyla şarj olmamasının en önemli faktörlerden birisi de adaptör kısmıdır. Bu kısmı eğer bir telefoncudan aldıysanız sahte olması çok olasıdır. Bu sahte adaptör, üzerinde yazdığı gibi bir özelliğe sahip değildir. Daha düşük voltajlarda enerji verdiğinden dolayı telefonu doldurmaz veya çok yavaş şarj eder. Bu hususa dikkat edin.

Adaptör kısmını değiştirmenizi tavsiye ediyoruz.

Telefonun Şarj Giriş Yerini Temizleyin

Telefonlarınızı şarj ettiğiniz soket kısmında zaman zaman tozlanmalar meydana gelebiliyor. Dolayısıyla şarj soket kısmını iyice tozlardan arındırmanızı tavsiye ediyoruz. Burada oluşan tozlar, telefonun şarj olmasına engel olmaktadır. Ayrıca telefonun soket kısmında ilerleyen safhalardan kalıcı hasar da oluşturabilir. Bu yüzden o kısmı iyice temizleyin.

Telefon Bataryasını Değiştirin

Telefonu kullandıkça batarya ömrü azalır. İlk kullanımda olduğu gibi üstün bir verimilik sunmamaya başlar. Bu da kısa sürede şarjın bitmesine sebep olur. Dolmuş gibi gözükür ama dolmaz. Batarya sorununa tam çözüm sağlamak için değiştirmenizi öneririz.

Ama unutmayın batarya orjinal olmalı. Sakın sahtelerini telefonunuzda kullanmayın. Bataryada şişme ve patlama sorunu oluşabilir. Dolayısıyla orjinal bataryadan kesinlikle şaşmayın.

Bu yazımızda sizlere yavaş şarj sorununa 4 basit çözüm sunduk. Umarız faydalı olmuştur.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.