TeknoHocam
Özgün ve Özgür Teknoloji

takipçi satın al

Youtube Kanalı Nasıl Açılır? Nasıl Para Kazanılır?

0

Bu yazımızda sizlere Youtube üzerinden kanal nasıl açılır? Youtube’da kanal açarak nasıl para kazanılır? sorularını detaylı bir şekilde yanıtlayacağız. Okumaya devam edin.

Youtube günümüzde en çok giriş yapılan ve video izlenen platformlardan birisidir. İçerisinde birçok kategorisi bulunan platformda müzik dinleyebilir ve yayıncıların kanallarındaki videolarını izleyebilirsiniz. Son dönemde popüleritesini daha da arttıran Youtube’da artık kanal açmayan kalmadı. Dolayısıyla tüm kitle buraya yönlenmiş durumda ve buradan kanal açarak para kazanmanın yollarını aramaktadır. Öncelikle para kazanmak için bir kanalınızın olması ve belli bir emek harcamış olmanız gerekmektedir.

Youtube’da Kanal Nasıl Açılır?

Öncelikle Youtube’da kanal açmak için bir google hesabınızın olması gerekmektedir. Google hesabınız yok ise önce bir üyelik açmanız gerekmektedir. Arama motoruna ”google kayıt ol’‘ veya ”hotmail kayıt ol’‘ terimlerini yazarak kaydınızı yapabilirsiniz.

Youtube
Youtube

Kaydınızı oluşturduktan sonraki işlem ise çok kolay. Kayıt olduktan sonraki profil ekranında sağ üst köşeye tıklayın. Burada Google Uygulamaları‘na tıkladıktan sonra Youtube platformunu seçin. Böylece Youtube platformuna sizi yönlendirecek ve kendi hesabınızla giriş yapmış olacaksınız.

Youtube platformuna giriş yaptıktan sonra, profil ekranında kanal oluştur sekmesine tıklayın. Burada birçok detay karşınıza çıkacaktır. Kanalın adı vb. gibi soruları kendinize göre cevaplayın. İşlemi tamamladıktan sonra sistem sizi Youtube Studio‘ya yönlendirecek. Burada ise biraz daha sizden detay isteyecek. Profil resmi, kanalınızın içeriği ne olacak gibi detayları yine siz açacağınız kanalın içeriğine uygun olarak doldurun. Ve ardından kaydet tuşuna basın.

Geldik kanal oluşturmanın final kısmına. Son yapacağınız işlem ise kanalı özelleştir veya kanala video yükle sekmeleri. Buraya ise kanalınıza özgü çekmiş olduğunuz videolarını yükleyerek siz de bir Youtuber olabilirsiniz. Bu süreç biraz zaman alacaktır. Ayrıca Youtube Analytics kısmında ise kanalınızın verilerini görebilirsiniz.

Youtube Kanalı’ndan Nasıl Para Kazanılır?

Youtube platformundan para kazanmak için birkaç önemli detaya dikkat etmeniz gerekmektedir. Son gelen güncellemeyle birlikte aşağıdaki kriterleri karşılamanız gerekmektedir.

  • Para kazanmanın aktif hale gelmesi için kaydınızı oluşturduğunuz mail adresiniz ile banka hesabınızın verileri uyuşması gerekiyor. (İsim ve soyisim)
  • Eklemiş olduğunuz videolar 12 ay süre boyunca 4 bin saat izlenmiş olması gerekmektedir.
  • Son kriter ise en az 1000 abonenizin olması gerekir.

Tüm bu hususlara sahipseniz siz de kanalınızdan para kazanmaya başlayabilirsiniz demektir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.