TeknoHocam
Özgün ve Özgür Teknoloji

takipçi satın al

Yurt dışında hangi ülke en iyi hosting hizmeti sağlıyor?

0

Kimi web sitesi sahipleri için yurt dışı sunucu servisleri, sahip oldukları altyapı ile çok daha kaliteli bir hizmet verme gücüne sahiptirler. Yerli ve yurt dışı firmaları arasındaki hosting servisi kalite farkı tartışmalı bir konu. Buna karşın yurt dışında hangi ülke en iyi hosting hizmeti sağlıyor sorusunu cevaplamak mümkün.

Hosting İçin Avrupa Ülkeleri İdeal

Türkiye’de bulunan site sahipleri için Avrupa’da bulunan hosting şirketleri çok daha uygun. Bunun ilk nedenlerinden birisi, sunucu lokasyonu ile ülkemiz arasında saat farkının az olması. Bu, özellikle teknik bir sorun ile karşılaştığınızda firma ile çok daha sağlıklı bir şekilde iletişim kurmanızı sağlıyor.

Ancak dil ve döviz kuru, ciddi bir sorun olabilir. Bu yüzden özellikle Almanya Hosting firmaları, verdikleri Türkçe dil desteği ve fiyat politikaları açısından ilk sırada yer alıyorlar. Dil ile ilgili sorunlar günümüzde rahatlıkla çözülebilir; ancak Almanya’da bulunan firmaların servis ücretlerini Euro üzerinden fiyatlandırmaları ile ilgili bir çözüm ne yazık ki bulunmuyor.

Günümüde CDN gibi sunucu lokasyonunun etkisini kılan teknolojiler mevcut. Bu da, eğer İngilizceniz varsa ve döviz kurlarından daha az etkilenmek isterseniz yurt dışı servis sağlayıcılar arasından İngiltere, İrlanda gibi ülkelerden hosting servisi alabileceğiniz anlamına geliyor.

Aralarında Almanya Hosting firmalarının da bulunduğu çoğu Avrupa merkezli server firması, İngilizce dil seçeneği sunuyorlar; ancak özellikle acil durumlarda, hosting firmasının bulunduğu ülke hala ciddi anlamda önemli; bu yüzden dikkat.

https://www.respanet.com.tr/almanya-lokasyon-sunucu.html

Offshore Hosting, E-İhracat Ve Hedef Kitleye Yönelik Hosting Ülkesi Seçmek

Yurt dışı firmalardan alacağınız hosting hizmeti ile ilgili dikkat etmeniz gereken en önemli noktalardan birisi, hedef kitlenizin bulunduğu ülkedir. CDN gibi teknolojilere rağmen, yakınlık internet dünyasında size hız olarak geri dönebilir.

Bu da, örneğin Almanya’da yaşayan Türk Kökenli kullanıcıları hedefleyen biriyseniz, siteniz için tercih edeceğiniz firmanın bir Almanya Hosting firması olması anlamına geliyor. İnternet dünyasında hız, kalite ile eşdeğer olduğu için coğrafi yakınlık site performansınızı önemli ölçüde etkileyebilir.

Farklı amaçlar, farklı yurt dışı servis sağlayıcılar tarafından sunulan hosting paketlerinin tercih edilmesinde büyük rol oynamaktadır. Yabancı servislerin seçilmesindeki bir diğer neden de iş modeli; e-ihracat siteleri ya da benzeri siteler için de hedef kitlenizi değerlendirmek son derece önemlidir.

Son olarak firmanız, iş fikriniz, blog, uygulama veya e-ticaret siteniz için yurt dışı lokasyonda bir hosting firması tercih etmek için şirketlerin indirim ve kampanyalarını da kontrol edebilirsiniz. Aynı durum, şirketlerin siteniz için sunduğu ve farklı teknik altyapılara sahip paketler için de geçerlidir. Basit bir wordpress bloğu için yüksek kapasiteli bir servis almak, para kaybetmenize neden olabilir. Geniş kapsamlı bir site için de geçerlidir.

Bilgiler Ekran Kartlı Sunucu ve Web Hosting hizmeti sunan https://www.respanet.com.tr/ adlı web site kaynak kullanılarak oluşturulmuştur.

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.