TeknoHocam
Özgün ve Özgür Teknoloji

takipçi satın al

Zoom Türkçe Yapma ve Zoom Dil Değiştirme Nasıl Yapılır?

0

Zoom Türkçe yapma ve Zoom dil değiştirme nasıl yapılır sorusunun cevabını arıyorsanız doğru yerdesiniz. Tüm dünyayı etkisi altına alan Corona virüs pandemisi nedeniyle artık ilkokullar, liseler ve üniversiteler uzaktan eğitim vermeye başladı. Uzaktan eğitimde EBA, Zoom, Microsoft Teams ve Skype gibi toplantı ve video konferans uygulamalarını sıkça kullanmaya başladık.

Öğretmenlerin en çok tercih ettiği programların ilk sırasında yer alan Zoom Cloud Meeting çok kapsamlı ve yapacağınız ders için tüm ayrıntıları ve kolaylıkları sizlere sunuyor. Zoom Türkçe kullanmak ve Zoom Dil Değiştirme hakkında sizlere bilgiler vermeye çalışacağız.

Zoom uygulamasına mobil ve masaüstü platformlarında kullanılan bir uygulama ve İlk kurulum yaptığınız zaman İngilizce dil paketi ile gelen Zoom Türkçe Yapma ve Zoom dil değiştirme nasıl yapılır?

Zoom Dil Değiştirme Nasıl Yapılır?

Zoom dil değiştirme başlangıçta İngilizce bilmeyenler için biraz zor görünebilir ancak genel uygulamalarda olduğu gibi basit bir kullanım mantığı bulunmaktadır.

 • Zoom uygulamasını linkten bilgisayarınıza veya mobil uygulamasını kullananlar için Apple kullananlar AppStore veya Android kullananlar Play Store’dan indirin.
 • Uygulamayı indirdikten sonra kurulumunu cihazınıza yapın.
 • Daha önceden üyeliğiniz yoksa Zoom ücretsiz üye ol linkinden kayıt olun ve üyeliğinizi oluşturun.
 • Uygulamaya giriş yapın ve uygulama açıldığında görev çubuğunun en sağ alt kısmında olan Zoom simgesi çıkacaktır. Zoom simgesine sağ tıklayın.
 • Uygulamanın açılan menüsünden Switch languages seçeneğini bulun veya tıklayın.
 • Burada Zoom içerisinde kullanılabilecek diller mevcut. Listeden Türkçe dil seçeneğini şuan için seçemiyoruz ancak yeni bir güncellemeyle Türkçe dilinin zoom’a geleceği söyleniyor.
 • Switch languages bölümünde başka bir dil seçerek dil seçiminizi değiştirebilirsiniz ve Dil otomatik olarak Zoom’a uygulanacaktır.

Zoom Türkçe Yapma

Zoom dili değiştirmek mümkün ancak 17 Ağustos itibariyle herhangi bir şekilde Türkçe dil desteği veya Türkçeye benzer dile destek vermemektedir. Uygulama dünyada en çok kullanılan dil gruplarından İngilizce, Fransızca, Almanca, Çince, Japonca, İspanyolca, Portekizce, Rusça ve Korece gibi dil destekleri sunmaktadır.

Zoom Türkçeye çevirme, Zoom Türkçe yapma ve Zoom nasıl Türkçeye çevrilir konuları şuan da mümkün olmamakla beraber yakın zamanda gelecek olan güncellemeyle Türkçe, Azerbaycan Türkçesi, Arapça gibi diller uygulama bünyesine katılacaktır.

Zoom Telefondan Türkçeye Çevirme

Zoom uygulamanızı telefonunuzdan Türkçeye çevirmek için aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz. Zoom masaüstü uygulaması gibi mobil sürümlerde de henüz Türkçe dil desteği yok ancak ek bir uygulama indirerek anlamadığınız kısımların ekran görüntüsünü alarak kolayca Türkçeye çevirebilirsiniz.

Akıllı telefonunuzda Google Lens ve Zoom Uygulamaları mevcut değilse Playstore’dan uygulamaları indirin. 

 • İlk olarak Zoom uygulamasında anlamadığınız ayarların Ekran görüntüsünü (SS) alın. (Biz burada Meeting Settings kısmını aldık.)

 • Daha sonra Google Lens uygulamasına girin ve sol altta bulunan Çevir butonuna dokunun.

 • Karşınıza yine sol altta aynı kısımda galeri sekmesi çıkacak. Galeri simgesine dokunun.

 • Daha sonra ekran görüntüsünü aldığımız “Meeting Settings” fotoğrafınızı seçin.
 • İşte bu kadar şimdi çekmiş olduğumuz ayarlar kısmındaki fotoğrafın tamamı Türkçe diline çevrildi.

Bu yazımızda sizlere Zoom Türkçe yapma, Zoom dil değiştirme, Zoom uygulamasında Türkçe ve Zoom Türkçe ayarları gibi sorunlardan bahsettik. Henüz Türkçe dil desteği vermeyen uygulamanın Türkçe güncellemesiyle birlikte sizlere anlık olarak nasıl yapılacağınızı anlatacağız. Makalemizi beğendiyseniz üst kısımda çıkan bildirimlere izin ver seçeneğini seçerek anlık haberlerden faydalanabilirsiniz.

Daha fazla oku: Sizi Engelleyen Numarayı Arayın.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.