TeknoHocam
Özgün ve Özgür Teknoloji

takipçi satın al

Zyxel Modem Arayüz Şifresi Nedir?

0

Zyxel Modem Arayüz şifresi nasıl bulunur? Bu yazımızda Zyxel markalı modemlerde Modem Arayüz Şifresi nedir bunu açıklayacağız. İnternet sağlayıcıları internetin dağıtılabilmesi için modemlere ihtiyaç duyarlar.  Bu sağlayıcı firmalar internet dağıtım işlemlerinde genelde Zyxel VMG 3321 B10-A modeldeki modemi temin etmektedirler.  Bu yüzden de oldukça fazla kullanılan bir modeldir. Bu kadar çok kullanılmasının bir sonucu olarak, wifi şifresini unutan insan sayısı da fazladır.  Zyxel VMG 3321 B10-A model modeminizin şifresini unuttuysanız aşağıda belirtilen işlemleri yapmanız gerekmektedir. Ancak şimdiden belirtmekte fayda vardır, Zyxel VMG 3321 B10-A modeminin şifresi interneti hangi kurumdan aldığınıza göre değişmektedir. Bu yazımızda TTNET, SuperOnline  ve TurkNet’ten alınan Zyxel VMG 3321 B10-A modeminin şifresinin nasıl girilir? Şifre nasıl öğrenilip değiştirileceğin detaylı bir şekilde açıklayacağız.

Türk Telekom Zyxel VMG 3312 B10-A Modem Bilgileri Nedir?

Zyxel VMG 3321 B10-A modeli modeminin şifresi yukarıda da ifade edildiği gibi internet sağlayıcımızın markasına göre değişmektedir. Bu yüzden her markanınkini tek tek açıklayacağız ve ilk markamız Türk Telekom.

Zyxel VMG 3312 B10-A Modem Ara yüz Şifresi ve Bilgileri

Ara yüz bilgi ve şifreleri herhangi bir değişiklik yapılmadıysa aşağıdaki gibi olmalıdır. Bu bilgileri kaydettikten sonra modem ara yüzüne girebilmek için arama çubuğuna verilen IP adresini yazmanız sonrasındaysa kullanıcı isim ve parolasını girmeniz gerekmektedir.

 • Modem Giriş Adresi:168.1.1 ve 192.168.2.1
 • Kullanıcı Adı: admin
 • Şifre: ttnet

Zyxel VMG 3312 B10-A Modem Şifresi Nedir?

Zyxel VMG 3312 B10-A modem şifresi internet sağlayıcınıza göre değişmekle birlikte TTNET ,Zyxel VMG 3312 B10-A modemini internet aboneliğinizle birlikte verdiyse bilgiler aşağıdakilerden biri gibidir. Eğer bunlar gibi değilse kuvvetle muhtemel şifresini değiştirmişsinizdir. Şifreyi yenilemek için modemi resetleyebilir ve sonrasında verilen şifrelerden biriyle giriş yapabilirsiniz. Modem Kurulum;

 • Kullanıcı adı: admin
 • Kullanıcı şifresi: ttnet
 • Kullanıcı adı: admin
 • Kullanıcı şifresi: (yok, boş bırakılmalı.)
 • Kullanıcı adı: admin
 • Kullanıcı şifresi: admin

Turknet Zyxel VMG 3312 B10-A Modem Bilgileri ve Şifresi Nedir?

Hayatımıza diğer internet sağlayıcılarından daha sonra giren Turtnet gün ve gün büyüyerek ilerleyişini sürdürmektedir. Yazımızın bu başlığında Turknet üyeliği olan ve Zyxel VMG 3312 B10-A modem kullanan müşterilerin modemleriyle ilgili bilgiler vereceğiz. Yukarıda ki başlıkta da söylendiği gibi aynı modemi ttnet farklı internet sağlayıcılarının kullanması nedeniyle her firmanın kendi modem bilgileri farklıdır. Turknetin bilgileriyse aşağıdaki gibidir;

 • Modem Giriş Adresi:168.1.1 & 192.168.2.1
 • Kullanıcı Adı: admin
 • Şifre: 1234

İlgili modemin ara yüzüne ilk kez girecek kimselerin bu bilgileri kullanarak girmesi gerekmektedir. Ancak eğer ilk kez girmek yerine daha önceden giriş yapıp şifrenizi değiştirdiyseniz o şifre bilgisiyle giriş yapabilirsiniz. Şifrenizi unutmanı halinde modeme reset atmanız gereklidir. Reset işleminden sonrasında modemin şifresi sıfırlanır ve yukarıda yazan bilgileri kullanarak giriş sağlayabilirsiniz.

Zyxel VMG 3312 B10-A Modem Arayüz Şifresi Nedir?

Zyxel VMG 3312 B10-A modemi size Turknet vermişse yukarıda verilen bilgiler ışığında hareket ederek giriş işleminizi tamamlayabilirsiniz. Eğer modemi internet sağlayıcılarından değil de bir mağazadan almışsanız kullanıcı adı ve şifre bilginiz farklı olacaktır. Modemin giriş adresi kullanıcı adı ve şifreyi şu şekillerden biri gibi olacaktır;

 • Modem Giriş Adresi:168.1.1 ve 192.168.2.1
 • Kullanıcı Adı: admin
 • Şifre: 1234
 • Modem Giriş Adresi: 168.1.1 ve 192.168.2.1
 • Kullanıcı Adı: admin
 • Şifre: admin

Bu bilgiler modeme giriş yapabilmeniz için yeterli olmakla birlikte modemi mağazadan almanız halinde şifre istememe ihtimali de bulunmaktadır. Öncelikle şifresiz giriş yaptıktan sonra yukarıdaki 2 ihtimalden birinde giriş yapacaksınız.

Turkcell Superonline Zyxel VMG 3312 B10-A Modem Bilgileri ve Şifresi Nedir?

Sağladığı kaliteli internet sayesinde ülkemizde en çok kullanılan internet sağlayıcılarından biri olan Turkcell Superonline müşterilerine internet başvurusu sonucunda Zyxel VMG 3312 B10-A modemini verebilmektedir. Eğer size de bu modemden verilmişse kullanıcı bilgileri aşağıdaki gibi olacaktır;

 • Modem Giriş Adresi:168.1.1 ve 192.168.2.1
 • Kullanıcı Adı: admin
 • Şifre: Superonline

Bu bilgilerle birlikte tarayıcının arama kısmına IP adresini yazmanı sonrasındaysa kullanıcı adı ve şifrenizi yazılan şekillerde doldurarak giriş yapabilirsiniz. Ancak bu bilgileri doğru ve eksiksiz olarak doldurduğunuz halde giriş sağlayamıyorsanız büyük ihtimalle eskiden bir şifre belirleyip unuttunuz. Bu durumda Superonline modemine reset atmanız gerekir. Reset sonucunda şifre bilgilerini fabrika ayarlarına döneceğinden yukarıda yazan bilgilerle birlikte rahatlıkla giriş sağlayabilirsiniz.

Zyxel VMG 3312 B10-A Şifresini Nasıl Kırabiliriz?

Modem üzerinde yer alan bilgilerle modem arayüzüne sağlıklı biçimde giriş yapılamaması halinde kullanıcıların aklına hemen modem şifresini kırmak gelmektedir. Yazımızın bu kısmında detaylı bir şekilde modem şifresinin nasıl kırıldığını anlatacağım. Şifreyi kırmak için modemde bulunan reset tuşuna 10 15 saniye kadar basılı tutmanız gerekmektedir. Bu sayede tüm verileri silinerek fabrika ayarlarına dönmüş olacak. Daha sonra en başta var olan kurulum şifresiyle giriş yapabilirsiniz. Bu işlem sonrasında mutlaka modem şifrenizi değiştirmeniz gerekmektedir. Güvenlik için şifrenizi yenilemeyi ihmal etmeyiniz.

Zyxel VMG 3312 B10-A Modem Nasıl Resetlenir?

Modeme giriş yapılamaması halinde şifrenin sıfırlanması gerekmektedir. Bunun içinse modemin fabrika ayarlarına döndürülmesi şarttır. Fabrika ayarları geri dönebilmek için modemdeki reset tuşuna 10-15 saniye kadar basılı tutmanız gerekir. Bu tuş kimi modemlerde küçük bir tuş olarak mevcut olmakla birlikte kimi modemlerdeyse küçük bir delik olarak var olur. Delikse ince bir iğne yardımıyla basılı tutabilirsiniz. 10-15 saniye basılı tuttuktan sonra bütün ışıklar yanıp sönerse işlemi başarıyla tamamlamış olursunuz.

Zyxel Modem Arayüz Şifresi Unuttum

Modem ara yüz bilgilerinden olan şifrenin unutulması halinde yukarıda bahsedilen reset tuşuna 10 15 saniye kadar basılı tutmamız gerekmektedir. Bu işlemin başarıyla tamamlandığını modemdeki tüm ışıkların sönüp yanmasıyla anlayabiliriz. Bu işlem sayesinde modem fabrika ayarlarına döndürülmüş olur ve en başta mevcut olan şifre vasıtasıyla giriş yapabilirsiniz.

Zyxel Modem Arayüzüne Giremiyorum

Zyxel modem arayüzüne girmek için İlgili modemin ara yüzüne giriş yapamıyorsanız sizlere tek tek ifade edildiği şekilde kullanıcı adı ve şifrenizi doğru ve eksiksiz olarak yazmanız gerekmektedir. Ancak bu işlemi doğru ve düzgün şekilde yapmanıza rağmen yine hata alıyorsanız bu durumda modemi resetlemekten başka çareniz kalmıyor.

Modem arayüzüne girişten sonra Modemi resetlemek için yukarıda ifade edildiği gibi reset tuşu basılıyken ya da deliğine 10 15 saniye kadar basılı tutmanız gerekmektedir. Bu işlemin bitip bitmediğini modemdeki tüm ışıkların sönüp tekrar yanmasıyla anlayabilirsiniz. Bu işlem tamamlandıktan sonra aldığınız internet sağlayıcınız hangi kurum olursa olsun internet arama çubuğuna yazılacak olan 2 adet IP adresi yvardır ve bunlar; 192.168.1.1 yada 192.168.2.1’dır. Bu iki adresin hangisinin hangi sağlayıcı tarafından kullanıldığı ifade edilmiştir. Bu adreslerden herhangi birini deneyerek ve gerekli kullanıcı adı ve şifrenizi de yazarak giriş işleminizi tamamlayabilirsiniz.

Yukarıda okumuş bulunduğunuz yazıyla birlikte Zyxel VMG 3312 B10-A modeminin bağlantı için gerekli kullanıcı adı ve şifresi, modemin nasıl resetleneceği, modeme bağlanırken bir sorunla karşılaşılırsa ne yapmamız gerektiği detaylı bir şekilde ifade edilmiştir. Yorumlar alanına yorum yaparak yazımızı değerlendirmeyi unutmayınız.

Daha fazla oku: Wifi Şifresi Nasıl kırılır?

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.