TeknoHocam
Özgün ve Özgür Teknoloji

All in SEO Ne İşe Yarar?

0

All in SEO ne işe yarar sorusu WordPress tabanlı internet sitesi sahipleri için önemli bir sorudur. SEO eklentileri arasında en çok tercih edilenlerden birisi olan All in SEO temel olarak sitedeki içeriklerin SEO uyumlu hale getirilmesini sağlamaktadır.

All in SEO Nedir?

All in SEO 2007 yılından beri WordPress kullanıcılarının tercih ettiği, milyonlarca indirme özelliğine sahip, güncel bir SEO eklentisidir. Bilindiği gibi internet sitelerinin öne çıkmaları için içeriklerin SEO uyumlu olması ve aynı zamanda diğer etiket, meta, performans gibi özelliklerinin de SEO’ya uygun olması gerekmektedir. Hem başlangıç seviyesinde hem de ileri seviyede WordPress kullanıcıları için All in SEO bu ayarlamaların kolay şekilde yapılmasını sağlamaktadır.

All in SEO Neden Kullanılır?

All in SEO ne işe yarar sorusuna yanıt vermek için özelliklerini sıralamak yeterli olacaktır;

  • XML site haritası oluşturma,
  • Google Analytics ve AMP desteği,
  • Dahili halde API desteği
  • E-ticaret siteleri için WooCommerce Entegrasyonu yapmak
  • Otomatik olarak meta etiketi oluşturma,
  • Sitenin performans ayarlamalarını yapma,
  • Sitenin mevcut durumunu değerlendirme,
  • İçerikleri SEO açısından değerlendirme özelliklerine sahiptir.

Bu kapsamda All in SEO kullanımı ile kolay ara yüzü sayesinde başlangıç seviyesinde olan kullanıcılar da siteleri için önemli bir SEO katkısı sağlayabilirler.

Sponsor

All in SEO Nasıl Kurulur?

All in SEO kurulumu oldukça kolay aşamalardan oluşur. Öncelikle eklentinin indirilmesi gerekmektedir. Bunun için internet sitenizin yönetici panelinden Eklentiler kısmına giderek buradan Yeni Eklenti sekmesini seçin. Daha sonra arama kutusuna All in SEO yazarak eklentinin bulunmasını bekleyin. Eklentiyi sistem bulduktan sonra Şimdi Kur butonu ile eklentiyi sitenize kurun.

Eklenti kurulumu sonrasında önemli olan nokta All in SEO ayarlamalarını dikkatli şekilde yapmaktır. Eğer SEO konusunda çok detaylı bilgilere sahip değilseniz bu durumda önerilen ayarlar ile yani herhangi bir değişikliğe gitmeden All in SEO kurulumunu tamamlayabilirsiniz.

Kurulum bittikten sonra sol taraftaki menüde All in SEO eklentisini görebilirsiniz. Buradan istediğiniz zaman kurulum aşamasında yapmış olduğunuz ayarları da değiştirebilirsiniz. All in SEO ne işe yarar sorusu bu bilgiler kapsamında etkili bir SEO desteği olarak verilebilmektedir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.