TeknoHocam
Özgün ve Özgür Teknoloji

GTA The Trilogy – The Definitive Edition Niçin Başarısız Oldu?

0

pubg mobil uc kodu

Her oyun severin bildiği GTA serisi için yapımcı firma Rockstar Games birkaç ay önce heyecan dolu görseller paylaşmıştı. Buna göre GTA 3, GTA Vice City ve San Andreas yenilenmiş grafikler ile yakın zamanda piyasaya çıkacaktı. Geçtiğimiz haftalarda ise GTA: The Trilogy – The Definitive Edition adı altında üç oyun yenilenen grafikler ile oyun severlerle buluştu. Ancak oyuncular beklediklerini bulamadı ve yenilenmiş sürümler oyuncular tarafından olumsuz karşılandı. Öyle ki üçlemenin incelemeleri her derecelendirmede çok düşük puan aldı.

GTA: The Trilogy – The Definitive Edition İnceleme

GTA: The Trilogy – The Definitive Edition inceleme açısından esasında senaryo tarafında yeni şeyler sunmuyor. Başka bir deyişle üç oyunun da hikaye kısmına hiçbir ekleme veya çıkarma yapılmamış durumda. Bu yüzden hikaye açısından yeni sürüm herhangi bir değerlendirmeye girmiyor.

Ancak yenilenen grafikler oyun severler tarafından çok da yenilenmiş olarak görülmedi. Öncelikle GTA: The Trilogy – The Definitive Edition fiyatı ile tepki topladı ve TL cinsinden 599 TL’ye satılan oyunun çok daha fazla yenilik içermesi beklendi.

Üç oyunun da ortak özelliği gönüllü bir şekilde yapılan grafik modlarından ötede bir şey sunmuyor oluşu. Grafik kalitesine bakıldığında renk yelpazesinin daha canlı yapıldığı ve karakterler ile bina modellerinden de daha yumuşak hale getirildiği görülüyor. Bu durumda asla Mafia I gibi bir yenilikten söz etmek mümkün değil.

Sponsor

GTA: The Trilogy – The Definitive Edition değerlendirme açısından pek çok hatayı da beraberinde getiriyor. Oyun severler üç oyunda da çok fazla bug buldular ve bu hataların olması sürümün özensiz şekilde piyasaya sürüldüğünü gösteriyor.

Aynı zamanda San Andreas için oyundaki cinsel ögelere ulaşmayı sağlayan Hot Coffee modu da beraberinde geldi. Gelen tepkiler sonrasında Rockstar Games satışı durdurdu ve Hot Coffee modu oyundan ayıkladı. Ama bu bile oyunun özensiz şekilde piyasaya yeni bir oyun fiyatının çok çok üstünde fiyatıyla çıktığını düşündürerek oyun severleri kızdırdı.

Metacritic’te 10 üzerinden 0,9 gibi son derece düşük puana sahip olan GTA: The Trilogy – The Definitive Edition bu haliyle Rockstar Games için de olumsuz bir imaj yarattı.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.