TeknoHocam
Özgün ve Özgür Teknoloji

Oyun ve Tasarım için Kullanabileceğiniz Monster Laptop Modelleriyle Tanışın!

0

pubg mobil uc kodu

Oyun ve Tasarım için Kullanabileceğiniz Monster Laptop Modelleriyle Tanışın!

Âdeta zamana karşı bir yarışın gerçekleştiği son yıllarda, çalışmalarınızda da eğlence süreçlerinizde de yanınızda olacak bilgisayarın size her konuda ayak uyduracak hızda olmasını istiyor olabilirsiniz. Neyse ki artık taşınabilir bilgisayarlar, çoğu masaüstü bilgisayardan daha hızlı ve bu sayede deniz kenarında kafeye oturup Doom Eternal’ı 4K (2160p) çözünürlükte oynamanız da, tatil beldesinde bir yandan dinlenirken diğer yandan kapsamlı 3D tasarımlar yapmanız da mümkün oluyor. Hatta elinizin altındaki laptop, Monster Notebook imzalı bir “Canavar” ise bunlardan çok daha fazlasını yapmanızın önünde hiçbir engel bulunmuyor.

Türkiye’deki Oyuncuların Favori Laptop Markası: Monster Notebook

İsimlerini Türk mitolojisindeki kadim varlıklardan alan laptop modelleriyle Türkiye’nin en önemli markalarından birine dönüşen Monster Notebook, doğrudan doğruya oyunculara hitap eden çok sayıda taşınabilir bilgisayar üretiyor. Bunlardan Abra, uygun fiyatlı ama yüksek performanslı olmasıyla öne çıkıyor. Tercihlerinize bağlı olarak Intel ve NVIDIA’nın orta ya da üst seviye işlem birimleri ile güçlendirilen modeller 15,6 ve 17,3 inç genişliğinde ekranlarla geliyor. Ekranlar ise oyun süreçlerinden maksimum keyif alabilmeniz için 144 Hz ve üstü yenileme hızlarıyla destekleniyor. Bellek kapasitesi, SSD depolama birimi, ses çipi, Wi-Fi bağlantısı gibi noktalarda sizi asla üzmeyecek olan Abra serisi laptop’lar, Full HD (1080p) oyunculuk için ideal çözüm olarak değerlendiriliyor.

Monster Notebook’un “Canavar” dizüstü bilgisayar serilerinden biri de Tulpar oluyor. Hafif, yüksek performanslı ve WQHD (1440p) çözünürlükte oyun oynamak için donanım bakımından uygunlaştırılmış olan Tulpar serisi modeller de Abra serisinde olduğu gibi iki farklı ekran boyut seçeneğiyle geliyor. Ancak birkaç farkla; çözünürlük değeri 1440p seviyesine ulaşan bazı Tulpar serisindeki ekranlar, 300 Hz ekran yenileme hızına ulaşabiliyor. Bu, ekran teknolojisinin geldiği en son noktayı işaret ediyor ve size, özellikle rekabetçi oyunlarda avantaj sağlıyor.

Daima en güçlü ve donanım bakımından üst-uç seviyedeki laptop çeşitleri ilginizi çekiyorsa ve bu sınıftaki laptop fiyatları sizi etkilemiyorsa Monster Notebook’un Semruk serisindeki modeller size sesleniyor. 4K çözünürlüklü ekranları, terabaytlarca kapasiteye sahip SSD’leri, Intel’in masaüstü bilgisayarlar için geliştirdiği işlemciler ve NVIDIA’nın mobil dünyanın hâkimi konumundaki ekran kartlarıyla donatılan modeller, geri kalan donanım bileşenleriyle masaüstü bilgisayarlara, hatta küçük ölçekli sunuculara bile meydan okuyabiliyor.

Sponsor

Profesyonel Tasarımcılar ve Dijital İçerik Üreticileri “Canavar” Diyor

Oyunculuk tarafında olduğu gibi profesyonel tasarım cephesinde de pek çok proje mobile doğru kayıyor. Masaüstü bilgisayar karşısında 3D tasarım ve modelleme yazılımlarıyla geçirilen saatler, tatsız birer hatıraya dönüşürken yeni dünyanın çalışma tarzı mobiliteyi gerekli kılıyor. Bunun farkında olan Monster Notebook, uzun süredir devam ettirdiği profesyonel seviye laptop çözümlerini bulunduran Markut serisini, donanım ve tasarım bakımından güncelleyerek profesyonellerle buluşturuyor.

IPS panelleri sayesinde renk doğruluğu konusunda iddialı hâle gelen ve oyuncu bilgisayarlarında olduğu gibi 144 Hz yenileme hızıyla kendi sınıfında fark yaratan Markut serisi bilgisayarlar, Intel’in üstün performanslı mobil işlemcileri ile güç kazanıyor. Oyuncular için hazırlanan laptop çeşitlerinden en önemli farkı ekran kartı tarafında yer alan Markut serisi bilgisayarlar, NVIDIA’nın profesyonel yazılımlar için hem donanımsal hem de yazılımsal olarak optimize ettiği Quadro serisi ekran kartlarını içeriyor. Bu sayede render ve gerçek zamanlı tasarım süreçleri, sıfır hata ile tamamlanıyor ve profesyoneller, uçak yolculuklarında bir yandan bulutları izlerken diğer yandan hazırladıkları tasarımlara son dokunuşlarını yapabiliyor. Markut serisi laptop fiyatları, ileri düzey donanım bileşenleriyle yapılandırılan oyun bilgisayarlarıyla benzer aralıklarda seyrediyor.

Oyun süreçlerinde ve profesyonel iş hayatınızda hızınıza yetişebilecek güçte bir laptop arayışındaysanız, Monster Notebook imzalı “Canavar”ların teknik özelliklerini incelemeden satın alma sürecinde son kararınızı vermeyin!

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.