TeknoHocam
Özgün ve Özgür Teknoloji

takipçi satın al

Amazon’un Yüzüklerin Efendisi Dizisi Duyuruldu

0

Amazon’un “Yüzüklerin Efendisi” televizyon dizisi, teknoloji şirketi için maliyetli bir çaba olacak şekilde şekilleniyor. Cuma günü, Yeni Zelanda’nın ekonomik kalkınma ve turizm bakanı, fantastik dramanın şimdiye kadar yapılmış en maliyetli televizyon dizilerinden biri olacağını açıkladı ve birinci sezon fiyatı 465 milyon dolar civarında olacak.

Stuart Nash Morning Report’a “Ama size söyleyebileceğim şey, Amazon’un yalnızca birinci sezonda 650 milyon dolar harcayacağıdır” dedi. Sağladığı rakam yerel para birimindeydi. Prodüksiyon rakamı çok büyük ve muhtemelen herhangi bir stüdyonun tek bir televizyon sezonu üretmek için harcadığı en büyük miktar olacak. Karşılaştırma için, HBO’nun “Game of Thrones” unun her sezon yaklaşık 100 milyon dolara mal olması diyebiliriz. Birinci sezon bölümlerinin her biri yaklaşık 6 milyon dolara mal oldu ve sonunda sekizinci sezonda yaklaşık 15 milyon dolara yükseldi.

Amazon, 2017 yılında Tolkien mülkünün hakları için yaklaşık 250 milyon dolar harcadı. Nash, “Bu şimdiye kadar yapılmış en büyük televizyon dizisi olacak” dedi.

Yeni Zelanda hükümetinin Resmi Bilgilendirme Yasasının bir parçası olarak açıklanan rakamlar ilk olarak Yeni Zelanda merkezli Stuff tarafından bildirildi. Rapor, Amazon’un ülkede beş sezonu çekmeyi ve muhtemelen bir yan ürün serisi üretmeyi düşündüğünü belirtti.

Amazon’un Yeni Zelanda’daki harcamaları, yaklaşık 114 milyon dolarlık bir vergi iadesini tetikleyecek ve ülkenin hazinesi tarafından “önemli bir finansal risk” olarak işaretlendi. Amazon’un ne kadar harcamasına izin verildiğine dair bir sınır yok ve bu nedenle Yeni Zelanda, projeyi sübvanse etmeye yardımcı olmak için yüz milyonlarca dolara kancaya düşebilir.

Bununla birlikte, Amazon diğer şeylerin yanı sıra yerel işgücü, otel ve yiyecek için ödeme yaptığı için üretim yerel ekonomiye büyük bir finansal destek getirecek. Ekstra bir de gelecekteki turizm darbesi yer alıyor. Peter Jackson’ın “Yüzüklerin Efendisi” ve “Hobbit” film üçlemeleri, dünyanın dört bir yanından turisti getirdiği için Yeni Zelanda için büyük bir nimetti.

“Yüzüklerin Efendisi” serisi şu anda yapım aşamasında ve 2021′in sonlarında piyasaya çıkması bekleniyor.

Siz bu dizi hakkında neler düşünüyorsunuz. Dizi sizce tutar mı yoksa kısa sürede söner mi? Düşüncelerinizi yorumlar kısmında belirtebilirsiniz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.