TeknoHocam
Özgün ve Özgür Teknoloji

Android Telefonlarda Arka Planda Çalışan Uygulamalar Nasıl Kapatılır?

0

Andorid telefonlarda arka planda çalışan uygulamalar hem telefonun donmasına hem de daha çabuk şarj tüketmesine yol açarlar. Özellikle daha uzun süreli şarj süresine sahip olunması için arka plan uygulamalarının kapatılması önemlidir.

Android Arka Plan Uygulamalarını Kapatmak

Android arka plan uygulama kapatmak özellikle şarjın daha uzun süreli kullanılmasına yardımcı olur. Aynı anda birden fazla uygulamanın çalışması telefonun kasılmasına da neden olur. Bunun için ilk olarak telefonda çalışan uygulamalar hakkında bilgi edinmeniz yararlı olacaktır. İlk olarak ayarlar kısmına gidin ve buradan gelişmiş seçenekler kısmını seçin. Eğer bu kısmı görmüyorsanız ayarlar ve telefon hakkında kısmını seçin. Buradan Geliştirici Seçenekleri’ni tercih edin.

Android Telefonlarda Arka Planda Çalışan Uygulamalar Nasıl Kapatılır?
Android Telefonlarda Arka Planda Çalışan Uygulamalar Nasıl Kapatılır?

Açılan sekmede çalışan hizmetler kısmını seçin ve arka planda çalışan uygulamaların telefonunuzu ne kadar yorduğunu ve ne kadar şarj harcadıklarını görün. Bu uygulamaları kapatmak için ise uygulamalar kısmını seçin ve uygulamayı listeden bulduktan sonra Durmaya Zorla seçeneğini seçin. Bu sayede telefonunuz açık kaldığı sürece uygulama çalışmayacaktır. Ancak telefonunuzu açıp kapattığınızda ayarlar sıfırlanır ve işlemleri baştan yapmanız gerekir.

Burada unutulmaması gereken arka planda çalışan uygulamaların telefonunuzun yavaşlamasına sebep olacağıdır. Bu yüzden her kullanım ya da ekran kapatma sonrasında açık olan programları kapatmayı seçerseniz telefonunuzun kullanım ömrünü iyileştirmiş olabilirsiniz. Aynı şekilde şarj açısından da kullanıma yönelik olarak arka planda açık olan uygulamaları kapatmanız daha tasarruflu ve uzun süreli batarya kullanımı sağlayacaktır.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.