TeknoHocam
Özgün ve Özgür Teknoloji

AnyDesk Nasıl Kullanılır?

0

AnyDesk kullanımı son dönemlerde oldukça yaygınlaşmış programlardan biridir. AnyDesk en genel tanımıyla güvenli ve kolay şekilde bilgisayara uzaktan bağlantı sağlamaya yarayan bir programdır. Bilgisayarlara uzaktan bağlantı sağlamak pek çok kişi için güven verici bir uygulama olarak görülmez. Çünkü bu programlar yardımıyla bilgisayarınızın kontrolünü bir başkasına vermiş olursunuz. Fakat AnyDesk bu konuda oldukça güvenilir bir programdır. AnyDesk sayesinde erişim izni verdiğiniz kişinin erişim faaliyetlerini ve izni sizin kontrolünüzde olur.

AnyDesk’in boyutu ise yalnızca 3 MB olduğu için tüm cihazlarda kolaylıkla kullanılabilir. AnyDesk kullanımı için programı indirerek kurulum tamamlanır. Kurulum tamamlandıktan sonra AnyDesk kullanılmaya başlanır. Bu aşamada erişilmek istenen bilgisayarda da AnyDesk programı yüklü olmalıdır. Daha sonra erişilmek istenen bilgisayara diğer bilgisayar tarafından istek gönderilir. Erişim izni verilmesi için bu istekler onaylanmalıdır. Onay sonrasında bağlantı hızlıca kurulur. İşleminizi tamamladıktan sonra bağlantıyı kesmek için bağlantıyı kes butonuna tıklamanız yeterli olacaktır.

AnyDesk Ne İşe Yarar?

AnyDesk programı, işletim sistemi fark etmeksizin tüm cihazlarda kolaylıkla kullanılabilir. AnyDesk özellikleri arasında kablosuz bağlantının çok hızlı şekilde kurulabilmesi bulunur. En temel haliyle iki bilgisayar birbirine bağlamak amacıyla kullanılan bu program, bir ekranı diğer ekrana yansıtır. AnyDesk uzaktan kontrol etmenin mümkün olmadığı cihazlara erişim izni ile müdahale etme şansı verir. Kullandığınız programın güvenilir olması bilgilerinizin saklanması açısından çok önemlidir. Güvenlik sebebiyle de AnyDesk en sık tercih edilen programlardan biridir. Çünkü bu uygulamada yetki verebileceğiniz pek çok güvenlik ayarı bulunmaktadır. Bu şekilde AnyDesk’i güvenle kullanarak iki bilgisayar arasında çok hızlı şekilde bağlantı sağlayabilirsiniz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.