TeknoHocam
Özgün ve Özgür Teknoloji

Twitch Hesabı Silme Nasıl Yapılır?

0

Twitch hesabı silme, özellikle Twitch platformunun kullanıcıları tarafından merak edilen konulardan biridir. Twitch genellikle bilgisayar oyunları oynayan kullanıcılar tarafından kullanılan ve geniş kitlelere hitap etmelerini sağlayan bir internet sitesidir. Bu internet sitesinde yayınlar yapabilirsiniz. Anlık olarak sesli ve yazılı konuşma özelliği sunar. Farklı yeteneklerin sergilenebileceği bu platformda açtığınız canlı yayılar sayesinde maddi kazanç sağlamanız da mümkün olabilir.

Twitch Hesabı Nasıl Silinir?

Twitch hesabı silmek için yapılacaklar oldukça basittir. Kullanıcılar bir çok sebep dolayısıyla bu platformdaki üyeliklerini sonlandırmak isteyebilir. Twitch hesabınızda vakit geçirmek istemiyorsanız hesabınızı tamamen silebileceğiniz gibi, belli bir süre için devre dışı da bırakabilirsiniz. Kalıcı olarak Twitch hesabınızı sildiğinizde hesabınıza bulunan klipler, ödüller ve kanal içeriğiniz de geri döndürülmemek üzere silinecektir. Bu koşullar kabul edildikten sonra hesabınızı silmek için hesabı silme sayfasına gidilir. Bu sayfada silinmesini istediğiniz hesabın kullanıcı adını doğru girdiğinizden emin olmak gerekir. Daha sonra isteğe bağlı olarak hangi sebeple hesabınızı sildiğinizi de açıklayan bir not bırakabilirsiniz. Bu aşamalardan sonra hesabınız kalıcı olarak silinecektir.

Sponsor

Twitch Hesabından Nasıl Devre Dışı Bırakılır?

Twitch hesabını silme işlemini kalıcı olarak yapmak istemeyen kullanıcılar bulunabilir. Bu kullanıcılar hesaplarını devre dışı bırakabilir. Bu işlem için hesabınızın sağ üst köşede bulunan profil simgesine tıklayarak profil ayarlarına gitmelisiniz. Daha sonra bu ayarlardan Twitch hesabını devre dışı bırakma öğesini bularak işlemi gerçekleştirebilirsiniz. Twitch hesabınızı devre dışı bıraktıktan sonra tekrar aktif hale getirmek isterseniz hesabınızda oturum açmanız yeterli olacaktır. Aktif hale getirdiğiniz hesabınız 24 ila 36 saat içerisinde devre dışı bırakılmadan önceki haline dönecektir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.