TeknoHocam
Özgün ve Özgür Teknoloji

takipçi satın al

Apple iPhone 11, 2020’nin ilk yarısında en çok satılan akıllı telefon oldu

0

iPhone SE 2020, iPhone XR, iPhone 11 Pro ve iPhone Pro Max de bu yıl en çok satılan akıllı telefonlar listesine girdi. Apple, 2020’nin ilk yarısında toplam 68,8 milyon iPhone modeli sattı.

Premium bütçeli iPhone 11 Pro ve iPhone Pro Max ile birlikte piyasaya sürülen Apple’ın iPhone 11, 2020’nin ilk yarısında en çok satılan akıllı telefon modeli oldu. Aynı zamanda bu yılın en popüler tek akıllı telefon modeli oldu.

Omdia tarafından yayınlanan bir rapora göre Apple, 2020’nin ilk yarısında toplam 37,7 milyon adet iPhone 11 sattı. Bu rakam, şirketin 2019’un ilk yarısında gönderdiği iPhone XR modellerinin sayısından yaklaşık 11 milyon daha fazla. referansınız, Apple geçen yıl aynı zamanda 26,9 milyon adet iPhone XR sattı.

iPhone 11’in başarısının temel faktörlerinden biri, düşük başlangıç fiyatı.iPhone 11, çift lensli kamera gibi önemli donanım iyileştirmeleri eklerken, önceki iPhone XR’den 50 $ daha ucuza çıkardı.

İPhone 11, 2020’nin ilkinde Apple’ın en iyi performans gösteren modeli olurken, bu yıl ilgi gören tek model değildi. iPhone SE 2020, iPhone XR, iPhone 11 Pro ve iPhone Pro Max de bu yıl en çok satılan akıllı telefonlar listesine girdi. Apple, 2020’nin ilk yarısında toplam 68,8 milyon iPhone modeli sattı.

iPhone 11 serisinin premium modelleri olan iPhone 11 Pro Max ve Pro sırasıyla 7. ve 10. sırada yer aldı. Firma, bu iki modelin sevkiyatlarının önceki iPhone Xs Max ve Xs’lere kıyasla düştüğünü, ancak sıralamalarının arttığını bildirdi.

Omdia’nın akıllı telefon pazarı takip raporuna göre Apple, iPhone 11 ve yeni çıkan iPhone SE’nin başarısı sayesinde bu yılın ikinci çeyreğinde bir önceki yıla göre% 13 daha fazla iPhone sattı.

Öte yandan, sadece bir Samsung modeli bu yıl ilk 10’a girdi. Samsung, 2020’nin ilk yarısında toplam 11,4 milyon adet Galaxy A51 sattı. Bu, geçen yıl Samsung’un dört modelinden oluşan listede Samsung için önemli bir değişiklik olduğunu bildirdi.

Xiaomi ise bu yıl ilk 10’da dört akıllı telefon modeline sahipti. Xiaomi, bu yılın ilk 10’unda Samsung’un giriş seviyesi ve orta seviye cihazlarını kendi modelleriyle değiştirdi. Redmi Note 8 ve Redmi Note 8 Pro modelleri sırasıyla 3. ve 4. sırada yer aldı. Düşük fiyatlı akıllı telefon modellerinin performansı yükseliyor ve tüketicilerin ekonomik durgunluk nedeniyle düşük kaliteli modellere olan tercihi artıyor, bu da Xiaomi akıllı telefonlarını gelişmekte olan pazarlarda popüler hale getiriyor.

Son olarak raporda, 2020 yılının ikinci çeyreğindeki toplam sevkiyat liderinin, bu yılın ilk yarısında cihazlarından herhangi biriyle ilk 10 listesine giremediği belirtildi. “Huawei’nin akıllı telefon işi, şirketin denizaşırı işlerini etkileyen ABD yaptırımlarının artan baskısı altında. Bu ilk on listeye girmeyen diğer OEM’ler arasında OPPO ve Vivo var ”dedi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.