TeknoHocam
Özgün ve Özgür Teknoloji

takipçi satın al

Apple Yeni Ürünlerini Tanıttı

0

Her yıl eylül ayının ortasında düzenlediği etkinlikle yeni ürünlerini tanıtan Apple yeni iPhone modeli olan iPhone 13 başta olmak üzere işte yeni Apple ürünleri:

Apple, CEO’su Tim Cook tarafından yapılan sunumla etkinliğe başladı.

Apple ürünlerinden olan iPad diğer cihazlardan ayıran özelliklerinden bahseden Cook, konuşmasının devamında iPadOS sayesinde kararlılığı daha da artan Apple, 1 milyon uygulama ile birlikte tasarım gücünü tamamı ile kullanıcılarının kontrolüne sunuyor.

Apple ürünlerinden olan İPad, kullanıcılarına yeni modeli ile yepyeni bir deneyim sunmak istiyor. A13 Bionic işlemcisi ile yüzde 20 daha hızlı bir duruma gelen iPad , Chromebook’ların 3 katı daha fazla hıza sahip. Bu yeni özellik kullanıcılara çok daha iyi bir performans vadediyor. Farklı tasarımı sayesinde önceki önceki makine öğrenmelerine göre çok daha hızlı öğreniyor.

iPad

Yeni model iPad, 8 MP’lik arka kamerası ve buna ek olarak 12 MP ön kamerası ile dikkat çekiyor.

Daha önceleri kamera yüzünden eleştirilerin odağı olan Apple iPad’ın yeni modelinde daha gelişmiş bir kamerayı kullanıcılarına sunuyor.

Üç farklı renkte satışa sunulacak olan 10.2 Retina ekrana sahip iPad, 64 GB depolama alanı bulunmakta ve 329 dolar fiyat ile piyasaya sürülecek.

iPad Mini

Küçük fakat performans canavarı olarak nitelendirilebilecek bir ürün olan iPad mini, yeni modelinde daha küçük bir ekran ile Appletarafından kullanıcılarının karşısına çıkarılacak. Mor, pembe, sarı ve gri renkler olmak üzere 4 farklı renk seçeneği bulunuyor. Ayrıca 8.3 inç ekranı ile dikkat çekiyor. Diğer özellikleri ise şu şekilde:

Önceki modeline göre yüzde 40 CPU, yüzde 80 GPU performans artışı bulunuyor. Bir diğer yeni özelliği ise USB C portu, 10 kat hızlı şarj anlamına gelen USB C bağlantıları kullanıcılara yepyeni bir deneyim sunuyor.

Ayrıca 5G desteği de bulunmakta ve Apple Pencil uyumu da oldukça artmış.

Apple, iPad mini’yi 499 dolardan satışa sunacak.

Akıllı saat konusunda uzun zamandır zirvede olan Apple, Apple Watch Series 7’yi de tanıtmayı ihmal etmedi. Tasarımı ile göz kamaştırıyor.

Apple, etkinlikte sağlık konusuna fazlasıyla vurgu yaptı. Bir önceki modeline göre daha büyük bir ekran boyutu ile karşımıza çıkıyor.

Apple Watch Series 6 ile karşılaştırdığımızda yüzde 20, Watch Series 3 ile karşılaştırdığımızda ise yüzde 50 ekranın büyüdüğünü gözlemlemekteyiz. Ayrıca daha parlak bir ekranla karşımıza çıkıyor.

Büyük ekranının yanı sıra dinamik kontrollere de olanak sağlamakta.

Batarya performansı yüzde 33 oranında daha gelişmiş olması kullanıcılara 8 dakikalık şarj ile 8 saatlik bir kullanım süresi sağlıyor. Toplam 5 beş farklı renk seçeneği bulunuyor. 399 dolar fiyat ile satışa çıkarılacak.

iPhone 13

5 renk seçeneği ile karşımıza çıkıyor. Yüzde 28 daha fazla parlaklığa sahip olan yeni iPhone, 800 nitlik bir ekran parlaklığı ile karşımıza çıkıyor.

OLED XDR ekranıyla karşımıza çıkan yeni iphone, A15 Bionic işlemcisi kullanıcılara bir önceki modele karşı oldukça yüksek bir performans vadediyor. İkili kamera kurulumu ile kullanıcılarını oldukça heyecanlandıran yeni iPhone yani iPhone 13, yüzde 43 oranında geliştirilmiş bir teknolojiye sahip. 12 MP kameraya sahip olan iPhone 13, oldukça gerçekçi resimler ve videolar çekilmesine olanak sağlıyor. Bozulma gibi bazı hataların oldukça azaldığını görmekteyiz.

Cinematic Mode’u ile karşımıza çıkan iPhone 13, derinliğini oldukça gelişmiş. Bu modu ile çekilen bir klibi yayınlayan Apple, dikkatleri üzerine toplamayı başarıyor. Özellikle vurgu yapılan konulardan biri olan bu özellik gelişmiş algoritmalar sayesinde profesyonel videolar çekmeye olanak sağlıyor. Ayrıca standart model olarak da düşünülebilir. 6.1 inç ekranı bulunmakta. Başlangıç fiyatı ise etkinlikte 799 dolar olarak açıklandı.

iPhone 13 Mini

Hemen hemen iPhone 13 ile aynı özelliklere sahip olman iPhone 13 mini, ufak boyutuna rağmen oldukça güçlü bir teknolojiye sahip.
Bu yıl tasarım tarafında önemli değişikler olmamakla birlikte 5.4 inçlik bir ekran ile karşımıza çıkıyor. A15 Bionic işlemcisi olması ile birlikte mmWave 5G desteği ile daha kaliteli bir batarya ile karşımıza çıkıyor. Elbette iOS 15 yazılımı ile birlikte kullanıma sunulacak. Fiyat olarak 699 dolar gibi bir başlangıç seviyesi olacak.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.