TeknoHocam
Özgün ve Özgür Teknoloji

takipçi satın al

ASUS Thunderbolt 4 Destekli ProART B550-Creator Modelini Tanıttı

0

Dünyanın önde gelen Anakart üreticilerinden olan Asus, Thunderbolt 4 desteğine sahip ilk AM4 soketli ProART B550-Creator anakartını bugün duyurdu. Önümüzdeki ay 300 dolar fiyatından satılması planlanan anakartın ülkemizdeki fiyatı ise henüz açıklanmadı. Resimleri basınla paylaşılan anakartın tasarımı birçok kullanıcı tarafından beğenildi.

ASUS firmasının ürettiği B550 anakart serisi ülkemizde de birçok kullanıcı tarafından tercih ediliyor. Donanım özellikleri yüksek sistemler için üretilen B550 anakartı bu kez Thunderbolt 4 desteğiyle birlikte geliyor.

ProART B550-Creator ile Gelen Thunderbolt 4 Teknolojisi Nedir?

Apple kullanıcılarının bildiği bir teknoloji olan Thunderbolt 4 teknolojisi, kablolu veri ve güç aktarım teknolojisidir. Thunderbolt teknolojisi sayesinde tek kablo üzerinden çok daha hızlı ve güvenli olarak veri aktarımı yapılabilmektedir. Thunderbolt 4 teknolojisi bir önceki teknoloji olan Thunderbolt 3 teknolojisine oranla çok daha yüksek hızda veri transferine izin vermektedir.

ProART B550-Creator Anakart
ProART B550-Creator Anakart

Siyah renklerin ağırlıklı olarak kullanıldığı B550-Creator modelinde 4 adet DDR4 RAM soketi bulunuyor. Maksimum 128 GB belleğe kadar destek veren bu soketlerin ise mHz değerinin ne olacağı Asus tarafından açıklanmadı.

AM4 soket desteği bulunan bu anakartı Ryzen 5, Ryzen 3 ve Ryzen 7 AMD işlemcileriyle birlikte kullanabilirsiniz.

2 adet M.2 bağlantı noktası bulunan anakartta yeni nesil M.2 SSD’ler kullanılabiliyor. Cihazda eski tip harddiskler içinde destek bulunuyor. Çift Ethernet bağlantı noktasına sahip anakartta USB 2.0 ve 3.0 bağlantı noktaları da bulunuyor. Ses sistemi olarak Realtek ALC1220A ses kartı bulunan anakartın mevcut ses kartı birçok kullanıcıyı tatmin edecek düzeyde. Anakartta 2 adet PCI Express 4.0 desteği de mevcut.

BIOS Sürümünü Öğrenme Ve Güncelleme 2021 adlı içeriğimize ilgili bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.