TeknoHocam
Özgün ve Özgür Teknoloji

takipçi satın al

Xiaomi Mi 12 200 MP Kameralı İlk Telefon Olacak

0

Xiaomi Mi 12 200 MP Kamera ile geliyor. Xiaomi, bu yılın başlarında Mi 11 Pro ve Mi 11 Ultra ile amiral gemisi serisini genişlettikten sonra, yeni nesil amiral gemisini bu yılın sonlarında piyasaya sürmeyi hedefliyor. Mi 12 olarak adlandırılan cihazın, kullanıcılara amiral gemisi bir deneyim sunmak için 200MP kamera ve henüz duyurulmamış bir Qualcomm yonga setine sahip olacağı bildiriliyor.

Tanınmış bilgi veren Digital Chat Station’ın raporlarına göre, Xiaomi yeni nesil amiral gemisi cihazında birinci sınıf bir kamera sensörü içerecek. Bu nedenle, Mi 12’nin 1 inç optik formatta 200MP görüntü sensörü sunan ilk akıllı telefon olacağı bildiriliyor. Sensör, daha fazla ışık yakalamak için 16 komşu pikseli tek bir büyük piksel oluşturmak üzere birleştiren gelişmiş piksel gruplama teknolojisi ile gelecek.

Üstelik hatırlarsanız, Qualcomm geçen yılın sonlarında amiral gemisi Snapdragon 888 5G yonga setini duyurduğunda, Xiaomi bu yonga setiyle akıllı telefonunu piyasaya süren ilk şirketti. Bu yonga setinden güç alan Mi 11. Şimdi, son söylentilere göre, Çinli dev, 2021’in sonunda piyasada Qualcomm’un ilk 4nm yonga seti olacağı bildirilen Snapdragon 895 SoC ile amiral gemisi Mi 12’yi piyasaya sürmeyi planlıyor.

Mi 12 ayrıca LTPO (Düşük Sıcaklık Polikristal Oksit) teknolojisini destekleyen bir OLED ekranla gelebilir. Bu teknoloji, ekrandaki içeriğe uyum sağlamak için ekranın yenileme hızını en düşük seviyeye indirmesini sağlar. Bu da Mi 12’nin pil ömrünü önemli ölçüde artırabilir.

Bataryadan bahsetmişken, Xiaomi Mi 12, kablolu bağlantı üzerinden 120W hızlı şarj desteği ve 100W kablosuz hızlı şarj teknolojisi ile gelecek. Ancak hızlı şarj desteğinin yalnızca cihazın global varyantlarında kullanılabileceğini belirtmekte fayda var. Çin’de, ülke düzenlemeleri nedeniyle cihaz muhtemelen yalnızca 50W’a kadar kablosuz hızlı şarj desteğini destekleyecektir.

İşte Mi 12 hakkında tüm detaylar bundan ibaret özellikle önemli olanları daha doğru olur. Şu an için yaklaşan Mi 12 hakkında fazla bir şey bilmiyoruz. Bununla birlikte, Qualcomm, Snapdragon 895 olan yeni nesil amiral gemisi mobil SoC’sini duyurmaya hazırlanırken, Xiaomi, pazardaki ilk Snapdragon 895 destekli akıllı telefonu piyasaya sürerek rakiplerini bir kez daha geride bırakmaya çalışacak. Dolayısıyla Çinli devin Mi 12’yi 2021’in sonuna kadar piyasaya sürmesini bekleyebiliriz.

Daha fazla oku: Nulls Brawl Tüm Modlar APK İndir

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.