TeknoHocam
Özgün ve Özgür Teknoloji

takipçi satın al

Baldur’s Gate 3 Karmik Zar Sistemi Ne Demek? Hakkında Bilgiler

0

Yazımızda Baldur’s Gate 3 video oyununda karmik zar sisteminin ne olduğu hususunda bilinmesi gerekenlere yer veriyoruz.

Baldur’s Gate 3 video oyununun temelinde zar sistemi bulunmaktadır ve masaüstü rol yapma oyunlarında zar sistemi adeta vazgeçilmez olarak kabul edilmektedir.
Oyun sırasında oyuncuların birbirinin gözünü korkutabilmek, konuşma sırasında karşı tarafı ikna etmek için veyahut bazen hiç haberiniz dahi olmadan bu zarlar atılabilmektedir. Savaş sırasında yapılmakta olan saldırılar da zar sistemine dayanır.

Oyun içerisinde “Karmik zar çoğunlukla rastgele sonuçlar vermekle birlikte başarısız zar serilerine izin vermez”. İbaresi yer almaktadır. Karmik zar sistemi temel olarak oyundaki iyi ve kötü zarları dengeleyebilmek için yapılmakta olup, bu Türkçe açıklamasına göre oyuncular için iyi bir şey gibi gözüküyor olsada aslında oldukça sinir bozucu olabilmektedir.

Oyun içerisinde sonlara doğru bir bölümde açılabilecek çok fazla kilitli sandık bulunmakta olup, bunları arka arkaya çok fazla açtığınız zaman bir süre sonra hep aynı zarı atmaya başlarsınız ve zar sonucu sürekli aynı gelir. Bunun temel nedeni de karmik zar denilen sistemdir. Bunun yanı sıra oyun içerisinde herhangi bir zar atma ekranı çıktığı zaman ekranın sol bölümünde alt kısmında yer alan butona tıklayıp sahip olduğunuz zar skinlerinden birini kullanabileceğinizi de belirtelim. Konuyla ilgili sormak istediklerinizi yorum bölümünden bizlere iletebilir ve daha fazlası için diğer yazılarımıza göz atabilirsiniz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.