TeknoHocam
Özgün ve Özgür Teknoloji

takipçi satın al

Honda Markası Hakkında Bilmeniz Gerekenler

0

Bu içerikte otomotiv teknolojisinin önde gelen markalarından biri olan Honda ile ilgili bilinmesi gerekenlere detaylı olarak yer vereceğiz.

Soichiro Honda tarafından 1948 yılında Japonya’da kurulmuş bir otomotiv şirketi olan Honda’nın tam ismi Honda Motor Company Ltd şeklindedir. Çok uluslu bir Japon otomobil ve motosiklet üreticisi olan Honda’nın genel merkezi Tokyo’da yer alır.

Dünya genelinde müşteri memnuniyetinin sağlanabilmesi için yüksek kaliteyi uygun fiyata sağlama amacını gütmekte olan Honda, ilk kurulduğu yıllarda aslında motosiklet üretimi üzerinde yoğunlaşmış durumda idi. Zaman içerisinde portföyüne yeni ürünler dahil ederek çeşitliliğe önem verdi ve bu bağlamda su motorları, otomobil, güç ekipmanları, uçak gibi ürünlerin üretimi hususunda da çalışmalar sergiledi.

Zamanla otomotiv endüstrisinde dev şirketlerden biri olan Honda, 1959 tarihinden beri en büyük motosiklet üreticisi olarak bilinmektedir. Bunun yanı sıra şirketin Dünyada ilk defa hava yastıklı motosikleti ürettiğini de belirtmek gerekir. Honda daha pek çok hususta otomotiv dünyasında öncülük yapmıştır.

Honda şirketi, kurucusu Soichiro Honda’nın daha çocukken köyde gördüğü ilk arabayla ilgili duyduğu heyecandan sonra ortaya çıkmıştır. Soichiro Honda zaman içerisinde motosikletlere ve araçlara çok büyük bir ilgi duymuştur ve ilgisi ile yeteneklerini makinelere ve motorlara vermiştir. Hali hazırda Japonya’nın en büyük otomobil üreticilerinden biri konumunda olan Honda, Türkiye pazarında da yer almakta olan otomotiv üreticilerindendir ve fiyat konusunda rekabetçi araçlar ortaya koymaktadır.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.