TeknoHocam
Özgün ve Özgür Teknoloji

BMW Renk Değiştiren Arabasını Tanıttı İşte Detaylar!

0

BMW Renk Değiştiren Arabasını Tanıttı İşte Detaylar! Araç alırken renk konusunda çok fazla kararsız kalıyorsanız BMW sizleri düşünerek yeni bir teknolojiyi duyurarak bir ilke imza attı. BMW sizin için araca değiştirilebilir bir boya teknolojisi getirdi. Alman otomobil üreticisi, Kindle ile ilk bakışta düşündüğünüzden daha fazla ortak noktayı paylaşan Las Vegas’taki 2022 Tüketici Elektroniği Fuarı‘nda yeni renk değiştiren boya teknolojisini dünyanın beğenisine sundu.

BMW Renk Değiştiren Arabasını Tanıttı İşte Detaylar!

BMW Renk Değiştiren Arabasını Tanıttı İşte Detaylar!

E-okuyucularda kullanılan elektronik kağıt teknolojisi olan E Ink‘e ve eski Pebble saatine dayanan renk değiştiren boya teknolojisi, BMW iX‘in CES‘te tanıtılan konsept versiyonunda görücüye çıktı.

BMW  bunun sadece “gelişmiş bir araştırma ve tasarım projesi” olduğunu söylüyor.

Yenilikçi boya şeması, bir düğmeye dokunarak tetiklenebilir. Şu anda renkler beyaz, siyah ve gri ile sınırlı olsa da bu teknolojinin gelişime açık olduğu gözle görülür bir gerçek. Ancak kısıtlı renk paletine rağmen BMW, elektrikli araçlarının verimliliği üzerinde etkileri olabileceğini söylüyor.

BMW Renk Değiştiren Arabasını Tanıttı İşte Detaylar!

BMW, “Beyaz bir yüzey, siyah olandan çok daha fazla güneş ışığını yansıtır” diyor. “Dolaylı olarak, güçlü güneş ışığı ve yüksek dış sıcaklıklar nedeniyle aracın ve yolcu bölmesinin ısınması, dış cephenin açık bir renge dönüştürülmesiyle azaltılabilir.” Soğuk havalarda daha koyu tonlar aracın güneşten daha fazla ısı almasına sebep olacaktır..

Kişiselleştirme” kavramı şu anda otomobil endüstrisinde çok popüler bir hale gelmiş durumda. Şirketler dikkatlerini daha çok iç mekana odaklanırken, yazılımı sürücünün tercih ettiği araç ayarlarını hatırlamak için ayarlarken, BMW kişiselleştirme konseptini aracın dışına taşıyarak kişiselleştirmeye yeni bir soluk getiriyor.

BMW Renk Değiştiren Arabasını Tanıttı İşte Detaylar!

Bu yüksek teknoloji boyanın ne kadar dayanıklı olduğu ve aşırı hava koşullarına dayanıp dayanamayacağı şuan için bilinmiyor.

Sizlere bu yazımızda “BMW Renk Değiştiren Arabasını Tanıttı İşte Detaylar!” başlıklı içeriğimizin detaylarını verdik. Daha fazla içeriğe ulaşmak için buraya tıklamanız yeterli.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.