TeknoHocam
Özgün ve Özgür Teknoloji

takipçi satın al

Google’a Nasıl İşletme Sayfası Eklenir?

0

Yazımızda Google arama motoruna nasıl işletme ekleyebileceğinizle ilgili bilinmesi gerekenleri ediyoruz. İşte Google işletme sayfası açma adımları…

Günümüzün en çok kullanılan arama motoru olan Google’ı işletmeler de bir hayli önemsemektedir. Mesela halı yıkama üzerine bir dükkanınız ve şahıs şirketiniz bulunuyor diyelim. Bu durumda işletmenizi Google üzerinde kaydederek, sizin semtinizle ilgili olarak halı yıkama sorgusu aratıldığı zaman en önlerde çıkabilirsiniz ve telefonunuzu da işletme hesabınızda paylaşarak hemen müşteri kazanmaya başlayabilirsiniz. Peki Google üzerinde nasıl işletme sayfası eklenir?

Google İşletme Ekleme Adımları:

İlk olarak google.com/business/ adresine giriniz ve çıkan sitede Şimdi Yönet butonuna tıklayıp ardından Google İşletme ekleme sayfasını açınız.

Çıkan pencereye işletmenizin adını yazınız. Sonrasında türü, adresi ve iletişim numarası gibi temel bilgileri giriniz. Ardından son sayfada Google işletme ekleme işlemini onaylayarak işletmenizi Google İşletmem hizmeti üzerinden yönetebilmek üzere oluşturmuş olacaksınız.

Oluşturduğunuz işletme hesabında doğru ve güncel bilgiler bulundurmaya dikkat etmeniz gerekiyor. Özellikle adres, telefon numarası, çalışma saatleri v.b. bilgilerin doğru olduğundan emin olmalısınız. Mesela bayram ve resmi tatil zamanlarında işletmeniz kapalı ise bunları doğru bir şekilde kayıt etmelisiniz çünkü pek çok müşteri iş yerinize gelmeden önce adresiniz ve telefon numaranızdan sonra çalışma saatlerinize bakacaktır. Google üzerinden açık olduğunuzu görüp işletmenize geldiğinde ve işletmenizin kapalı olduğunu gördüğünde muhtemelen olumsuz yorumlar alırsınız ve bu da işletmeniz için negatif bir etki anlamını taşır.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.