TeknoHocam
Özgün ve Özgür Teknoloji

En İyi Aksiyon Filmleri

0

Canınız sıkıldığında iyi bir aksiyon filmi izlemekten daha eğlendirici ne olabilir? Günlük hayatın yoruculuğundan uzaklaşıp yeni maceralara ve hikayelere süzülmeyi hepimiz severiz. Bu yüzden, bu yazımızda, 2022 en iyi aksiyon filmleri dendiğinde akla gelen 18 aksiyon filmi sizlere sunacağız. En iyi aksiyon filmleri için yazımızı okumaya devam edebilirsiniz. İyi seyirler!

1.     Svart Krabba (Kara Yengeç)

Kıyamet sonrası filmler sevenlere hitap eden Kara Yengeç; kıyamet sonrası dünyadaki bir askerin kızını kurtarmak için buz tutmuş bir denizi geçişini konu alıyor. Ana karakterimiz, denizi geçerken yanında taşıdığı gizli bir paketi de yerine ulaştırmaya çalışıyor. Kara Yengeç; kaliteli aksiyon filmi arayışında olanların kesinlikle izlemesi gereken filmler arasında yer alıyor.

2.     The Northman (Kuzeyli)

Tarihi bir efsanenin, bir intikam hikayesinin harika manzaralar ve kostümler eşliğinde anlatıldığı Kuzeyli; kesinlikle seyircileri bu dünyadan alıp bambaşka bir yere götürüyor. Kendinizi bir anda 10. Yüzyıl İskandinavya’sında buluyor, kahramanın intikam arayışına ortak oluyorsunuz. Epey yeni bir film olan Kuzeyli, son zamanların en iyi tarihi aksiyon filmleri arasında yer alıyor.

3.     Uncharted

Nathan Drake ve Victor Sullivan’ın maceralarına eşlik ettiğimiz Uncharted; aynı isimli sevilen oyunun beyaz perde uyarlaması olarak karşımıza çıkıyor. Nathan’ın altın şehir El Dorado’yu arayışı sırasında amansız rakibine karşı verdiği mücadele seyircilere nefes kesen bir seyir sunuyor. Uncharted kesinlikle izlenmesi gereken macera aksiyon filmleri arasında yer alıyor.

4.     The Dark Knight (Kara Şövalye)

Tüm zamanların en sevilen kahramanları arasında yer alan Batman, bu sefer Kara Şövalye filmi ile seyirci karşısına çıkıyor. Çıktığı yıldan bu yana en iyi Batman filmleri arasında yer alan Kara Şövalye filmi, DC evreniyle ilgilenen tüm seyircilerin izlemesi gereken filmler arasında yerini alıyor. Ayrıca, filmdeki aksiyon sahneleri kesinlikle nefes kesiyor. Batman’in karşısında ise Joker var. Filmi izlemeden önce, hikayeyi daha iyi anlamak için Batman Begins filmini izlemelisiniz.

5.     Gladiator (Gladyatör)

Bir başka dönem filmi ile devam ediyoruz. Gladyatör, Roma dönemini elen alan filmler arasında belki de aksiyon temasının en ağır bastığı filmler arasında. Tıpkı Northman gibi, Gladyatör de ailesinin intikamını almak için çabalayan Maximus’un hikayesini anlatıyor. Eğer aksiyon filmlerinden, gladyatörlerden ve Roma döneminden hoşlanıyorsanız bu film tam size göre!

6.     Army of Thieves (Hırsızlar Ordusu)

Ölüler Ordusu” filminin öncesini anlatan bu filmde, karakterlerimiz, Avrupa’nın ayrı köşelerinde bulunan 3 efsanevi kasayı soymak için yola koyulur. Bu sırada yeni yayılmakta olan bir zombi salgını vardır ve karakterlerimizi soygun planlarında çeşitli zorluklar karşılayacaktır. Eğer zombi-soygun temalı enteresan bir aksiyon filmi izlemek istiyorsanız Hırsızlar Ordusu tam size göre!

7.     Suicide Squad

Zamanında büyük ses getirmiş bir film olan Suicide Squad, DC evrenindeki en ilgi çekici anti-kahramanların macerasını konu alıyor. Özellikle süper kahramanlardan hoşlanan kişiler için hoş bir alternatif olabilecek olan Suicide Squad, eğlenceli bir aksiyon filmi olarak her film severin izlemesi gereken filmler arasında yer alıyor.

8.     Captain Marvel

Yakın zamanda çıkan ve sevilen Captain Marvel filmi, bize Carol Denvers’ın Captain Marvel oluş hikayesini anlatıyor. Marvel Sinematik Evreni’nde yeterince öne çıkarılmayan karakterlerden olan Captain Marvel’ın izleyicilerden iyi notlar aldığını söylememiz de mümkün. Eğer siz de süper kahraman aksiyon filmlerini seviyorsanız o zaman Captain Marvel’a kesinlikle bir şans vermeniz gerekiyor.

9.     Er Ryan’ı Kurtarmak

Savaş filmleri dendiğinde akla ilk gelen filmlerden olan Er Ryan’ı kurtarmak, 2. Dünya savaşında geçen nefes kesen bir kurtarma operasyonunun hikayesi. Sıklıkla gerçekçi savaş sahneleri ile adından bahsettiren Er Ryan’ı kurtarmak, Steven Spielberg’ün en kaliteli yapımları arasında yer alıyor. Eğer siz de savaş filmleri ile ilgileniyor, aksiyonu bol bir yapım arıyorsanız o zaman doğru filmi buldunuz!

10.  The Expendables (Cehennem Melekleri)

Eğlencenin ve bol bol aksiyonun bulunduğu Cehennem Melekleri; aksiyon severler için harika bir seri. İlk filminden üçüncü filmine kadar bir nefeste izleyebileceğiniz bu seri, bir elit paralı asker grubunun maceralarını konu alıyor. Dördüncü filmi önümüzdeki sene çıkacak olan Cehennem Melekleri, kaliteli bir aksiyon filmi izlemek isteyenlerin izleme listesinde kesinlikle yer almalı.

11.  John Wick

Keanu Reeves’in filme adını veren John Wick karakterine hayat verdiği bu yapım, muazzam bir aksiyon filmi olarak adından bahsettiriyor. Tüm zamanların en iyi aksiyon filmlerinden olan John Wick, gerek karakterinin orijinalliği gerek Keanu Reeves’in harika oyunculuğu ile izlenmesi gereken bir aksiyon filmi olarak karşımıza çıkıyor.

12.  Planet of the Apes (Maymunlar Cehennemi)

Maymunlar Cehennemi, bilim kurgu ve aksiyon severlere hitap eden nefes kesici bir film. Eğer siz de yukarıda saydığım temalar ile ilgileniyorsanız o zaman bu seriyi kesinlikle izlemeniz gerekiyor. Geliştirilen bir ilaç sayesinde zihinleri gelişen maymunların insanlara baş kaldırışı ve dünyayı ele geçirişlerini izlediğimiz Maymunlar Cehennemi serisi, etkileyici bir bilim-kurgu aksiyon serisi olarak bilinmektedir.

13.  Avengers (Yenilmezler)

Yıllardır devam etmekte olan Yenilmezler serisi, Marvel Sinematik Evreni için bir dönüm noktası oldu diyebiliriz. Süper kahraman filmi seven tüm seyircilerin favorileri arasına girmeyi başaran yenilmezler serisi kısa sürede büyük bir kemik kitleye ulaşmayı başardı. Eğer siz de süper kahraman filmlerini seviyorsanız o zaman yenilmezler harika bir aksiyon filmi olarak izleme listenizde yer almalı.

14.  Sin City (Günah Şehri)

Sevdiği kadınla geceyi geçiren Marv, sabah olduğunda kadının ölü odluğunu görür. Doğal olarak polisin baş şüpheli olarak gördüğü Marv, polisten kaçıp esas katili bulmaya karar verir ve hem kaçan hem de kovalayan olduğu amansız bir kovalamacanın içine düşer. Eğer farklı bir aksiyon filmi izlemek istiyorsanız Günah Şehri tam size göre.

15.  Kingdom of Heaven (Cennetin Krallığı)

Listemizde yer alacak olan bir başka tarihi film de Cennetin Krallığı. Haçlı Kudüs Krallığı ile Salahattin Eyyubi arasındaki mücadeleyi konu alan bu filmde; Balian d’Ibelin’in macerasını izliyoruz. Kahramanımız, bir soylunun oğlu olduğunu öğrendikten sonra Kudüs’e yola çıkıyor ve kendini bir anda Salahattin Eyyubi’ye karşı Kudüs’ü savunurken buluyor. Aşk, aksiyon ve dram ögelerinin bir arada bulunduğu bu film tarihi film severlere de hitap ediyor.

16.  Wanted

Enteresan konusu ile dikkat çeken Wanted, bir beyaz yakalının aslında suikastçı bir babanın oğlu olduğunu öğrenmesi ile başlıyor. Bir anda kendini aksiyon dolu olaylar içinde bulan kahramanımız, Fox ve Sloan adlı iki suikastçı tarafından eğitilmeye başlar. İlk sahnesinden son sahnesine kadar büyük bir heyecanla izleyeceğiniz Wanted, kesinlikle her aksiyon severin görmesi gereken filmler arasında.

17.  Die Hard (Zor Ölüm)

Eminiz Zor Ölüm’ün adını duymuşsunuzdur. Tüm zamanların en meşhur aksiyon film serileri arasında yer alan Zor Ölüm, her aksiyon severin izlemesi gereken serilerin başında yer alıyor. Ana karakterimiz dedektif John McClane’in maceralarını izlediğimiz seri aksiyon açısından seyircilere istedikleri her şeyi vaat ediyor.

18.  The Martian (Marslı)

Uzayda hayatta kalmaya çalışan bir astronotun hikayesini konu alan Marslı; farklı konusu ve etkileyici sahneleri ile harika bir aksiyon filmi olarak karşımıza çıkıyor. Kahramanın Mars’ta hayatta kalmak için elinden gelen her şeyi yapışını ve orada kendine bir hayat inşa edişini büyük bir heyecanla izleyeceğinizden eminiz.

İlginizi çekebilir:

En İyi Mobil Oyunlar

En İyi Android Oyunlar

En İyi Playstation 4 Oyunları

En İyi Playstation 5 Oyunları

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.