TeknoHocam
Özgün ve Özgür Teknoloji

takipçi satın al

En İyi Kablosuz Şarj Standları

0

En iyi kablosuz şarj standlarını inceleyeceğimiz bu yazımızda evde, ofiste veya araçta kablosuz şarj aleti ihtiyacı olanların incelemesini tavsiye ediyoruz. Günümüzde kablosuz şarj aletleri kolay kullanımları dolayısıyla birçok kişi tarafından tercih edilmektedir. Prize ya da elektriğe ihtiyaç duymadan çalışabilen bu aletler kolay kullanımları ve şarj soketlerinin bozulma riskini ortadan kaldırdığı için kullanıcılar tarafından sıkça tercih edilmektedir. Son zamanlarda telefon üreticileri çıkan modellere kablosuz şarj özelliğini eklemeleri ile birlikte insanlar kabloya ihtiyaç duymadan telefonlarını bu kolay yöntemle şarj etmeye başladılar. Hal böyle olunca akıllı telefon kullanıcıları da “En iyi kablosuz şarj standı hangisi?”, “En hızlı kablosuz şarj standı hangisi?” “En ucuz kablosuz şarj standı hangisi?” gibi sorular sormaya başladı.

Kablosuz şarj aletlerini kullanırken dikkat etmeniz en önemli konu telefonunuz ile şarj standının temasını koparmamanızdır. Kablosuz şarj aletleri genel olarak 5 watt bir enerjiye ihtiyaç duyarlar. 1 KW’a kadar güç gerektiren daha yüksek seviyeli kablosuz şarj aletleride mevcuttur. Android ve iOS işletim sistemleri için onlarca tasarımın bulunduğu kablosuz şarj aletleri modelleri arasından bütçeniz ve ihtiyacınıza göre uygun olanı seçebilirsiniz. Bizde siz değerli okuyucularımızın işlerini kolaylaştırmak adına Kablosuz şarj standları hakkında araştırmalar yaptık.

Ev ve Ofis İçin Kablosuz Şarj Aleti Standları

Baseus Square iPhone Kablosuz Şarj Aleti

İnce ve zarif bir yapıya sahip olan Baseus Square kablosuz şarj aleti, kablosuz şarj özelliği bulunan tüm telefonlarda kullanılabilir. Ergonomik ve şık yapısından dolayı masa gibi yüzeylerde yer kaplamaz. Yüzeyi telefonunuzun kaymaması açısından deridir ve oldukça şık bir yapıya sahiptir. Kablo uzunluğu yaklaşık 1 metredir ve batarya dolumu kolaylıkla yapılabilir. Baseus Square kablosuz şarj özelliği olan tüm cihazlar ile kullanılıyor olsada, Samsung S7, S8 Si, iPhone 8, 8 plus, X için üretilen bir şarj aletidir.

Samsung Kablosuz Hızlı Şarj Standı -EP-NG930BWEGW

Samsung markasının üretmiş olduğu bu model oldukça şık yapısıyla tüm dikkatleri üzerine çekmektedir. Markanın telefonu stanttan ayırmadan kullanma imkanı sunması kullanıcıların oldukça işlerini kolaylaştırmaktadır. Şarj cihazının 50 derecelik açısı sayesinde telefonunuz şarj olurken aynı zamanda telefon standı işlevini görmektedir. B optimize edilmiş görüntüleme açısı ile birlikte en keyifli kullanımı sunar. Markanın en büyük iddiası ise telefonunuzu eski tip şarj aletlerine göre %45 daha hızlı şarj etme imkanı sunmaktadır. Aynı zamanda standta bulunan iki şarj bobini telefonunuzu hem dikey hemde yatay olarak şarj etme imkanı sunar.

Xiaomi Hızlı Kablosuz Şarj Cihazı

Son dönemde adından oldukça söz ettiren Xiaomi markası telefonlarında olduğu gibi telefon aksesuarlarında da fiyatlarıyla ve kalitesiyle oldukça tercih edilir hale gelmiştir. Xiaomi kablosuz şarj cihazı şık ve küçük yapısının yanı sıra fiyatı ile de kullanıcılar tarafından oldukça tercih edilmiştir. IOS ve Android işletim sistemine sahip kablosuz şarj özelliği bulunan tüm telefonlar ile uyumludur.

En İyi Araç İçi Kablosuz Şarj Standları

Teknolojinin günden güne hayatımıza girmesi ile birlikte neredeyse tüm işlerimizi telefonlarımız ile yapmaya başladık. Hal böyle olunca da evde, okulda, işte, araçta sürekli olarak telefonlarımızı kullanma ihtiyacı duyuyoruz. Eski tarzda şarj kablolu şarj aletlerini araç içerisinde karmaşıklığa ve dikkatimizin dağılmasına neden oldukları için bir çoğumuz sevmeyiz.  Bu nedenle üst segment otomobillerin hemen hemen hepsinde bu özellik ile karşılaşmaya başladık. Kablosuz şarj özelliği bulunmayan araca sahip siz değerli okurlarımız için “Araç içi kablosuz şarj standlarını” sizler için araştırdık.

Smart Sensör S5 Araç Kablosuz Şarj Cihazı ve Telefon Tutucu

Smart akıllı araç telefonu tutucusu aynı zamanda kablosuz şarj özelliği sayesinde oldukça kullanışlı bir üründür. Otomatik kızılötesi indüksiyon ile, bir cep telefonu metal kollar tarafından otomatik olarak kenetlenebilir.  Özel olarak otomobiller için tasarlanmış bu cihaz hızlı şarj imkânı da sunmaktadır. Bazı kısımlarda stabiliteyi arttırmak için silika jel vardır. Telefonunuz yerleştirildikten sonra sıkıca tutturulabilir ve sağdaki metal düğmeye dokunarak otomatik olarak açılır.

Xiaomi 20W Wireless Araç Şarj Cihazı ve Telefon Tutacağı

Xiaomi 20W kablosuz hızlı araç şarj cihazı kaliteli ve Premium his yaşamak isteyenler için ve aynı zamanda hızlı şarj etmek üzere tasarlanmış bir kablosuz şarj aleti. 20 Watt gücü sayesinde Android veya Apple telefonlarınızı hızlı şarj etmek üzere tasarlanmış bu cihaz, kaliteli parçalardan meydana getirilmiş ve aynı zamanda şık bir görünüm ile kullanıcıların beğenisine sunulmuştur. Aparatları sayesinde cama veya havalandırma ızgaralarına monte edebilir ve yolculuk anında gözünüzü yoldan ayırmadan telefonunuzun ekranını kontrol edebilir aynı zamanda da telefonunuzu hızlı bir şekilde şarj edebilirsiniz.

Baseus iPhone X 8 Plus Note 8 S8 Wireless Araç tutucu Şarj

Bütçesi çok fazla olmayanlar için tercih edilebilecek bu cihaz aslında büyük bir şarj aleti ve telefon aksesuarı üreticisi Baseus tarafından tasarlanmıştır. Ürünün fiyatı aldığı olumlu yorumları birleştirince aslında araç için güvenli ve kaliteli bir şarj cihazı olarak öne çıkıyor. Baseus Wireless araç şarj ve telefon tutucu çok yüksek performans ile çalışmasa da özellikle iPhone kullanıcıları için haliyle yeterli olacaktır. Fiyat performans olarak nitelendirebileceğimiz bu araç içi kablosuz şarj aleti bütçesi düşük olanlar için kaçırılmayacak bir fırsat.

Spigen Kuel Qi 10W Hızlı Kablosuz Şarjlı CD Slot Araç Tutucu (Universal) + 18W Hızlı Araç Şarjı X35W

Spigen bildiğimiz üzere dünyaca ünlü büyük bir telefon aksesuarı üreticisi. İsmini bir yerlerden hatırlıyorum diyeceğiniz bu marka aslında serüvenine telefonlara dayanıklı akıllı kılıflar ile başladı. Yaklaşık olarak 3-4 yıl önce telefonların ekran teknolojileri ve kasa yapıları şimdiki telefonlar kadar dayanıklı değildi. Spigen’de o dönemde özellikle abartılı ve hacimli şarj kılıflarıyla telefonunuzu 5. Kattan düşse bile koruyacak kılıflar geliştiriyordu. Şimdi lafı fazla uzatmadan Spigen’in kablosuz şarj aletine geçelim. Ürün 18 Watt hızlı şarj özelliği ile telefonunuzu kısa süre içerisinde şarj edecektir. Yolculuk esnasında Navigasyon ve Müzik uygulamalarınız açık olsa bile ne kadar hızlı şarj olduğunu gözünüzle görebileceksiniz. Spigen denilince akla dayanıklılık geliyor bu nedenle şarj aletinin tutucusu çok sağlam bir madde hissiyatı veriyor ve telefonunuzu sıkıca kavrıyor. Şık ve Premium yapıda olduğunu söylemek zor ancak sportif bir hissiyatı var. Fiyatı ile de avantajlı konuma gelen Spigen araç kablosuz Şarj Standı bütçesi 250 TL civarında olanlar için gayet mantıklı bir seçim olacaktır.

Daha fazla oku: En Hızlı Kablosuz Şarj Aletleri

 

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.