TeknoHocam
Özgün ve Özgür Teknoloji

takipçi satın al

GTA 6 ne zaman çıkacak? Tahmin Açıklandı

0

“GTA 6 ne zaman çıkacak?” sorusu GTA 5’ten hemen sonra sorulmaya başlandı. Bu sorunun cevabı bir yerlerde gizli olabilir.

Rockstar Games şirketini bünyesinde barındıran Take-Two Interactive geçtiğimiz günlerde Zynga’yı 12,7 Milyar Dolar gibi büyük bir rakamla satın almıştı. Her ne kadar Microsoft’un Activision Blizzard’ı satın alması kadar büyük bir rakam olmasa da 12,7 Milyar dolar çok büyük bir rakam. Bu satın alma duyrulurken aynı basın toplasında “Stratejik Gerekçe ve Hissedar Değer Yaratma” bir bölüm de yer alıyordu. Bu raporda Take-Two Interactive’in 2021-2024 arası dönemde tahmini %14 büyüme yakalayacağı tahmin edildiği yazıyordu.

Yönetimin sahip olduğu özgüven, tahmin rakamlarını inceleyen analistler bunun olası bir GTA 6 çıkışı ile mümkün olabileceğini düşünüyor.

GTA 6 ne zaman çıkabilir?

Analistler Grand Theft Auto 6 oyununun tahmini çıkış tarihleri olarak Nisan 2023 ve Mart 2024 arası tarihleri işaret etti.

2020 yılında Take-Two finans departmanı; 2024 yılındaki pazarlama harcamasının iki katına çıkacağını açıklamıştı.

GTA 6 için büyük bir engel mevcut: GTA 5

Öte yandan GTA 6’nın çıkmasındaki bir engel de GTA 5 olabilir. Çünkü oyun hala çok sayıda satış gerçekleştiriyor. Şimdiye kadar 155 Milyon satışı gerçekleştirilen oyun 6 Milyar dolar gelir getirdi. 2013 yılında yayınlanan oyunun satış grafiği hala iyi. Oyun çok sevildi ve online olarak oldukça çok oynanıyor. Bu yüzden Take-Two’un GTA 6 için işi biraz ağırdan alacağı tahmin ediliyor.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.