TeknoHocam
Özgün ve Özgür Teknoloji

takipçi satın al

En İyi Ücretsiz VPN Önerileri 2021

0

En İyi Ücretsiz VPN Önerileri 2021 Ücretsiz bir VPN indirmek istediğimizde internette birbirinden farklı seçenekle karşılaşıyoruz. VPN hizmetleri, çevrimiçi olarak bulunduğu ortamda daha güvenli kalmanın en kolay ve hızlı bir yolu olarak tercih ediliyor bunlara ek olarak  size bulunduğunuz bölgede ki kısıtlama ve yasakları aşma ve engellenen siteler başta olmak üzere bir çok kanalın kilidini açma imkanı tanıyarak sizi internette adeta özgür kılıyor.

Güncel olan en iyi VPN listemize ulaşmak için linki tıklayabilirsiniz.

İnternette ve uygulama mağazanızda yüzlerce ücretsiz VPN var ve büyük çoğunluğu pek iyi değil. Aslında, bazı tehlikeli ücretsiz uygulamaların sizi istenmeyen reklamlarla doldurmasını, kötü çalışması ve hatta verilerinizi satması ile bunun ötesine geçer.

En İyi Ücretsiz VPN Önerileri 2021
En İyi Ücretsiz VPN Önerileri 2021

Bununla birlikte, bir VPN‘ye sahip olma nedeniniz, arada sırada genel Wi-Fi kullanırken dizüstü bilgisayarınızda veya cep telefonunuzda biraz daha fazla güvenlik sağlamakla ilgiliyse, En İyi Ücretsiz VPN Önerileri 2021 başlıklı bu yazımızda sizlere detayları vereceğiz.

Bu sayfada, bugün indirebileceğiniz daha iyi seçenekler arasından seçtiklerimiz bulacaksınız. En İyi Ücretsiz VPN Önerileri 2021, hiçbir şey harcamanıza gerek kalmadan çevrimiçi etkinliğinizin anonim kalmasını sağlayacaklarını görme yeteneğini değerlendirdik. ExpressVPN dünyadaki favori premium sağlayıcımızın tacını alabilir, ancak şu anda en iyi ücretsiz VPN ProtonVPN‘dir.

En İyi Ücretsiz VPN Önerileri 2021 Ücretli

1. ExpressVPN

Hem ücretsiz hem de ücretli iki yüzden fazla VPN sağlayıcısı arasında  şu anda en iyi önerimiz ExpressVPN. Ücretsiz VPN kullanmanın riskleri göz önüne alındığında, fiyatın kesinlikle değerli olduğunu düşünüyoruz  ayrıca 30 günlük sorgusuz sualsiz para iade garantisi ile birlikte geliyor.

En İyi Ücretsiz VPN Önerileri 2021
En İyi Ücretsiz VPN Önerileri 2021

 

2. NordVPN

Sanal özel ağlar hakkında pek bir şey bilmeseniz bile NordVPN‘i duymuş olabilirsiniz. Televizyonda reklam verir, spor takımlarına sponsor olur ve yedi yılı aşkın bir süredir pazarda liderdir. Nord şu anda pek öncü değil, ancak yine de harika bir hizmet ve şu anda ayda 3,31 ABD doları.

En İyi Ücretsiz VPN Önerileri 2021
En İyi Ücretsiz VPN Önerileri 2021

3. Surfshark

Ayda sadece 2,21 USD’den başlayan fiyatlarla, kullanımı inanılmaz derecede basit olan harika, premium bir seçenek. Diğer en iyi hizmetlerle aynı özelliklerin çoğunu sadece daha az parayla sunar.

En İyi Ücretsiz VPN Önerileri 2021
En İyi Ücretsiz VPN Önerileri 2021

4. PureVPN

PureVPN yukarıdaki harika VPN‘ler kadar iyi değil ama yine de bedavaların çok üstünde ve fiyatı da son derece ucuz.

En İyi Ücretsiz VPN Önerileri 2021
En İyi Ücretsiz VPN Önerileri 2021

En İyi Ücretsiz VPN Önerileri 2021 Ücretsiz

1. ProtonVPN Ücretsiz

En İyi Ücretsiz VPN Önerileri 2021
En İyi Ücretsiz VPN Önerileri 2021

Desteklendiği yerler: Windows, Mac, Android, iOS, Linux | Sunucu ülkeler: 3 | Veri limiti: Sınırsız | 7/24 canlı sohbet desteği: Hayır

+Aylık veri limiti yok!
+Şaşırtıcı derecede eksiksiz özellik seti
+Gizlilik cephesinde harika
-Hız kısma
-Sınırlı destek

ProtonVPN, mevcut en iyi ücretsiz VPN serisinin başında yer almaya hak kazandı. Öne çıkan özellik, VPN kullanımlarınızla kullanabileceğiniz veri miktarında sıfır sınır sunması yadsınamaz bir şekilde olsa da, yalnızca bunun dışında hayranlık uyandıracak çok şey var.

ProtonVPN herhangi bir veri kısıtlaması getirmez. Başka bir deyişle, her ay istediğiniz kadar veri kullanmakta özgürsünüz  bu, ücretsiz bir VPN sağlayıcısı için gerçekten muhteşem bir şeydir çünkü aşağıda bu kılavuzdaki diğerleriyle birlikte farkını göreceksiniz.

2. Hotspot Shield Ücretsiz VPN

En İyi Ücretsiz VPN Önerileri 2021
En İyi Ücretsiz VPN Önerileri 2021

Desteklendiği yerler: Windows, Mac, Android, iOS | Mevcut sunucular: 1 | Veri limiti: günde 500MB | 7/24 canlı sohbet desteği: Hayır

+Premium sürüm özelliklerinin çoğu
+Kullanımı çok kolay
+Kurulumu basit
+Yüksek maksimum hızlar
-Sadece bir sunucu
-Veri sınırı

Hotspot Shield‘in premium sürümü, web’de en çok ödenen hizmetler arasında yerini alıyor, bu nedenle ücretsiz seçeneğinin bu kadar popüler olması şaşırtıcı değil.

Ücretsiz plandakiler günlük 500 MB veri ile sınırlıdır (yani ayda yaklaşık 15 GB). Bu kısıtlayıcı gelebilir, ancak bu listedeki bir veya iki ile karşılaştırıldığında, aslında daha cömert sınırlardan biridir (tabii ki, ücretli hizmetlerle elde ettiğiniz sınırsız veri üzerinde bir yama olmasa da).

3. Windscribe ücretsiz

En İyi Ücretsiz VPN Önerileri 2021
En İyi Ücretsiz VPN Önerileri 2021

Desteklendiği yerler: Windows, Mac, Android, iOS, Linux | Sunucu ülkeleri: 11 | Veri sınırı: ayda 2-10 GB | 7/24 canlı sohbet desteği: Hayır

+Sterlin gizlilik ilkesi
+Başlatması ve kullanması kolay
+Netflix ile bile çalışır
-Hızlar bazen tutarsız
-Bir ayda standart 2GB veri çok değil

Windscribe halkı, ücretsiz VPN tekliflerinden şiddetle ve sesli olarak gurur duyuyor. Cömert veri izni ve gizliliğinizi koruma taahhüdü sayesinde gerçekten güçlü bir seçenektir.

Standart olarak ayda 2 GB bant genişliği alırsınız  çok fazla değil. Ancak Windscribe’e e-posta adresinizi vermekten memnunsanız, bu kolayca daha lezzetli bir 10 GB’a yükseltilebilir. Ücretsiz sürüm, Birleşik Krallık, Hong Kong, Almanya, Kanada, Türkiye ve son sayımda sekiz ABD VPN şehri dahil olmak üzere 11 uzak sunucu konumundan seçim yapmanıza olanak tanır . Burada oyun içinde olan bir ‘freemium’ modelidir, bu yüzden gördüğünüzü beğenirseniz sınırsız sürüme kaydolmanızı sağlayacak bazı yumuşak dürtüler vardır, ancak satış çok sinir bozucu veya agresif değildir.

4.TunnelBear

En İyi Ücretsiz VPN Önerileri 2021
En İyi Ücretsiz VPN Önerileri 2021

Desteklendiği yerler: Windows, Mac, Android, iOS | Sunucu ülkeleri: 20+ | Veri sınırı: ayda 500MB | 7/24 canlı sohbet desteği: Evet

+Gerçekten kullanıcı dostu
+Hem mobil hem de masaüstü istemciler
+Makul hızlar
-Yetersiz veri sınırı
-Çok fazla seçenek veya ayar yok

TunnelBear şirin bir tasarıma sahip olabilir, ancak özellikle güvenlik devi McAfee tarafından satın alındıktan sonra ciddi bir ücretsiz seçenek. Aralarından seçim yapabileceğiniz ücretsiz ve ücretli abonelikler vardır.

 

5. Speedify

En İyi Ücretsiz VPN Önerileri 2021
En İyi Ücretsiz VPN Önerileri 2021

Desteklendiği yerler: Windows, Mac, Android, iOS, Linux | Mevcut sunucular: 50+ | Veri sınırı: ayda 2 GB | 7/24 canlı sohbet desteği: Hayır

+Şık performansı artıran teknoloji
+Gizlilik cephesinde sağlam
-Yazılımın birkaç düşük seviye kontrolü vardır

Adından da anlaşılacağı gibi Speedify‘ın ücretsiz bir VPN sağlayıcısı olarak bir ana amacı vardır: Şifrelemeden yararlanırken internet bağlantınızın mümkün olduğunca hızlı kalmasını sağlamak. Bu amaçla, bu sağlayıcı, örneğin bir Ethernet bağlantısını (sabit geniş bant) bağlı bir mobil bağlantıyla potansiyel olarak birleştirerek, mümkün olan en iyi performansı elde etmek için mevcut tüm internet bağlantılarını kullanacaktır. Sadece bir tür internet bağlantınız olsa bile, firma turbo şarj teknolojisinin işleri hızlandırmaya devam edeceğini iddia ediyor.

 

En İyi Ücretsiz VPN Önerileri 2021 Ücretsiz bir VPN almaya değer mi?

Ücretsiz VPN‘inizi ne için kullanmak istediğinize bağlıdır. Genel Wi-Fi kullanırken dizüstü bilgisayarınızda veya cep telefonunuzda biraz daha fazla güvenlik sağlamakla ilgiliyse, bunlar sadece bilet olabilir. Hizmete atlayın, şifreli bir sunucu bağlantısını açın ve hiçbir meraklı gözün özel bilgilerinizi göremeyeceğini bilerek çevrimiçi etkinliklerinizi güvenle sürdürün.

En İyi Ücretsiz VPN Önerileri 2021 Ücretsiz bir VPN nasıl seçilir: Sorulması gereken 5 soru

En İyi Ücretsiz VPN Önerileri 2021
En İyi Ücretsiz VPN Önerileri 2021

Birkaç yıl, uzun süredir korunan anonimlik hakları ve ağ tarafsızlığının bir meşruiyet pelerini ile baltalanmasıyla birlikte bireysel mahremiyete yönelik küresel tehditlerin yükselişine tanık oldu.

Sanal özel ağlar, internette güvenli, emniyetli ve özel olmanın her derde devası olmasa da, bu özgürlükleri aramaya meyilli bireyler için cephaneliğin önemli bir bileşenidir.

Henüz sahip değilseniz, bir kuruş ödemek zorunda kalmadan ücretsiz olarak bir tane alabilirsiniz. Tüm ücretsiz VPN sağlayıcıları eşit yaratılmadığından ve bazıları güvenliğinizi tehlikeye atabileceğinden dikkatli olun.

En İyi Ücretsiz VPN Önerileri 2021 Bir tane indirip kurmadan önce kendinize sormanız gereken beş soru.

En İyi Ücretsiz VPN Önerileri 2021
En İyi Ücretsiz VPN Önerileri 2021

1. İş modeli nedir? Sağlayıcılar para için var ve böyle bir işi yürütmek, özellikle popüler bir işse çok pahalıya mal oluyor. Bazıları, Dropbox gibi ücretsiz sürümlerini, potansiyel müşterileri ücretsiz sürümden memnun kaldıklarında ücretli sürüme geçmeye ikna etmek için bir pazarlama aracı olarak kullanacak. Ancak çoğu, kullanıcı verilerini satacak veya üçüncü bir tarafa yine gizliliğinizi tehlikeye atacak bir şey sağlayacaktır.

2. Bilgisayarımı nasıl korur? Çoğu sağlayıcı, genellikle siz web’de gezinirken verilerinizi şifreleyen arka planda çalışan bir masaüstü uygulaması kullanır. Ancak bu, sorunun sadece bir kısmını çözer. Hemen hemen tüm çevrimiçi web sitelerinde bulunabilen izleme çözümlerinin serbestliği nedeniyle dizüstü bilgisayarınızın parmak izi alınabilir.

3. Serbest kalarak ne kaybederim? Genellikle ücretsiz bir ürünün bazı köşelerinin kesilmesi beklenebilir ve bu gerçekten tüm sağlayıcılar için geçerlidir. Bazıları diğerlerinden daha fazla ücretsiz bant genişliği, ana konumlar ve hatta reklam engelleme, P2P ve güvenlik duvarı, daha fazla konum ve OpenVPN Yapılandırması ile sınırsız bant genişliğinin kilidini açan yükseltme için ödemesi kolay bir yol sunar.

4. Sağlayıcınız herhangi bir şey günlüğe kaydediyor mu? Sağlayıcınızın, kullanıcıların internet etkinliğini saklamadığından emin olun. Bunu genellikle şartlar ve koşullar sayfasından veya genellikle EULA olarak bilinen son kullanıcı lisans sözleşmesinden kontrol edebilirsiniz. Ne yazık ki, birçok sağlayıcı, nasıl çalıştıkları hakkında önemli ayrıntıları gizleyen uzun T&C’ler veya gizlilik bildirimleriyle son kullanıcıları hayal kırıklığına uğratmayı tercih ediyor.

5. Tamamen anonim olarak kaydolabilir miyim? E-posta adresi olmadan abone olabileceğiniz ve maksimum gizlilik için Bitcoin ödemelerini kabul eden bir sağlayıcıya sahip olmak, çevrimiçi olarak bekleyebileceğiniz en iyi şeydir. Bazı sağlayıcılar ayrıca, esasen gizliliği iki katına çıkararak trafiğinizi daha da şaşırtabileceğiniz çift atlama sunar.

En İyi Ücretsiz VPN Önerileri 2021
En İyi Ücretsiz VPN Önerileri 2021

En İyi Ücretsiz VPN Önerileri 2021 Ücretsiz VPN’ler tehlikeli midir?

Ücretsiz VPN‘lerin ana eleştirisi, ücretli alternatiflerin yarısı kadar kullanışlı olmadıkları olsa da, bazı savunucularda gizlenen gerçek tehlikeler vardır.

Sizlere En İyi Ücretsiz VPN Önerileri 2021 başlıklı yazımızda konu hakkında detaylıca bilgileri derleyip beğeninize sunduk daha fazla içeriğe ulaşmak istiyorsanız buraya tıklamanız yeterli.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.