TeknoHocam
Özgün ve Özgür Teknoloji

takipçi satın al

En Zengin Y Kuşağı İsimlerinde Teknoloji Lider

0

Ünlü ekonomi araştırma merkezi Visual Capitalist tarafından en zengin Y kuşağı isimleri açıklandı. Daha önceki yıllarda olduğu gibi Facebook’un kurucusu olan Mark Zuckerberg listenin ilk sırasında bulunuyor. Özellikle Çin kökenli olan isimler de listede önemli bir yer tutuyor.

En Zengin Y Kuşağı İsimleri

En zengin Y kuşağı isimleri Visual Capitalist tarafından açıklandı. Milenyum kuşağı olarak da anılan Y kuşağına dahil edilen isimlerin en yaşlısı 40 yaşında en genci ise 25 yaşında bulunuyor. Forbes’in gerçek zamanlı milyarderler listesi verilerinden hareketle hazırlanan en zengin Y kuşağı listesinde bilişim sektöründen isimler öne çıkıyor.

Milenyum listesine bakıldığında özellikle Çin kökenli olan girişimcilerin büyük oranda öne çıktığı görülüyor. İlk 10 listesinde 4 ABD’li ve 4 Çinli bulunuyor. Listenin tepesinde ise diğer isimlere açık ara fark ile 97 milyar dolar serveti ile Facebook’un kurucusu olan Mark Zuckerberg yer alıyor. Kendisini ise Tiktok’un kurucusu olan Zhang Yiming takip ediyor. Yiming’in servesi ise 37,6 milyar dolar olarak kaydedildi.

Y Kuşağı En Zengin İsimler Listesi

Y kuşağı en zengin isimler listesi için ilk sıralarda Facebook ve Tiktok kurucuları yer alıyor. Onları ise yine bilişim dünyasına ait olan isimler takip ediyor. Yayınlanan milenyum en zengin isimler listesi şu şekilde; (isim, yaş, toplam servet)

  • Mark Zuckerberg – 36- 97,0 milyar dolar
  • Zhang Yiming – 37 – 35,6 milyar dolar
  • Yang Huiyan – 39 – 29,6 milyar dolar
  • Pavel Durov – 36 – 17,2 milyar dolar
  • Lukas Walton – 34 – 15,6 milyar dolar
  • Eduardo Saverin – 39 – 14,6 milyar dolar

Son bir yıla bakıldığında ise listenin ilk 10 sıralamasında olan isimlerin servetlerini arttırdığı da görülüyor. Bu kapsamda geçen yıllar milenyum kuşağına ait olanların servetlerini arttırmalarını sağlarken aynı zamanda bilişim dünyasındaki gelişmeleri de gösteriyor.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.