TeknoHocam
Özgün ve Özgür Teknoloji

takipçi satın al

Tiktok Para Hesaplama Nasıl Yapılır?

0

Tiktok para hesaplama nasıl yapılır? Tiktok uygulamasında canlı yayın yapan yeni fenomenlerinin akıllarında tek bir soru var; fenomenler Tiktok üzerinde canlı yayın yaparken hayranları tarafından aldıkları hediyelerin gün sonunda ne kadar para ettiğini merak ediyorlar.

Yeni fenomenler merakları sonucunda Google üzerinden birçok siteye bakınıyorlar ve bilgi edinmeye çalışıyorlar. Fakat her site doğru bilgi verememekle beraber kimileri de doğru bilgi veriyorlar. TeknoHocam olarak Google üzerinde Tiktok Para Hesaplama işlemi nasıl yapılır en doğru bilgileriyle sizlere aktaracağız.

Türkiye’de bünyesinde çoğunlukla genç kullanıcı barındıran Tiktok, gündemde defalarca dalga geçilmesine rağmen oldukça popüler bir uygulama haline geldi. Tiktok uygulamasının popüler olmasında bulunan sebepler arasında; uygulama içinde üretilen içeriklerin kalitesinin artması, uygulamadaki kullanıcıların artması Tiktok uygulamasının popüler olmasında rol oynayan etkenler arasındadır. Ama tüm bu etkenlerin yanında Tiktok uygulamasının popüler olmasındaki en büyük etken Tiktok Üzerinden Para Kazanma özelliğinin olmasıdır.

Tiktok üzerinden para kazanma özelliğini duyan herkes Tiktok uygulamasına akın ederek uygulamanın popülaritesini arttırmıştır. Tiktok uygulamasını indirdikten sonra kullanıcılar, kaliteli veya kalitesiz her türlü içeriğini Tiktok üzerinden paylaşarak para kazanmaya çalışmışlardır. Fakat sonradan gelen bir özellik ile Tiktok kullanıcılarının para kazanabilmesi için bir özellik daha tanıtıldı.

Tiktok uygulamasına gelen özellikle fenomenler canlı yayınlar açabilecekti ve bu canlı yayınlar üzerinden fenomenlerin takipçilerinden aldığı hediyeler ile para kazanabileceklerdi. Takipçilerin fenomenlere gönderdikleri jetonlu hediyeler ile canlı yayın sonunda fenomenin elinde bir jeton birikimi oluyor. Hal böyle olunca da Tiktok para hesaplama işlemini öğrenmek zorunluluğu kaçınılmaz oluyor.

Tiktok Para Hesaplama İşlemi Nasıl Yapılır?

Fenomenlere ve fenomen olmak isteyen kişilere canlı yayınlar üzerinden para kazanma imkanı tanıyan uygulamalardan biri de Tiktok uygulamasıdır. Tiktok uygulaması üzerinden canlı yayın yapmanın haricinde para kazanma imkanı bulunsa da canlı yayın üzerinden kazanılan para Tiktok tarafından ödenmemektedir.

Tiktok uygulaması yalnızca canlı yayınlarda aldığınız etkileşim sonucunda sizlere bir miktar para öder. Tiktok tarafından yapılacak olan ödeme canlı yayın yaparken size gelen hediyeler sonucunda hesaplanır. Takipçileriniz canlı yayınlarınıza katılarak sizlere hediyeler gönderebilir. Yani bir deyişle de sizlere jetonlar ile aldıkları hediyeleri göndererek bir bağışta bulunuyorlar. Fakat Tiktok bu para alışverişinde bir aracı olduğu için bu işlemlerin sonucunda fenomenin kazandığı paradan bir miktar kesinti yapmaktadır. Bunun sonucunda da Fenomenlerin kazancı düşmektedir. Gönderilen hediyelerin jeton fiyatlandırmaları şu şekildedir;

 • 70 Jeton: 6,69 Türk Lirası
 • 350 Jeton: 33,99 Türk Lirası
 • 1400 Jeton: 134,99 Türk Lirası
 • 3500 Jeton: 339,99 Türk Lirası
 • 7000 Jeton: 679,99 Türk Lirası

Bu fiyatlardan yola çıkarak alış aşamasında alınan 1 Jeton ortalama olarak 0,096 Türk Lirasına denk geliyor. Fenomenler bu jetonları aldıktan sonra satış aşamasında ise karşılaştıkları fiyat 1 Jeton ortalama olarak 0,04 Türk Lirasına denk geliyor. Yani Tiktok fenomenlerinin aldıkları bağışlarda dikkate almaları gereken fiyat takipçilerinin satın alıp gönderdiği fiyat değil satarken ki fiyattır. Canlı yayın bittiğinde kazandığınız jetonların ne kadar ettiğini öğrenmek için biriken jetonları 0,04 TL ile çarpınız. Bunun sonucunda Tiktok uygulaması üzerinde canlı yayın sonunda kazandığınız ücreti öğrenebilirsiniz.

Tiktok Para Hesaplama – Exolyt

Tiktok üzerinden canlı yayın yaparak para kazanan fenomenler kazandıkları jetonları canlı yayın sonunda kazandıkları parayı hesaplamak zorunda kalıyor. İşte bu durumda kolaylık olarak devreye Exolyt giriyor. Exolyt sitesine giren fenomenler sadece kullanıcı adlarını yazarak kazanacakları tahmini kazancı görebilirler. Exolyt sitesi fenomenlere ne kadar kazanacaklarını kesin olarak söylemese de büyük ihtimalle hangi aralıklarda bir kazanç sağlayacaklarını tahmin edebiliyor. Tiktok para hesaplama işlemini Exolyt sitesi üzerinden yapabilmek için aşağıdaki adımları tek tek ve doğru bir şekilde uygulayınız.

 • İlk olarak cihazınızda yüklü olan internet tarayınız üzerinden com/tr internet sitesine gidiniz.
 • Exolyt internet sitesine gittikten sonra sayfayı en aşağıya çekiniz.
 • Kılavuzlar adlı bir başlık göreceksiniz. Kılavuzlar başlığının altında ‘’Tiktok Para Hesaplayıcı’’ yazacaktır, o yazıya tıklayınız.
 • Ardından bir sayfa açılacaktır. Açılan sayfada ‘’Tiktok Kazanlarınızı Öğrenin!’’ bölümüne kullanıcı adınızı giriniz.
 • ‘’Tiktok Kazançlarınızı Öğrenin!’’ bölümüne kullanıcı adınızı girdikten sonra ‘’Kazançları Hesapla’’ butonuna tıklayınız.
 • Minik bir süre bekledikten sonra ekrana Tiktok Para Kazanma ile ilgili bir analiz raporu gelecektir. Raporun içerisinde ‘’Video Başına Tahmini Kazanç’’ yazısı görünecektir.
 • Ayrıca belirtilen video sayısı ile video başına tahmini kazancın çarpılması durumunda elde edeceğiniz toplam kazancı da görebilirsiniz.
 • Tiktok hesabınıza ilişkin daha ayrıntılı bir analize ulaşmak için ise tahmini kazanç yazan yazının hemen altında bulunan ‘’Analizi Görüntüleyin’’ butonuna tıklayınız. Fakat daha detaylı analizi görmek için Exolyt sitesine üye olmak zorundasınız. Ama korkmayın Exolyt sitesine ücretsiz olarak üye olabilirsiniz.

Tiktok üzerinden aldıkları bağışlarla ne kadar kazandıklarını öğrenmek isteyen fenomenler bu siteyi kullanarak asla kesin bir sonuca ulaşamayacaklardır. Exolyt sitesi her zaman tahmini kazanç nedir onu göstermektedir. Tahmini olarak belirtilen kazancın bile aralığı çok fazladır. Exolyt sitesinin sistemi herhangi bir hata yapmamak için bu kazanç tahmini aralığını oldukça geniş tutmaktadır. Tiktok para hesaplama konusunda böyle bir tahmini aralığın bir artısı yoktur.

TeknoHocam sitesi olarak sizlere Tiktok üzerinden nasıl para kazanabilirim? Tiktok üzerinden para kazanma, Tiktok para hesaplama, Tiktok Kazanç Hesaplama, Tiktok Para Hesaplama İşlemi Nasıl Yapılır, Tiktok Kazanç Hesaplama İşlemi Nasıl Yapılır anlatmaya çalıştık. Yukarıda verdiğimiz makalemizi dikkatli bir şekilde uygulayarak sizlerin de akıllarında belli bir fiyat veya kesin bir fiyat belirecektir. Aklınızda herhangi bir soru kalması halinde yorumlara yazarsanız sizlere yardımcı olmaktan mutluluk duyarız.

Daha fazla oku: Youtube Shorts Nasıl Kullanılır?

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.