TeknoHocam
Özgün ve Özgür Teknoloji

takipçi satın al

Eylül 2020’de Alınabilecek En İyi Oyuncu Monitörü Önerileri

0

2020 yılı Eylül ayında alınabilecek en iyi oyuncu monitörlerini inceliyoruz.

17 Eylül 2020 tarihinde Dolar Kurunun 7,55 TL olması ve Korona virüsün üreticilerin piyasalardaki statiklerinin bozulması ayrıca üretici firmaların arz/talep dengesini koruyamaması nedeniyle elektrikli ve elektronik ürünlerin fiyatları her geçen gün artmaktadır. Örneğin 1 ay önce 5000 TL’ye toplanan bilgisayarı şimdi toplamaya kalkarsanız muhtemelen harddisk yada ram gibi bir parçadan feragat etmeniz gerekmekte.Piyasaların düzelip düzelmeyeceği konusunda ekonomistlerin ağzından bile net söylemler duymak oldukça zor.Bu nedenle James Donkey, GamePower, Asus ve Acer markalarının birbirleriyle benzer ürünlerini karşılaştıracağız.

O halde Eylül ayında hangi Oyuncu Monitörlerini alabileceğimize yakından bakalım.

  • James Donkey JD24FG – 24” 1ms 144Hz Full HD Oyuncu Monitörüjames-donkey-24-monitor-1ms-144hz-oneri

Bir çok kişinin bilmediği Shenzen Çin Menşeili James Donkey kullanıcı yorumları ve kullanım testleri sonucunda aslında hiçte fena sayılmayan olumlu yorumlar almış ve başarılı testlerden geçmiştir. Listemize ilk sırada yer verdiğimiz bu ürünün Fiyat performans açısından başarılı bulduk.

Ürünün fiyat etiketi Eylül Ayında farklı sitelerden alınan sonuçlara göre 1349 TL.

James Donkey JD24FG adlı ürününde 144Hz Yenileme hızına sahip. Normal VGA monitörlerin 2-3 misli yenileme hızı olan bu model oyuncuların ve e-spor camiasının önem verdiği özelliklerin başında geliyor. Oyunlarda ve işlemlerinizde gerçekten akıcı ve net bir görüntü istiyorsanız bakacağınız monitörlerde 144 Hz yenileme hızının olmasına dikkat edin.

Ayrıca üründe 1ms tepkime süresi olması monitörün oyunlarda çok hızlı tepki göstermesi ve diğer oyunculara göre öne geçmenizi sağlar.

Ürünün bir başka özelliği ise Samsung VA Panel kullanması, Samsung’un VA Panel teknolojisi ile ürün ekran kenarları ve monitörün tamamında ışık sızıntılarını en aza indirerek en aydınlık ve en karanlık görüntülerde dahi net görünürlük ve kontrast sağlar.

Monitörün HDMI 1.4×1, DP 1,2×1, DVIx1 ve Jack çıkışları olması da tüm ekran kartlarıyla uyumlu olduğunu gösteriyor. Ürün fiyatı 1349 TL.

 

  • GamePowerGPR24C – 24” 1ms 144Hz CurvedOyuncu Monitörü

gamepower-gpr24c1ms144-24-1ms-full-hd-freesync-curved-oyuncu-monitor

Bir diğer fiyat performans açısından uygun olan monitörümüz GamePower marka 24” 1ms 144Hz Curved Gaming Monitör. Ürünün fiyat etiketi Eylül ayı itibariyle farklı sitelerde 1399 – 1495 TL seviyelerinde değişkenlik gösteriyor. James Donkey ile GamePower arasındaki tek fark kavisli ekran (Curved) özelliği. James Donkey düz bir ekran kullanmasına karşın GamePower kavisli ekran kullanmış. Ürünün 1ms tepkime hızı ve 144Hz Yenileme hızı ve Samsung VA Panel teknolojisine sahip olması incelememizdeki ilk model olan James Donkey ile benzerlik göstermekte. Ekrana baktığınızda tüm noktaları bir arada görmek isteyen kullanıcılar için üretilen kavisli yapı hem görsel hem deneyim açısından farklılık oluşturuyor. Ancak bu iki model arasında yorumlar ve kullanıcı deneyimlerine göre James Donkey markası biraz daha ağır basmakta tercih size kalıyor iki modelin fiyatları neredeyse aynı tek farklılık birinin kavisli diğerinin de düz ekran olması. Ürünün satış fiyatı Eylül ayı itibariyle en düşük 1399 TL.

 

  • Asus VP249QGR 23.8” 1ms 144Hz IPS Oyuncu Monitörü

asus-oyuncu-bilgisayari-eylul-oneri

Asus’un 23.8” ekrana sahip modeli 1ms tepkime hızı ve 144Hz yenileme hızına sahip. Nvidia ve AMD Radeon ekran kartlarıyla FreeSync özelliği olan Full HD monitör fiyatının 1599 TL olması dışında diğer incelediğimiz ürünlere göre kalitesiyle dikkat çekmekte. Bütçesi çok kısıtlı olmayanların tercih edeceği ilk üç model arasında en iyi kaliteye ve sağlamlığa sahip. James Donkey ve GamePower markalarının uzun süreli testleri şuan mevcut değil. Ancak Asus modellerinin dayanaklılığı ve kalitesi değerlendirildiği vakitte bu ürünler arasında en iyi seçenek olacaktır. Ürünün satış fiyatı 1599 TL.

 

  • Acer KG241QS 23.6” 1ms 165Hz Full HD Oyuncu Monitörü

Listemizde son sırada yer alan Acer KG241QS 23.6” 1ms 165Hz Oyuncu Monitörü 165Hz Yenileme hızıyla diğer modellerden bir adım öne geçiyor. Freesync özelliği ile Asus’la benzer yapıda olan monitör bu konuda Asus’a benzerlik göstermekte. 1399 TL Ürün Etiket fiyatıyla listemizde Fiyat/performans açısından en iyi özelliklere ve yenilikçi özelliklere yer veren Acer markası ayrıca kalite ve dayanıklılığı ile James Donkey ve GamePower markalarından her zaman daha önde olacaktır.

 

Listede yer alan James Donkey, GamePower, Asus ve Acer Markalarının birbirlerine en yakın oyuncu monitörlerini inceledik.

James Donkey ve GamePower oyuncu monitörleri bu sektöre henüz yeni girmiş durumda ve ikiside Çin Menşeili olduğundan altyapı,destek ve kullanım ömrü bakımından Asus ve Acer’e karşı geride kalıyor. Ürünlerin fiyatlarının kaliteli markalarla aynı düzeyde olması tamamen reklamın ve son zamanlarda artan satışlarından kaynaklı. Listeye baktığımız zaman insanların bu monitörlere olan talebi fazla olduğundan fiyatlarını sektörde yıllardır hizmet veren markalarla bir tutmuşlar.

 Gelelim yorumlarımıza;

Editör olarak Acer’in 23.6” 165Hz 1ms özelliklerine sahip oyuncu monitöründen yana oyumuzu kullanıyoruz. Acer markası zaten kendini kanıtlamış ve Asusla birlikte listedeki en kaliteli ürün. Ekran boyutlarının 23.6-23.8-24” aralığında olması bu dört ürünün birbirleriyle çok benzer yapıda olduğu ve neredeyse fark edilmeyecek boyutta olması nedeniyle önemsemiyoruz. Bu yüzden 1399 TL ‘lik etiket fiyatıyla fiyat performans açısından da gayet başarılı Acer KG241QS modelini Teknohocam.com olarak Eylül ayında alınabilecek en iyi oyuncu monitörü olarak öneriyoruz.

 

 

 

 

 

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.