TeknoHocam
Özgün ve Özgür Teknoloji

Fotoğraf Paylaşmak için En iyi 7 Instagram Benzeri Uygulama

0

Çevrimiçi fotoğraf ve video paylaşmaya gelince, Instagram’dan başka bir uygulama bulmak zor. Bunun nedeni, diğer bazı fotoğraf paylaşım platformlarından farklı olarak Instagram’ın tüm çeşitli filtreler ve efektlerle ayrıca IGTV ve Instagram Hikayeleri gibi özelliklerle daha az ciddi ve daha eğlenceli hissetmesidir.

Öte yandan Instagram üzerinde doğru reklamlar görmüyorsanız, belki de fotoğraflarınız için farklı bir uygulama bulmanın zamanı gelmiştir ve işte elimizdeki en iyi alternatiflerden bazıları. .

500px

Profesyonel bir fotoğrafçıysanız veya fotoğraflarını benzer düşünen kişilerle paylaşmak isteyen ciddi bir hobi sahibiyseniz, o zaman 500px sizin için en uygun yerdir. Platform bir süredir ortalıkta dolaşıyor ve genellikle profesyonellere ve fotoğraflarını daha “ciddiye” alanlara daha fazla hitap etmekle ilişkilendiriliyor.

Instagram’ın tüm eğlenceli ve diğer sosyal yönlerine erişiminiz olmayabilir, ancak yine de bir göz atmaya değerdir.

Google Fotoğraflar

Google Foto’yu kullanmanın avantajlarından biri, platformu yalnızca fotoğraflarınızı dünyayla paylaşmak için kullanabilmeniz değil, aynı zamanda herhangi bir cihazdan veya bilgisayardan erişebileceğiniz bir yedek depolama aracı olarak da kullanılabilmesidir.

Elbette, sizi Instagram ile karşılaştırıldığında keşfedilebilir yapmayabilir, ancak yerleşik düzenleyici (entegre düzenleme araçları söz konusu olduğunda oldukça güçlüdür) ve fotoğraflarınızı her yerden yedekleyebilir ayrıca bunlara erişme yeteneği oldukça ikna edici argümanlardır.

Vero

Platform, Instagram’a alternatif olarak piyasaya sürüldü ve dürüst olmak gerekirse, muhtemelen bu listedeki en yakın Instagram alternatifi. Uygulama, fotoğraf ve müzik gibi şeyleri paylaşabileceğiniz modern bir arayüze sahiptir ve yaratıcılara göre kronolojik bir akış kullanır.

Bu, uygulamanın algoritmaya dayalı bir feed oluşturmak için sizin hakkınızda gizlice veri toplamadığı anlamına gelir; bu, aynı zamanda verilerinizi açığa çıkaracağı anlamına da gelebilir. Ayrıca Instagram’a benzer sesli ve görüntülü görüşmeler gibi özellikleri de destekler.

Flickr

Tıpkı 500px gibi, Flickr de çok, çok uzun zamandır piyasada yer alıyor. Fotoğrafçıların fotoğraflarını bir yedekleme aracı olarak yüklemeleri ve saklamaları için popüler bir yer haline geldi. Instagram’ın daha sosyal yönlerinden bazılarından yoksun olsa da, fotoğraflarınızı yedekleme amacıyla çevrimiçi tutacak ve aynı zamanda bazı sosyal özellikler sunacak bir yer arıyorsanız yararlıdır.

Pinterest

Dürüst olmak gerekirse, Pinterest’in benzer görselleri bulma konusundaki algoritmalarının Instagram’a kıyasla çok daha iyi olduğunu düşünüyoruz. Aynı zamanda oldukça hızlı çalışır ve renk, tema, ruh hali vb. Temelinde benzer fotoğraflar arasında hızlıca gezinebileceğiniz bir platform özelliği gösterir. Instagram’da olduğu gibi Pinterest üzerinde ünlü olamayabilirsiniz, ancak yine de fotoğraf paylaşmak için oldukça iyi bir yerdir.

VSCO

Daha önce Google Foto’nun güçlü yönlerinden birinin yerleşik düzenleyicisi olduğunu söylemiştik. Benzer şekilde güçlü bir düzenleyici arıyorsanız, VSCO da incelemeye değer olabilir. Uygulama, fotoğraflara uygulayabileceğiniz çeşitli filtreleri ve efektlerinin yanı sıra, istediğiniz görünümü elde etmenize yardımcı olacak daha gelişmiş düzenleme araçlarıyla tanınır.

Harika bir fotoğraf düzenleme uygulaması olmanın yanı sıra, yeni düzenlediğiniz fotoğrafları doğrudan yükleyebileceğiniz kendi topluluğunu da barındırır. Doğrusu, Instagram kadar popüler bir sosyal medya platformu değil, ancak reklamlarının olmaması onu kullanmaya başlamak için yeterince iyi bir neden olabilir.

Daha fazla oku: Instagram En sık yaşanan sorunlar ve çözümleri

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.