TeknoHocam
Özgün ve Özgür Teknoloji

takipçi satın al

Gaming Kablosuz Mouse Önerileri 2021

0

Büyük maliyetler ile toplanan bilgisayar için olmazsa olmaz malzemelerden bir tanesi de Gaming Kablosuz Mouselar, yani Türkçe olarak ifade etmek gerekirse kablosuz farelerdir. Günümüz teknolojisinin ciddi derecede ilerlemesi sonucunda bu tarz araç gereçleri seçmekte bir hayli zorlaşmıştır. Yüksek performanslı bilgisayarlar için genellikle üst düzey fareler tercih edilmektedir. Mouse, bakıldığında sıradan bir araç gibi görünse de bilgisayarlar için kesinlikle vazgeçilemeyecek bir parçadır.

Cihaz üzerinde bulunan çok kötü durumda ve kalitede bir klavye ile işlemler yapılabilir. Ancak bu durum Kablosuz Mouse için geçerli olabilecek bir sebep değildir. Özellikle oyun oynarken kullanılan fareler, bu anlamda çok önemli bir yere sahip olmaktadır. Yaptığınız veya yapacağınız tüm hareketlere anında tepki vermeli, ergonomik yapısı itibari ile elinizin sürekli olarak rahat olmasını sağlamalıdır. Kişinin el ve bilek yapısına göre de Mouse seçimi yaparken dikkat edilmesi gereken bir takım noktalar bulunmaktadır.

Kablosuz Mouse Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Ergonomik yapıları, teknik özellikleri ve ağırlıkları bakımından farklılık gösteren birçok Kablosuz Mouse üretimi yapılmaktadır. Fakat hali hazırda kullanılmakta olan ürünlerin marka ve model sayısı az çok bellidir. Mouse alımı yaparken ilk dikkat edilmesi gereken husus, kişinin hangi elini kullandığıdır. Çünkü bu ürünler genel olarak bakıldığında sağ el kullanan insanlara göre daha uygun şekilde tasarlanmıştır. Solak olan kullanıcıların çok fazla seçim şansı olmadığını da bu sayede rahatlıkla söyleyebiliriz. Şimdi sizler için özenle seçilmiş Kablosuz Mouse seçeneklerine bakalım.

Logitech G502 Lightspeed Kablosuz Mouse

 1. Sensör: Optik
 2. Pil: 40 saat
 3. Tuş Sayısı: 11
 4. Ağırlık: 114 gram
 5. Dizayn: Sağ el
 6. Ara yüz: USB
 7. Hassasiyet: 16.000

Kablosuz Mouse sınıfında öncülüğü tam olarak eline almış olan Logitech markası, üretmiş olduğu G502 Lightspeed modeli ile kullanıcılarını kendisine hayran bırakıyor. İstenilen şekilde hareket etmeyi sağlayan hassasiyet ayarı ve tek şarj etme ile 40 saate kadar kullanım imkânı sunmaktadır. Mouse kullanırken ışıkları sürekli olarak aktif olsa bile, kullanım süresi olarak hiçbir şey değişmemektedir. Hatta özellik olarak ışıksız kullanma tercih edilir ise kullanma zamanı 60 saate kadara uzayabilmektedir. Programlanabilmekte olan tuş takımı ve ağırlının 114 gram olması da ürünün tercih edilmesi için avantaj sağlıyor. Tamamen kullanıcı zevkine göre özel ayarlarda üzerinde yapılabilmektedir. Sonuç olarak çok fazla iyi yönleri olan bu Kablosuz Mouse, tek eksik olarak karşımıza fiyatının yüksekliği ile çıkmaktadır.

Logitech G305 Prodigy Kablosuz Mouse

 1. Ağırlık: 99 Gr
 2. Sensör: Optik
 3. Tasarım: Sağ el
 4. Tuş sayısı: 6
 5. Ara yüz: USB
 6. Hassasiyet: 12.000
 7. Pil: 250 Saat

Diğer Kablosuz Mouse örneklerine nazaran Logitech G305, görüntüsü itibari ile çok daha şık ve göz alıcı. Tamamen kendi zevkinize göre 200 ile 8000 seviyelerinde ayarlanabilir hassasiyet özelliğine sahip olmaktadır. Ürünün bir diğer özelliği de, birbirinden farklı renk ayarlarının yapılabilmesidir. Rgb özelliği sayesinde de diğer Logitech öğeleriyle eşleşme yapılabilmektedir. Yapılan kullanıcı yorumlarında, kullanım esnasında kesinlikle takılma veya donma ile karşılaşılmadığı açıkça ifade edilmiştir. Şu anda piyasada bulunan Kablosuz Mouse modelleri arasında en uygun fiyata alabileceğiniz en kaliteli üründür.

Razer Basilisk Ultimate Kablosuz Mouse

 1. Hassasiyet: 20.000
 2. Tuş: 11
 3. Dizayn: Sağ el
 4. Ağırlık: 107 Gr
 5. Pil: 100 Saat
 6. Ara yüz: USB

Razer Basilisk Ultimate Kablosuz Mouse, gerçekten teknolojinin sonuna kadar kullanıldığı bir üründür. Toplam tuş sayısı 11 olan ve 20.000 kadar çıkan hassasiyet ayarı ile göz doldurmakta. Aynı zamanda 14 adet ayrı Rgb aydınlatmasının olması tercih sebepleri arasında yer almaktadır. 100 saat gibi uzun bir zaman diliminde pili kullanım için aktif halde kalıyor. Bu anlamda en uzun şarjı giden Kablosuz Mouse olarak ta ilk sırada bulunuyor. Birçok oyunda çok ciddi performanslara sahip bu ürün, kullanıcılarından tam not almaktadır. Fiyat bakımından biraz yüksek rakamlarda olsa da, tercih edilebilecek en iyi Kablosuz Mouse sınıfında bulunmaktadır.

Razer Viper Ultimate Kablosuz Mouse

 1. Hassasiyet (DPI): 20.000
 2. Pil: 70 Saat
 3. Ağırlık: 74 Gr
 4. Tuş: 8
 5. Sensör: Optik

En üst seviyelerde oyuncuların tercih ettiği Razer Viper Ultimate Kablosuz Mouse, diğer modellere göre daha hafif olması ile ön plana çıkmaktadır. Ancak bu hafiflik tuş takımında bulunan bazı tuşları modelden çıkarmalarına sebep olmuştur. Bu dezavantajın yanında avantaj olarak ise karşımıza olağanüstü hassasiyet ayarı karşımıza çıkmaktadır. Yaklaşık 2 saate yakın pil dolumu sürmekte ve 70 saat gibi uzun bir süre bu şarj ile kullanılabilmektedir. Gerek performansı gerekse hızı bakımında bu Kablosuz Mouse modeli kullanıcıları tarafından tam not almıştır. Bu ürün için söylenebilecek tek eksik, fiyatının diğer ürünlere göre daha fazla olmasıdır.

E- Blue Mazer II Kablosuz Mouse

 1. Kablosuz Mouse
 2. Hassasiyet (DPI): 2500
 3. Tuş: 6
 4. Ara yüz: USB
 5. Ağırlık: 140 Gr
 6. Dizayn: Sağ el
 7. Sensör: Optik

E- Blue Mazer II Kablosuz Mouse, fiyatı bakımından diğer ürünlere göre çok daha düşük rakamlara satılsa da, performansı açısından kesinlikle geride kalmamaktadır. Hem fiyatı uygun olsun, hem de en iyi kullanım şartlarını sunmasını istiyorsanız seçiminizi bu ürün üzerinde değerlendirmelisiniz. Bu tarz artı yönleri olsa da hassasiyet bakımından diğer ürünlere nazaran biraz daha düşük seviyeler ile karşılaşabilirsiniz. Özetlemek gerekirse fiyatı her ne kadar ucuz olsa da, diğer Kablosuz Mouse seçeneklerindeki gibi beklentileri karşılıksız bırakabilir.

Eğer oyun klavyeleri hakkında seçim yapmakta zorlanıyorsanız, Gaming klavye tavsiyeleri 2021 yazımıza göz atabilirsiniz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.