TeknoHocam
Özgün ve Özgür Teknoloji

Gençler İçin Hediye Fikirleri

1

Sizde gençler için hediye fikirleri veya önerileri mi arıyorsunuz? Z kuşağı dediğimiz bu neslin alışkanlıkları, mutlulukları, sevinçleri, üzüntüleri, fikirleri kısaca her şeyi ile bizlerden farklılar. Gençlere yakın olmak ve ayak uydurmak maalesef her geçen gün daha da zor hale geliyor. Ne mi yapacağız tabi ki de ayak uyduracağız. Çünkü onlar bizim için çok değerli ve gözümüzde her zaman bir hazine gibi gelecek vaat ediyor.

Şimdi lafı da fazla uzatmadan gençler için yılbaşı, doğum günü veya özel günlerde alınacak hediyelere kısaca bir göz atalım.

Müzik Bağımlısı Gençler İçin

Son zamanlarda belki de en fazla ihtiyacımız olan Kablosuz kulaklıklar gençler içinde çok kıymetli. Ders, müzik dinlerken veya film izlerken kablolu kulaklıkların karmaşasından sıkılan gençler için bir kablosuz kulaklık hediyesi düşünmeniz hiç te fena olmaz. Çünkü gençler birbirlerinde gördükleri eşya, giysi ve elektronik aletleri işlerine yaramasa bile almayı isterler. Bu birçok psikolog tarafından kanıtlanmış bir davranıştır. Bütçenize uygun Xiaomi veya Haylou markalarını seçerek güzel bir hediye seçebilirsiniz ancak çocuğunuz veya hediye alacağınız genç illa Airpods gibi daha iyi bir kablosuz kulaklık istiyorsa onu da göz önünde bulundurabilirsiniz.

Fotoğraf Çekmeyi Seven Gençler İçin

Fotoğrafçılık tadını almış ve bunu yaparken resmen haz alan gençler için Şipşak bir kamera hediye edebilirsiniz. Ayrıca bu gençler için pozlu fotoğraf makinelerinin değerini de bir nebze anlatmış olursunuz. İnstax Mini gibi bir modelle çekilen fotoğrafları anında çıktısını alabilir ve çevresindeki insanlarla paylaşabilen gençler eminim çok mutlu anlar yaşayacaktır. Bu kameralar aslında çok performanslı olmasa da günlük kullanımlarda herkesi tatmin edecek çözünürlüklere sahipler ayrıca modası hiç geçmeyen hediyelerden birisidir. İnstax mini 9 veya İnstax mini 11 gibi bir modeli tercih edebilirsiniz.

Artık Evden Yavaş Yavaş Ayrılan Gençler İçin

İlk kiralık evinizi, ilk arabanızı veya ilk kazandığınız maaş ile yaptıklarınızı hayatınız boyunca unutmazsınız. Çünkü ilkler her zaman güzel ve unutulmazdır. Tabi ki de çocuğunuza veya bir genç arkadaşınıza hediye olarak araba alamayabilirsiniz ve bu gayet normal. Bir yetişkin olduğunuzda ilk sahip olmanız gereken şey bir kimlik ve bu kimliği saklayacağınız bir cüzdan. Evet küçük bir cüzdan hediyesi bu yüzden çok önemlidir. Aldığınız kişiye benlik katar ve özgüven verir. İlk defa cüzdan taşıyan bir genç bunun çok havalı olduğunu düşünecektir. Sizde spor ve şık bir cüzdan alarak gençleri sevindirebilirsiniz.

Uykucu Gençler İçin

Uzaktan eğitim ve Eba gibi programların hayatımıza girmesi nedeniyle artık evden çıkmadan eğitimlerimizi Zoom, EBA gibi platformlarda görüyoruz. Bu nedenle artık erken saatte başlayan okullar, eğitimler, kurslar dönemi kapandı diyebiliriz. Sizin de çocuklarınız sabahları kalkmakta güçlük çekiyorsa çok iyi bir fikrimiz var. Hepiniz bilirsiniz yatak odasında pencereden güneş girmeye başladığında insanın uykusu yavaş yavaş açılır. Eğer odanız sabahları güneş almıyor ya da hava durumu bir türlü karanlığı açmaya yetmiyorsa sizlere mükemmel bir yardımcı öneriyoruz. Uyandırma ışıkları. Bu uyandırma ışıkları sayesinde sabah kalkıp daha sonra tekrar uykuya dalan gençler için her türlü yolu deneyerek uyanmalarına imkan sağlıyor. Uyandırma ışıklarının özelliklerini sayacak olursak güneş ışığı gibi sürekli artan ışık miktarı, yüksek sesli alarm ve dahili bir radyo bulunuyor. Bu nedenle alarmı kapatsanız da başka yolları deneyerek sizi uyandıracaktır. İsteksiz çocuklar veya gençlerin programlarına geç kalmamaları için birebir hediye olabilir.

Sürekli Odasında Yaşamayı Seven Gençler İçin

Her çocuk ve ya genç sokağı ya da dış mekanları sevecek diye bir şey yok. Zaten son zamanlarda ülkemizde neredeyse her şey yasak. Tüm gün odalarında ders, ödev yaparak, müzik dinleyerek ve oyun oynayarak geçiren gençlere odasını dekore etmeleri için akıllı bir aydınlatma ampulü alınabilir. Bu sayede sıra dışı bir renk ile monotonluktan kurtulabilirler. Gençler son zamanlarda psikolojik olarak çöküşler ve yalnızlık yaşayabilir. Onları bu durumdan kurtarmak için sürekli değişik yollar denenmeli ve en fazla zaman geçirdikleri yerlerde ortamın bir anda havasını değiştiren akıllı led ampuller kullanılabilir. Müzikle senkronize olabilen ampullerle güzel anlar yaşayabilir ya da Instagram, Tiktok gibi platformlara güzel bir arka plan hazırlayabilirsiniz.

 

Müziksiz Hiçbir Şey Yapamayanlar İçin

Müzik ruhun gıdasıdır. Müzik ile tüm ruhları güzelleştirebilirsiniz gibi sözler boşuna çıkmadı. Hayatımızın her alanında dinlediğimiz bazen sevincimiz bazen hüznümüz, bazen de lezzetli bir atıştırmalığımız olan müzikler bizler için çok önemli. Gençler için küçük bir Bluetooth Hoparlör alarak onların her alanda müziksiz kalmaması için seferber olabilirsiniz. Unutmadan söyleyeyim Spotify adlı müzik dünyasında Duş şarkıları adında bir sürü playlist mevcut. JBL Clip 3 gibi bir su geçirmez Blutooth Hoparlör hediyesi tüm gençleri sevindirecektir.

Gelecek Vadeden Gençler İçin

Günümüz internet dünyası artık o büyük kütüphaneler, yazılı milyarlarca kaynak pek fazla ilgi görmüyor. Bu nedenle bir bilgisayar veya tabletle ulaşamayacağınız hiçbir alan yok. Çok kapsamlı bir bilgi edinemeseniz bile internetten neredeyse aradığınız her şeyi bulabilirsiniz. Çevrenizde eğer derslerinden ve eğitim hayatından başka hiçbir düşünmeyen gençler veya çocuklarınız varsa onları bu dünyaya bir an önce hazırlamalısınız. Bilgisayar ve tabletler meraklı ve okumayı seven öğrenciler için her zaman faydalı birer araç olmuşlardır. Bu nedenle çocuklara veya gençlere Laptop tavsiyesi veya Tablet tavsiyesi yazılarımızdan birer hediye seçerek onları sevindirebilir ve geleceğin yıldızları olmalarına katkı sağlayabilirsiniz.

Zaten Bu Listeye Sahip Gençler İçin

Son zamanlarda ülkemizde ve dünyada mevcut olan sistem sayesinde hepimiz birer alışveriş canavarına dönmüş durumdayız. Aynı bizler gibi gençler ve çocuklarda kısa sürede her şeye sahip olabiliyor ve bunların kıymetini bilmeden yenisiyle devam ediyor. Bu nedenle çocuğunuza istediği hediyeleri almak yerine bütçesini kontrol edebileceği her türlü alışverişte kullanabileceği Gittigidiyor, N11, Trendyol, Amazon Alışveriş kartları gibi bir hediye seçebilirsiniz. Alışveriş kartının sınırı olduğunu anlayacak genç arkadaşlarımız ihtiyacı olan ürünü alacaktır ve bu ürünleri alırken kendisi bir araştırma içine girecek ve belki de hayatında hiçbir zaman görmediği bazı duyguları yaşayacaktır. Her şeye sahip olmak çok sıkıcı olduğundan en azından maddi durumunuz çok iyi olsa bile çocuklarınıza veya gençlere kendi parasını yöneteceği alanlar yaratmak onlar için en iyisi olacaktır.

Gençler için hediye fikirleri tabi ki de bunlarla sınırlı değil. Onları tanıyan hangi filmleri sevdiğini, hangi kitapları okuduğunu, hangi alanlarda eksikliklerinin olduğunu bilen kişiler sizlersiniz. Bunun için çocuğunuzun nasıl bir yapıda olduğunu değerlendirmeniz ve ihtiyacı olan hediyeyi ona sunmanız sizin içinde en iyisi olacaktır.

Yazımızı beğendiysen paylaşabilir, senin de fikirlerin varsa yorumlarda bizlere bildirebilirsin. Şimdiden herkese Mutlu Yıllar.

1 yorum
  1. Kuzgun diyor

    Hocam hakikaten yazı hoşuma gitti güzel tavsiyeler ve açıklamalar hoşuma gitti saygılar sevgiler

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.