TeknoHocam
Özgün ve Özgür Teknoloji

takipçi satın al

Gönderdiğiniz E-postanın Açıldığını Nasıl Anlarsınız?

0

Gönderdiğiniz E-postanın Açıldığını Nasıl Anlarsınız? Okundu bilgisi ve mavi tikler gibi metin mesajlarının aksine, bir kişinin e-postanızı okuyup okumadığını bilmek oldukça zordur. Bazılarımız için bu önemli olabilir, çünkü kişinin e-postanızı okuduğunu ancak henüz yanıt vermediğini biliyorsanız, bir sonraki adımı nasıl atacağınıza karar vermenizde size yardımcı olabilir.

Fakat, e-postanız  okunmamışsa, meşgul olabilirler ve bir takip göndermeden önce onlara biraz daha zaman vermenizi tavsiye ediyoruz. Bir kişinin e-postanızı okuyup okumadığını izlemenin çeşitli yolları var, bu yüzden bunu nasıl yapacağınızı öğrenmek istiyorsanız doğru yerdesiniz demektir.

Gönderdiğiniz E-postanın Açıldığını Nasıl Anlarsınız?

Gönderdiğiniz E-postanın Açıldığını Nasıl Anlarsınız?

Microsoft Outlook

E-postalarınızı göndermek için Microsoft Outlook kullanıyorsanız Microsoft aşağıda ki adımları izlemeniz yeterli olacaktır.

  1. Git Dosya> Seçenekler> Posta
  2. Altında Takip, şunlardan birini seçin mesajı teyit Teslim bilgisi alıcının e-posta sunucusuna teslim edildi veya alıcı mesajı inceledi teyit Oku alınmasından onay kutusunu işaretleyin.
  3. Ve bitirin.

Bu yöntem, Outlook‘tan gönderilen tüm e-postalarınıza okundu bilgisi isteklerini uygulayacağını da söyleyelim. Her bir e-postayı tek tek izleme gereğini görmüyorsanız, tek e-postaları izleme seçeneği de bulunuyor.

  1. Yeni bir e-posta oluşturun Seçenekler > İzleme > Okundu Bilgisi İste altındaki onay kutusunu seçin
  2. E-postanızı yazmayı bitirin ve gönderin; kullanıcı e-postanızı okuduğunda bilgilendirileceksiniz.

Gmail

E-posta takibine izin izin vermekte fakat ne yazık ki bu özellik yalnızca G Suite programı kapsamında olanlar için çalışıyor. Bu, kişisel kullanım için bir Gmail hesabınız varsa, yerleşik izleyiciyi kullanamayacağınız anlamına geliyor.

Fakat, bir G Suite hesabınız varsa, e-postalarınız için okundu bilgisi almak için izleyeceğiniz adımlar aşağıda verilmiştir.

  1. Gmail‘de yeni bir e-posta oluşturun
  2. Oluştur penceresinin altında, Diğer > Okundu bilgisi iste‘yi tıklayın.
  3. E-postanızı yazmayı bitirdikten sonra gönder tuşuna basın ve e-postanız okunduğunda bilgilendirileceksiniz.

Kontrol etmekle ilgileniyorsanız, yüklemek için Chrome Web Mağazası‘na gidebilirsiniz .

Sizlere bu içeriğimizde “Gönderdiğiniz E-postanın Açıldığını Nasıl Anlarsınız?”  başlıklı yazımızı paylaştık. Daha fazla içeriğe ulaşmak istiyorsanız buraya tıklamanız yeterli.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.