TeknoHocam
Özgün ve Özgür Teknoloji

takipçi satın al

Google Haritalar’da Gizli Bir Bombacı Uçak Görüldü!

0

Google Haritalar’da Gizli Bir Bombacı Uçak Görüldü! Hepimizin sıkça kullandığı Google Haritalar‘da gizli bir uçak bazı kullanıcıların dikkatinden kaçmadı. Gizli uçaklar teknolojinin de gelişmesiyle artık çok gizli değil çünkü, insanlar haritaların kaydettiği görselleri adeta didik didik ederek yeni şeyler keşfetmeye çalışıyor.

Hippowned Reddit kullanıcısı gizli olması gereken uçağı gören isim oldu Google Maps üzerinde dolaşırken uçuşta olan gizlenmesi gereken bir bombardıman uçağını gördü. Görüntü biraz bulanık ve uçağın kendisini çevreleyen bazı tuhaf kırmızı, yeşil ve mavi çizgiler bulunuyor.

Google Haritalar'da Gizli Bir Bombacı Uçak Görüldü!

Google Haritalar’da Gizli Bir Bombacı Uçak Görüldü!

Ancak bu, uydu görüntülerinin ve nasıl yakalandıklarının bir sonucudur. Ayrıca Google, resimleri için çeşitli kaynaklardan yararlanır, bu da neden tam olarak odakta olmadığını açıklayabiliyor. Bu özel kareye gelince, Maxar Technologies‘in bir uydusu tarafından çekilmiş gibi görünüyor. Uçaklar daha önce Google Haritalar‘da tespit edilmiş olsa da, bu aslında ilk kez uçuşun ortasında görünmez bir uçak tespit edildi.

Aslında, genellikle uyduların onları yakalayamayacağı kadar hızlı hareket ettikleri için Google Haritalar‘da uçakları görmek nadirdir,

Sizlere bu yazımızda “Google Haritalar’da Gizli Bir Bombacı Uçak Görüldü!” başlıklı haberimizin detaylarını verdik. Daha fazla içeriğe ulaşmak için buraya tıklamanız yeterli.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.