TeknoHocam
Özgün ve Özgür Teknoloji

takipçi satın al

Google, Play Store’da Birçok Oyunu Bedava Listeledi!

0

Google, Play Store isimli platformunda bir sürü oyunu bedava olarak listeledi. Bu oyunlar arasında, normalde piyasa fiyatı 200 TL üzeri olan oyunlar da bulunuyor. Peki bu oyunlar ne zamana kadar ücretsiz olarak kullanıcılar tarafından satın alınabilecek? İşte Android kullanıcıları için bedava oyun gelişmesinin detayları…

Google tarafından, Google Play Store isimli platform üzerinden, ücretsiz olarak yeni oyunlar kullanıcılara sunulmaya devam ediyor. Normal şartlarda, kullanıcılar tarafından, belirli bir ücret karşılığı satın alınabilen bu uygulamaların bedava olarak satışa çıkması Android kullanıcılarının dikkatini çekmeyi başardı. Nedeni ise bu uygulamaları indirmek için kullanıcıların büyük bir tereddüt yaşaması olarak gösterilebilir. Kullanıcıların, ücretli mobil uygulamalara karşı olan tereddütlerin sebeplerinden biri de ön yargıdır. Tabi bazı mobil uygulamalar da biraz pahalı olduğu için kullanıcıların uygulamalara karşı ön yargılı olması gayet normal bir durum. Google, bu ön yargının farkına vararak, ön yargının kırılması için bazı uygulamaları geçici bir süre için bedavaya kullanıcılarına sundu. Kullanıcıların bu uygulamaları denemesi, ilerleyen zamanlarda uygulama içi satın alma işlemi yapmasını sağlayabilir. Ayrıca, kullanıcıların bu oyun deneyimlerinin olumlu olması, diğer ücretli mobil uygulamaları satın alması için teşvik edebilir. Bu nedenle Google Play Store tarafından yapılan bu hamle oldukça anlaşılır bir şekilde karşılanıyor. Son zamanlarda Google tarafından çıkarılan bedava oyun kampanyasına yeni oyunlar da eklendi. Tabi Android kullanıcıları da bu fırsatı değerlendirmeye başladı. Süre dolmadan bu kampanyadan yararlanmak için aşağıda bu uygulamaların listesi bulunuyor. Hangi uygulamalar olduğuna bakabilirsiniz.

Play Store Platformunda Geçici Süre için Kullanıcılara Ücretsiz Olarak Sunulan Oyunlar

Dino Tim Full Version: Basic Math for kids

Emoji Match: A sliding puzzle

Hero Z

Last Day Survival-Zombie Shooting 24H Dark Dungeon

League of Stickman – Best action game(Dreamsky)

Math games for kids – Multiplication table (PRO)

Sudoku Pro

Burning Fortress 2

Cross the Cliff

Heroes Legend – Epic Fantasy RPG

 

 Bu Mobil Uygulamalar Geçici Bir Süre için Ücretsiz Oldu!

Bu oyunların ve uygulamaların sadece geçici bir süre için ücretsiz olarak satın alınabildiğini unutmamakta fayda var. Yani yukarıda verilen uygulamaları ve oyunları en kısa sürede indirilmesi gereklidir. Aksi taktirde bir süre sonra bu uygulama ve oyunların ücretli olacağını belirtmekte fayda var. Google, PC platformunda olduğu gibi, mobilde de kullanıcıların ücretli oyunları satın alması için oldukça büyük çaba sarf etmektedir.

Mobil platformunda kullanıcılar tarafından satın alınan uygulama ve oyunlar oldukça az sayıda kalmaktadır. Oyun içi satın alımlar ise yeterli seviyelerde. Mobil platformundan uygulama ve oyun satın almak kullanıcılara biraz zor geliyor. Kullanıcıların bakış açılarının değişmesi için Google, oyun üzerine yönlendirmeler yapmak için çalışmalarını sürdürüyor. Çeşitli etkinlikler düzenlenmesi, oyunların kullanıcılar tarafından indirilmesi için teşvik niteliği taşıyor. Daha sonra uygulama ücretli hale getirildiği zaman kullanıcılar isterse, uygulamayı satın alabiliyor. Bir başka değişle, kullanıcılara uygulamaları denemeleri için deneme süresi verilmiş oluyor.

Ücretsiz Kullanım Süresi Ne Zaman Sona Erecek?

Oyunların ücretsiz kullanım süresi oyunlara ve uygulamalara göre değişiklik göstermektedir. Fakat, genel olarak 1 ila 6 gün arasında değişmektedir. Nedeni ise, bu uygulama ve oyunların 1 hafta içerisinde istenildiği indirilme oranlarına ulaşılacağı ve bunun sonucunda uygulama ve oyunların ücretli hale getirilebilmeye hazır olacağı düşünülmesidir. Google, Android kullanıcılarının daha çok ücretsiz uygulama ve oyunları tercih ettiğini analiz ettiği zaman bu tür etkinliklerin sayısını arttırmaya başladı.

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.