TeknoHocam
Özgün ve Özgür Teknoloji

takipçi satın al

Park Beyond Nasıl Bir Oyun?

0

Yazımızda Park Beyond video oyununa ilişkin olarak bilinmesi gereken temel bilgilere yer vermekteyiz. İşte Park Beyond’a ilişkin bilmeniz gerekenler…

Limbicn Entertainment eliyle gelen video oyununun yayıncılığını Bandai Namco gerçekleştirmektedir. Çoklu oyuncu desteği bulunmamakta olan yapım strateji türünden bir video oyunudur.

Konsollar için ve bilgisayar platformu için çıkış yapan Park Beyond’un, Roller Coaster Tycoon oyunlarını anımsatan bir tarzı bulunmaktadır. Basit bir park kurma oyununun dışında üretkenliğinizi konuşturabileceğiniz bir evren sunmakta olan video oyunu, eğlenceli bir inşa etme projesi olarak karşımız çıkmaktadır. Bu bağlamda campaign modu sağlamakta olan yapım ile NPC karakterlerin de yardımıyla eğlenceli bir oyun modunun keyfini çıkarıyorsunuz.

Hikaye anlamında ortalamanın üzerinde bir deneyim sunduğunu düşündüğümüz Park Beyond yapımı, hikaye hususunda bazı kısıtlamaları karşımıza çıkarabiliyor. Mesela sınırlı bütçeyle kendi tercihinize göre çok fazla hamlede bulunabilmeniz mümkün değil ve bunun da gerçeklik olarak bazı katkılar sunmakta olduğunu belirtebiliriz. Sandbox modu da sunmakta olan video oyunu, cebinizdeki para ve hayal gücünüzle baş başa olduğunuz bir ortam sunmaktadır.

Impossification fonksiyonuna sahip olan video oyununda olağanüstü bir alet yaptığınızda bu aletin kullanılması için giriş ücreti de artıyor.  Dolayısıyla çok ücreti olan park aletlerine olan ilginin düşük olduğunu belirtmek gerekiyor. Müşteriler genel olarak daha ucuz araçlara yönelebiliyorlar ve bu bağlamda yatırımınız bazen beklentilerin altında kalabiliyor.

Klavye – Mouse kontrolcü desteği sağlamakta olan oyun, inşa kısmında bazı kontrol sorunlarına sahiptir. Bunun dışında kontrollerle alakalı belirgin bir sorun tespit edilmedi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.