TeknoHocam
Özgün ve Özgür Teknoloji

takipçi satın al

Resident Evil Nemesis Nedir? Hakkında Bilgiler

0

Video oyunu dünyasının sevilen yapımlarından Resident Evil’de Nemesis’in ne olduğuna değiniyor, Nemesis ile ilgili bilinmesi gerekenlere yer veriyoruz.

Resident Evil serisinin üçüncü oyunu piyasaya sürüdüğünde kapak fotoğrafı olarak korkunç bir yaratık karşımıza çıkmış idi. Söz konusu yaratığın ismi Nemesis olup, denge, intikam adalet gibi literatür anlamları bulunmaktadır. Nemesis, Resident Evil oyununda ürkütücü bir yaratık olarak karşımıza çıkmaktadır.

Başının ortasından gelen ve sağ gözünü kapatmakta olan dehşet verici bir dikişe sahip olan Nemesis’in yüzünün neredeyse tamamı deforme olmuş bir durumdadır. Dudakları eksik olan yaratığın damakları kan rengi olarak karşımıza çıkmaktadır ve sivri dişleriyle tehdit etmektedir. 2011 yılında çıkan Ultimate Marvel vs Capcom 3 oyunundaki Nemesis ise bazuka kullanan vahşet dolu bir savaş makinesi olarak karşımıza çıkmıştı.

Öncelikle Nemesis oyunun hemen başında çıkmamakta, biraz oyunda ilerledikten sonra çıkmaktadır. Fakat 2020 yılında çıkan Remake sürümünde hikaye başlar başlamaz Nemesis gözükmektedir. Brad Vickers’ı görmek yerine kendisiyle yapılan bir telefon görüşmesi esnasında aniden ortaya çıkan Nemesis ile bu bağlamda büyük bir ölüm kalım mücadelesine girersiniz. Remake versiyon Nemesis’de hikayenin bitimine kadar Jill’ı kovalamaktadır ancak orijinal oyunda form değişiklikleri yüzeysel boyuttadır.

Nemesis’in çok tehlikeli olmasının temel nedeni insan düzeyinde bir zekasının olmasıdır. Örneğin silah kullanabilir. Hatta alev makinesi dahi kullanabilmektedir. Nemesis aynı zamanda silahlara karşı inanılmaz bir bağışıklığa sahiptir. Oyunun bir bölümünde üzerine roket atar mermisi isabet etmiş olmasına rağmen ölmez. Bunu sağlayan en temel unsur sürekli olarak mutasyon geçiriyor olmasıdır

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.