TeknoHocam
Özgün ve Özgür Teknoloji

takipçi satın al

iCloud Fotoğrafları Google Fotoğraflar’a nasıl aktarılır?

0

Apple ve Google, Android işletim sistemi ve Apple’ın iOS’u ile mobil alanda rekabet ediyorlar. Bu rekabet büyük gösterilere de yol açmaya devam ediyor.. Her iki şirket de birbirlerine rakipken, Google’ın iOS uygulama güncellemeleri için  zaman zaman birlikte çalışmayı da ihmal etmiyorlar. Ancak bazı durumlarda iOS uygulamalarına Android’den önce daha yeni özellikler getiriyor.

Bununla birlikte, çok uzun zaman önce Apple, iCloud kullanıcıları için iCloud’da depolanan fotoğraflarının bir kopyasını oluşturmalarına ve ardından Google Fotoğraflar’a aktarmalarına izin veren bir araç yayınladı. Bu, iOS’tan Android’e geçiş yapmak istiyorsanız kullanışlıdır, ancak iCloud’un çökmesi veya dosyalarınızda bir sorun olması durumunda fotoğraflarınız için ikincil bir yedekleme arıyorsanız da yararlı olabilir.

İCloud Fotoğraflarını Google Fotoğraflar’a aktarın

iCloud Fotoğrafları
iCloud Fotoğrafları

İCloud Fotoğraflarınızın bir kopyasını oluşturmaya devam etmeden önce kontrol etmeniz gereken birkaç şey bulunuyor:

  • Fotoğraflarınızı ve videolarınızı saklamak için iCloud ve
  • Apple Kimliğinizde 2FA kimlik doğrulamasını kullandığınızda emin olun.
  • Ayrıca Bir Google ve Google Foto hesabınızın ve
  • Google hesabınızda iCloud Fotoğraflarınız için yeterli depolama alanı olduğundan emin olun.

Tüm gereksinimleri karşıladığınızı varsayarsak, yapmanız gereken şey aşağıdaki gibidir:

  1. Privacy.apple.com adresine gidin ve Apple Kimliğinizle giriş yapın
  2. Verilerinizin bir kopyasını aktarın” ı seçin
  3. İşlemi tamamlamak için istemleri takip edin
  4. Daha sonra Google hesabınızda oturum açmanız gerekecek.

Fotoğraflarınızın aktarımı başladıktan sonra, bunun anlık olmadığını unutmayın. Apple’a göre, tüm iCloud Fotoğraflarınızı Google Fotoğraflar’a aktarma işlemi 3-7 gün arasında sürebilir. Kullanıcılar durumu privacy.apple.com/account adresinde kontrol edebilir. Ancak Apple ayrıca işlem bittiğinde sizi bilgilendirmek için bir e-posta gönderecek. Bilgilendirme e-postası işlem detaylarını ve ne kadar içeriğin aktarıldığını sizlere gösterecek.

Google Fotoğraflar’ın artık kullanıcılara ücretsiz ve sınırsız depolama alanı sunmadığını hatırlatmalıyız . Bu nedenle, yeterli alana sahip olduğunuzdan emin olmak isteyeceksiniz, Eğer yoksa depolama alanı satın almanız gerekecek. Ayrıca, Apple’a göre tüm fotoğraflarınızın / videolarınızın da aktarılmayacağını unutmayın. Apple’a göre :

“Paylaşılan albümler, fotoğraf akışı içeriği, canlı fotoğraflar, bazı meta veriler ve diğer klasörlerde veya konumlarda depolanan fotoğraflar ve videolar dahil olmak üzere bazı içeriklerin aktarımı yapılmayabilir.”

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.