TeknoHocam
Özgün ve Özgür Teknoloji

takipçi satın al

Instagram Etkileşim Oranı Nedir? Takipçi & Beğeni Dengesi

0

Instagram hesabı kullanmak özel hayatı yansıtmak amacı taşıyabildiği gibi bir kazanç noktası da olabilmektedir. Son zamanlarda artan influencer dalgası, takipçilere link paylaşarak para kazanmayı sağlamaktadır. Markaların yaptığı iş birlikleri, hikaye ve gönderi paylaşımı kendi içinde farklı ücretler karşılığında sağlanır. Ancak markalar anlaşma sağlamak adına Instagram hesaplarının etkileşim oranlarına bakarak karar verdiğinden, hesapların belirli özellikleri taşıması gerekir.

Instagram hesap etkileşim oranı, hesabın ne kadar doğru kullanıldığını ve takipçilere yönelik ne kadar hitap ettiğini yansıtır. Özellikle ticaret alanında bulunan ve kişisel hesap ötesinde kazanç sağlamaya çalışanlar için bu oran önemlidir. Gerçek profillerin sağladığı yorum, beğeni, paylaşma ve özellikle son algoritmalar neticesinde kaybetme sayısı etkileşimleri oluşturur.

Aktif Hesapların Etkileşim Oranı Nasıl Hesaplanır?

Hesap etkileşim oranları, satış sağlayan profiller için güven ortamı oluşturur aynı zamanda influencer olarak anlaşma- iş birliği hedefleyen profillerin de prestijini arttırır. Etkileşim oranını hesaplamanın iki farklı yöntemi bulunur. Hesabın genel aktiflik ve etkileşimini hesaplamak için hesaptaki tüm beğenilerin ve yorumların toplamı, takipçi sayısına bölünür ve 100 ile çarpılır. Gönderi bazında ise o gönderiye gelen yorum ve beğeniler baz alınır.

Takipçi ve Beğeni Dengesi Nasıl Oluşturulur?

Instagram tarafından oluşturulmuş etkileşim algoritmasında, formül içerisinde yer alan özellikleri iyileştirmek gerekir. Etkileşimi sağlarken sadece bir noktaya odaklanmak sağlıklı bir sonuç getirmeyecektir. Hesabı sürekli aktif kılmak gerekir. Takipçi ve beğeni dengesi için:

  • Takipçi satın almak,
  • Hashtag kullanmak,
  • Günceli takip etmek,
  • Sadece görsel değil video paylaşımlarında bulunmak,
  • Rakip firmaların, sayfaların takipçilerine yönelik hareket etmek bulunur.

1- Instatakipci.com’daki Takipçi Paketlerinden Yararlanın

Instagram bot takipçi satın al yöntemleri en etkili yollardan birisidir. Instatakipci.com sitesini ziyaret ederek oluşturulmuş birden fazla paketten faydalanabilirsiniz. Takipçi satın alma işlemi farklı alanlardan gerçekleştirilebilir ancak güvenilir bir yer olması önemli. Alınacak takipçilerin sonradan takipten çıkmamasının güvencesi de sağlanmalıdır. Site içerisindeki takipçiler, uzun süreli hesabınızda kalacaktır. Takipçi satın alarak 10.000 sınırını aşarsanız, yukarı kaydırma özelliğini de elde edebilirsiniz.

2- Uzun Hashtag Kullanımı Önemli

Hashtag kullanmak, markanızın ya da tanıtımını yapacağınız malzemelerin sizin adına kişiselleştirilmesini sağlayacaktır. Hesabınızın ya da takipçilerinize sizi anlatan özel bir isimle tagler oluşturabilirsiniz. Kısa hashtag oluşturmanız çok geniş bir alana hitap oluşturur ancak bu gönderiler arasında kendinizi belli etmeniz zorlaşır. Daha uzun tagler ise rakiplerinizi de azaltır. Ucuz bir yöntemle reklamınızı yaptırmak gibi bir işlevi böylece elde edebilirsiniz.

3- Video Paylaşımlarınızı Arttırın

Günlük yaşamda bot takipçiler dışında gerçek profiller vakit harcamak, kısa sürede çok gönderiye ulaşmak isteyecektir. Marka profillerin ya da influencer profillerinin bu yüzden uzun uzadıya yazılar yazması bir kesime hitap etmeyecektir. Kısa sürede eğlenceli videolar artık daha çok talep edilen gönderiler olarak karışımız çıkıyor. Bu yüzden video ağırlıklı paylaşımlar yapmalısınız.

Video oluştururken gündemi takip etmenin de etkisi büyük. Özellikle yeni bir akım ya da şarkı ön plandaysa kullanmanız etkili olacaktır. Keşfet’e düşmeniz halinde ise sadece Türk profillere değil, yabancı profillere de ulaşmanız mümkün olacaktır. Videolarınız altında Türkçe ve İngilizce hashtagler oluşturmanız etkileşim oranınızı arttırmada yorum ve beğeniyi arttıracaktır.

4- Rakip Sayfaların Takipçilerine Hitap Edin

Instagram hesaplarınız henüz gelişmediyse ve az takipçiye sahipse uygulayabileceklerinizden birisi rakip sitelere bakmaktır. Bunu hashtaglerden yararlanarak uygulayabilirsiniz. Profilinizle alakalı uzun tagleri arama butonuna yazarak bakın. Etiket yapılarak paylaşım yapmış profillere girin ve takip edenleri inceleyin. Takipçilere istek atmak, profil sayfanızı belli etmek yüksek olasılıkta geri takiplere yol açacaktır. Hali hazırda takip edilen profile hitap eden bir sayfa olacağınızdan beğeni, yorum sıklığınızın artması da olası olacaktır.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.